http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014032018143703_uu.shtml
Tuon miehen olemuksesta oikein huokuu sivistys ja pitkällinen tieteiden tuntemus.
Vai oliko se jotakin muuta joka tuosta miehestä huokuu, etenkin otsasta ja kainaloista.
Kokoomuksen intellektuelli Esko Kurvinen "tylyttää"
4
68
Vastaukset
- Arto L
On se harmi että tälläisiä tapauksia pääsee eduskuntaan. Kai se on itse lähdettävä ehdokkaaksi ensi vaaleissa tai Kokoomus tippuu hallituksesta.
- c r e a
Vai on herkkänenuinen ateistipoppoo taas ottanut itseensä. Näissä älywapaa-ajattelijoissahan on ihmisiä, jotka saavat jos jonkinlaisia hepulikohtauksia , jos jokin uskonnollinen tunnus vilahtaa jossakin.
Ja kauhiasti tulee paha mieli, mikäli vaikka krusifiksi roikkuu seinällä, notta se pitää "minun mielenrauhani" takia poistaa...voi ei hyvvee päevee näitä tampioita.
Ja löytyyhän niitä ateisti-hihhuleita tältäkin palstalta, yrittävät häätää kristittyjä pois.
Ihmisen ulkonäön irvailu osoittaa suurta henkistä jälkeenjääneisyyttä.- Mitäs se osoittaa
kun saa sairaskohtauksia auton ratissa ja tappaa sivullisen mutta pitää kumminkin kynsinhampain kiinni ajokortistaan ja menee irvailemaan tappamansa henkilön leskelle samalla kun vie kukkia sille?
- jumalalla sotaan
Presidentti Bush Jr. sai aikoinaan jumalalta viestin uusristiretkiin hyökätä Afganistaniin ja Irakiin ja tappaa muslimit.
Kokoomus yrittää nyt samaa Ukrainan kriisissä että jumalalla ja kirkolla Venäjää vastaan. Kokoomus haluaa kieltää kirkosta eroamisen mainostamisen ja kirkon vastaisen kritiikin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 164662
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21625Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1061587Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2281096Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221068- 126889
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2846Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29817- 10815
Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks47807