Pietari haluaa irti venäjästä!!!!!

st.petersburg

11

141

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • littyy

      Kiinanko.

    • itsenäinen

      Peterburg.

    • vxz.

      vielä se kommunismi vaikuttaa, hehän ovat vielä elossa.Putin oli vajaat 40 kun Nl romahti. elänyt nuoruuden kommunismin aikana ja se on sama mikä on jos on nuoruus
      muistelevahan jotku ihmiset suomessa 80 luvun lpula aikoja onnelissuden aikoina
      vaikka ei ollut edes puhelimia, muualla kuin seinässä tai kadunkulmilla.

      • pro -80

        ??? kyllä kuules oli hyvä kun ei ollut kännyköitä, ei tarvinnut vastata jos ei huvittanut, puheluista ei jäänyt mitään tietoa.

        Sitten kun joku joskus kysyi, "et vissin ollut kotonas kun et vastannut"---en vissiin!!

        Sai olla rauhassa, nykyään ei ole turvassa missään.


    • pinta-ala

      606m2

    • hockey man

      Saadaan pietarista uusi SM liiga joukkue!

      Ja viipurin pedot divariin..

    • ei yhtään parempi

      "– Nyky-Venäjällä on mahdotonta järjestää kansanäänestystä mistään tahansa aiheesta. Kaupungin vaalilautakunta ei hyväksynyt yhtään meidän ehdottamistamme vakavista äänestyksistä. Tällä tempauksella haluamme näyttää, kuinka absurdi tilanne maassa on. Kansanäänestyksiä koskeva perustuslain pykälä ei toimi, ja valtionjohto osoittaa kaksinaamaisuutensa tukemalla Krimin kansanäänestystä, sanoi Gorbatševitš"

      Tilannehan on aivan kuin EU:ssa. Ihan kuin täällä jotain voisi äänestämällä tehdä. Sveitsissä ainoastaan onnistuu. Suurin osa kansasta haluaisi EU:sta eroon, muttei äänestystä koskaan asiasta järjestetä.

    • freepietre

      Hyvä VESNA!


      kannatetaan Pietarin irtautumista Venäjästä itsenäiseksi Eurooppalaiseksi kaupungiksi!

      • heh hee

        pietarissahan ne ensimmäisenä ovat olleet kieltämässä kaiken länsimaisen ja kaupunginjohtaja putinan käsikassara. Voi olla, että aloitteen laatijat joutuu vankilaan tai tapetaan, mutta ehkäpä kansa vähitellen nousee vastustamaan kun pakotteet tarpeeksi vaikuttaa.


    • huuhooo

      Ja 20 ihmistä on tämän aloitteen takana,valot päälle taas...

    • 10+10=1010

      Joko Yhdysvallat ja EU ovat ilmoittaneet etteivät tule hyväksymään Pietarin kansanäänestystä itsenäistymisestä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään

      Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää
      Maailman menoa
      138
      3819
    2. Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa

      Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri
      Maailman menoa
      336
      2954
    3. Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla

      Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt
      Tv-sarjat
      8
      1855
    4. Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."

      Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa
      Suomalaiset julkkikset
      5
      1588
    5. Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?

      Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja
      Tv-sarjat
      4
      1069
    6. Mun kaikkialta häviäminen

      Ei liity sinuun. Muista se. ❤️ Mua kiusataan enkä mä enää jaksa.
      Ikävä
      71
      924
    7. Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan

      Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar
      Kaste
      38
      854
    8. Onko teillä

      minkä tyyppisiä seksifantasioita kaivattunne kanssa?
      Ikävä
      44
      764
    9. Inhottaa ajatus siitä

      Miten monia olet pannut.
      Ikävä
      65
      731
    10. Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan

      Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat
      Kuhmo
      22
      708
    Aihe