Nyt Se on taas nähty kuinka vähän siihen voi luottaa ja rakentaa tulevaa.Olisiko nyt aika jo tajuta että liika taloudellinen riippuvuus Venäjästä on vaarallinen olotila ja liian suuret venäläisten taloudelliset intressit maassamme luo uhkia maamme koskemattomuutta kohtaan vaikeissa tilanteissa varsinkin venäläisen väestön lisääntyessä maassamme,kuten olemme esimerkkinä Ukrainan tilanteessa tekosyinä saaneet kuulla muka kansalaisten suojelusta
VENÄJÄ EPÄLUOTETTAVA NAAPURI
putinin kaksinaamaisuus
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Ei ahistella maassamme venäläisiä, eikä syrjitä heitä turisteina, niin saadaan olla rauhassa.Ei kansa ole aina samanlaista kuin maan presidentit.Ei jenkeissäkään kaikki Obamaa palvo.
Ei haukuta venäläisiä, vaikka ei niin Putinista tykättäiskään.Ei kai meitäkään, koko kansaa kukaan ala haukkumaan ja vihaamaan, vain sen takia, jos ei sietäisi Niinistöä.