Lapuan Liike perustettava uudelleen!!

Kosoola

Kun tätä palstaa lukee niin ei voi olla huomaamatta aettä Suomessa on aivan liikaa Ryss*mielisiä. Nyt jos koskaan kaivattaisiin Vihtori Kosolan kaltaista suoraselkäistä johtajaa joka osaa laittaa kommarit ja muut maanpetturit ojennukseen, joten LL on perustettava uudelleen.

17

114

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tiplomaatti

      Punikit turpeeseen! Homma jäi aikoinaan puolitiehen!

      • 19jeino

        Halonenhan se poistatti maamiinatkin


    • kytö

      hmm..meidän kunnassa on jo IKL , joka oli LL:n parlamentaarinen jatke.

      www.ikl.fi

    • sifherughrugth

      Mä ainakin tappaisin itseni, jos kuuluisin sukuun, joka oli kuulunut Lapuan Liikkeeseen. Muutama tyhmä fasisti- läski innokkaina lahtaamassa omaa kansaansa. Ja liikkeen hörhöys huipentui siihen, että Gertrude Sholtz - vai mikä se lieni se äärioikeiston kierulalettipää jonka kanssa samanlaista kampausta käyttää Yulia Tymoshenko nykyisin, niin ne hörhöt meni esittelemään kanteletta ja karjalanpiirakoita(!) Hitlerin hallinnolle, monta innnokasta nuoleskelevaa kuvaa on historiassa... Tosiasiassa siellä v*tun pskaisella etelä- Pohjanmaalla todennäköisesti ei vaan tapahtunut mitään, joten ne sikäläiset väkivaltaiset ajatteli, että heidän etiikkaansa sopisi erimielisten teurastus. Samat sittiäiset kyyditsi J. Ståhlbergin itärajalle, koska heidän mielestään ei olut riittävästi, että työläiset tekivät heille ilmaiseksi töitä. Oikeasti olen todella onnellinen, etten kuulu mihinkään lahtarisukuun: olis hirveää olla edes syntynyt sukuun, joka teloitti työläisiä 1900-luvun alussa.


      En ymmärrä, että millä oikeudella Vihtori Kosolan kannattajat olivat sitä mieltä, että minun isoisälläni jne. ei ollut oikeutta oppia tuntemaan äitiään ja että miksi Vihtori Kosolan kannattajien mielestä se ei merkitse mitään, että Viipurin palaessa sieltä joutui evakkoon todella iso osa suomalaisia.


      Olen prole ylpeydellä, jos se on niiden puolustamista, joita porvaristopaskat väärinkohteli taviksia v. 1918 laittomuuksien jälkeen keskitysleirien muodossa.


      Hyvä että se paksukainen Vihtori Kosola sai hirttotuomion. Pitikin olla todella sika, jos tollasena aikana ketään porvaria teloitettiin.

      • v963

        Lapuan Liikkeellä oli oma merkityksensä Suomen pelastamisessa kommunismilta. Röyhkeät punapaitaisetkin riisuttiin paidoistaan rauhanomaisesti.
        Porukalta vain karkasi vain mopo kuten usein käy.

        Vihtori Kosola kuoli keuhkokuumeeseen 1936.

        http://fi.wikipedia.org/wiki/Vihtori_Kosola


      • paha sai palkkansa
        v963 kirjoitti:

        Lapuan Liikkeellä oli oma merkityksensä Suomen pelastamisessa kommunismilta. Röyhkeät punapaitaisetkin riisuttiin paidoistaan rauhanomaisesti.
        Porukalta vain karkasi vain mopo kuten usein käy.

        Vihtori Kosola kuoli keuhkokuumeeseen 1936.

        http://fi.wikipedia.org/wiki/Vihtori_Kosola

        paha sai palkkansa,.


      • Jokeen vai hirteen?

        Sinä olet muutenkin jo puolikuollut sekä fyysisesti, että henkisesti, joten olisi yhteiskunnalle suuri helpotus jos toteuttaisit uhkauksesi.


      • 6755665

        Tajuatko edes itse, kuinka fanaattista ja provosoituneeseen mielensävyyn kirjoitettua tekstiä tuo on? Mikä on asiasi?


    • 15w15

      Onko Rimma Salonen vielä Suomessa??

    • No tuliko tulosta?

    • Historian möllit

      Kosola oli sen ajan sivistymättömyyden ja prutaaliuden ilmentymä.Toivoisi nykyään ihmisten jo olevan sivistyneempiä.Ettei vastaavia pellejä putkatelisi mistään enää esille.

    • Miksi???

      Eihän Lapuanliike ole saanut valtakunnassa aikaan muuta kuin sekasortoa ja laittomuuksia.

      • aitoja paitoja

    • Jumala auttakoon

      Presidentti Bush Jr. sai aikoinaan jumalalta viestin uusristiretkiin hyökätä Afganistaniin ja Irakiin ja tappaa muslimit.

      Kokoomus yrittää nyt samaa Ukrainan kriisissä että jumalalla ja kirkolla Venäjää vastaan. Kokoomus haluaa kieltää kirkosta eroamisen mainostamisen ja kirkon vastaisen kritiikin.

      • kans.aloite

    • "yäk!!!!!

      Just joo Hitler voimaan!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?

      Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä
      Arvot ja etiikka
      37
      11665
    2. Sanna Marin vetänyt leukoja 11 kertaa

      Tästähän oli joskus polemiikkia, kun muistaakseni lupasi kymmenen tai jotain vedellä. No nyt niin on, ainakin omien san
      Maailman menoa
      32
      4609
    3. Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman

      nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie
      Maailman menoa
      246
      2792
    4. Miksi Seta ja Sofia Virta ei vaadi muslimeita kunnioittamaan priden-arvoja?

      Kuten tiedetään niin islam ei hyväksy sitä mitä pride edustaa. Seta-pomo Mikkonen nosti hirveän äläkän kun yksi tepsin
      Maailman menoa
      138
      2529
    5. Kuvaile kaivattusi

      ulkonäkö. Asiattomatkin kommentit saa laittaa. -🏚️
      Ikävä
      99
      1537
    6. Farmi Suomi: Kokeeko Frederik, 81, saman kohtalon kuin ikämies Danny?

      Danny, musiikkineuvos Ilkka Lipsanen, nähtiin mukana Farmi Suomi -realityssä v. 2024. Danny teki yllätysratkaisun ja tuo
      Tv-sarjat
      8
      1005
    7. Et olisi niin epävarma,

      olisit varmempi, ihastuisin suhun enemmän...
      Ikävä
      82
      800
    8. 40 vuotta töitä paiskinut ja 3 vuotta työttömänä mamuna Suomessa, sama eläke

      Jokin mättää. Eläkettä ei pidä maksaa lainkaan mamuille jos työhistoriaa ei ole vähintään 10 vuotta takana.
      Maailman menoa
      201
      771
    9. Puualan yrittäjä

      Kuka mahtaa olla? Eikö tuhkaa saa levittää metsään?
      Kauhava
      10
      698
    10. En luota sinuun

      en edelleenkään yhtään tiedä oletko lintu vai kala vai kalavale. Ja ilmeisesti haluat pitää sen niin, syitä voi vain arv
      Ikävä
      59
      683
    Aihe