Suomen pitäisi liittyä Venäjään

Olimmehan osa suurta Venäjää peräti 110 vuotta ja tuona aikana maamme välitti kaikki sodat ja maamme nousu Euroopan köyhimmästä maasta alkoi juuri Venäjän vallan aikana. Suomeen sijoitettiin silloin.
163
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Venäjään voi edelleen liittyä myös YYKSITYISESTI.

KIrjailija Taisto Suuronen on kirjoittanut opaskirjan kuinka ASIASSA menetellään, niin ettei tarvitse vaivata Suomen viranomaisia.

Suurosen kirja sisältää myös paljon hyviä ja kokeiltuja käyttäytymisohjeita, miten perillä tulee toimia:

Kun joudut allekirjoittamaan jonkun virallien paperin (pumakan), suttaa alareunaan epäselvästi nimeksesi "En Ymmärrä"

Suurosen kirjan lopussa kerrotaan myös miten Venäjänmaalta poistutaan .... vaivaamalla paikallisia ja aluehallinnon viranomaisia.

http://fi.wikipedia.org/wiki/Taisto_Huuskonen

http://keskustelu.suomi24.fi/node/491442

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Venäjä on suuri maa kirjoitti:

Olimmehan osa suurta Venäjää peräti 110 vuotta ja tuona aikana maamme välitti kaikki sodat ja maamme nousu Euroopan köyhimmästä maasta alkoi juuri Venäjän vallan aikana. Suomeen sijoitettiin silloin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu