Nyt pitää tehdä TÖITÄ, että saadaan

talous kuntoon, ennen ei ole tehty töitä, nyt pitää tehdä töitä, vai työllä saadaan talous kuntoon, työn teko pitää kannattaa, ennen työnteko olisi kannattanut, jos työtä olisi tehty.
20172
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 20

Vanhimmat

Päivän ehken paras aloitus. Tuosta pitäisi tehdä kehystetty huoneentaulu.

Äänestä

TÖITÄ ON KYLLÄ TEHTY AIKAISEMMINKIN SUOMESSA !


Sotien jälkeen pieni ja köyhä Suomi, rakensi tiet ja rautatiet, rakensi poltetun Lapin ja maksoi sotakorvauksetkin mukisematta taikka mukisten!
Nyt tämä "rikas" " hyvinvointi" Suomi ei pysty edes pitämään suht koht hyvässä kunnossa teitä ja rautateitään, hometalot lisääntyvät kovaa vauhtia ja velaksi eletäänkin jo!
Miten tähän on menty?
Olisikohan syy siinä jotta maahamme on kertynyt tuota poliittista siipiveikko ja lyyli roskasakkia ihan liikaa, samoin kuin poliittisesti valittuja virkamiehiä/naisia!
Työssäkäyvä sakki on kutistunut niin kurjaksi, jotta se ei enään pysty elättämään tuota tenavatähti kataloisen johtamaa sixpässi kaheleista kerättyä hallitusta, eikä sen apurijoukkioita !


Late Lapista. SSSS Ry!

Äänestä

Talous pakotteet Venäjää vastaan,ne vasta taloutemme kuntoon saatavat,ja tosi kuntoon eli konkurssiin.

Äänestä

Työvoimatoivotalkoot.

Äänestä
  • Arbeit macht frei.
    Freiheit doch vorbei!

    Äänestä

  • jjeeves kirjoitti:

    Arbeit macht frei.
    Freiheit doch vorbei!

    me ollaan jo leirissä, EU on yks valtavan iso FEMA camp

    Äänestä

  • fazzism kirjoitti:

    me ollaan jo leirissä, EU on yks valtavan iso FEMA camp

    ollaa lirissä

    Äänestä

  • katainen. kirjoitti:

    ollaa lirissä

    xcbcgffgx

    Äänestä

Tuohon voisi vaan todeta , että ministeri puhaltaa pyllyynsä ja ankarasti .

Äänestä

Käteinen voi imeä paskaa.

Äänestä
  • Näillä palkkakustannuksilla ei maallamme
    ole varaa vaurastua!

    Äänestä

  • Bror-Erik kirjoitti:

    Näillä palkkakustannuksilla ei maallamme
    ole varaa vaurastua!

    Palkat ovat laskeneet, mutta voitot kasvaneet räjähdysmäisesti, jos kaikki voitot olisi investoitu suomeen, niin suomi olisi maailman rikkain valtio.

    http://www.ollisavela.fi/M2.html

    Äänestä

  • Bror-Erik kirjoitti:

    Näillä palkkakustannuksilla ei maallamme
    ole varaa vaurastua!

    dtfyguhig

    Äänestä

  • imetyskone

    Äänestä

Jaa töitä, hah, hah, haaaaaaa.
Ja työvoimapula, jo on vitsien vitsi, voi sentään.
Mitään työvoimapulaa ole, kun väkeä irtisanotaan.
Katainen ja Urpilainen keksii lisää veroja, tiedossa on uutinen Kataisen ja Urpilaisen palkan korotuksista.
Perustelut ovat, että hyvin hoidettu virka ja velka-apupakettiin hankittu kiitettävästi rahaa ja samalla nostettu suomalaisten hyvinvointia, voidaan rinnastaa kansalaispalkkaan.
Urpilaisen vitsit: yhtään suomalaista ei jätetä.
Urpilainen tarkoittaa, että jokainen suomalainen huomioidaan, että veroja ja maksuja tulee lisää, ketään ei tästä unohdeta.

Äänestä

Käteinen on jäävi puhumaan työnteosta mitään!

Äänestä

Käteinen ei ole varmaan päivääkään tehnyt oikeita töitä

Äänestä
  • puhaltaa rahat ulkomaille.

    Äänestä

Kokoomus on tehnyt suomalaisen työskentelystä kannattamatonta ja mamujen kannattavaa esim. Rakennusalalla virolaiset.

Kokoomus on orjatyötä kannattava puolue siis.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Katainen. kirjoitti:

talous kuntoon, ennen ei ole tehty töitä, nyt pitää tehdä töitä, vai työllä saadaan talous kuntoon, työn teko pitää kannattaa, ennen työnteko olisi kannattanut, jos työtä olisi tehty.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu