Krimin shiiamuslimit?

Eikö niitä nykyään ole olemassakaan?
5<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Höhlä-ei siellä mitään ismaeleja ole.

Äänestä

Somalistakin ne pakenivat ja tuolla seutuvilla niitä ei ole ollutkaan. kysykää, vaikka puuttinilta?

Äänestä

Kyllä siellä shiiamuslimeja on olemassa:

"As of 2012, there are an estimated 500,000 Muslims in Ukraine and about 300,000 of them are Crimean Tatars.[1] These Tartars are Shia and their sect name is Jafari follower of 12 imams."

Äänestä

Ei ole koskaan ollutkaan. Tataarit ovat sunnimuslimeja ja alue kuului aikoinaan Ottomaaneille, jotka myös olivat sunneja, jos siellä olisi ollut shioja niin ne olisi hävitetty jo tuolloin harha oppisina. Shia muslimi on pahin asia maailmassa sunnimuslimille jopa israelilaista pahempi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kadonneet? kirjoitti:

Eikö niitä nykyään ole olemassakaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu