Vai miten se oli...
http://hommaforum.org/index.php/topic,92510.0.html
Somaleista yli 90% käy töissä
18
186
Vastaukset
- Epäillään
Että husulle sattui pilkkuvirhe.
- kuin pökäle
SORTUIKO HUUSSI VALEHTELUUN?
- Pilkku-lapsus
Täytyy ymmärtää mamuressukkaa. Somaliassa ei näet ole kymmenjärjestelmää, vaan kolmijärjestelmä: Yksi, kaksi, monta.
- tytre
Eihän Husun suusta ole ennenkään muuta valunyt , kuin paaskaa.
- sellasta asiaa
Käyhän ne. Khattia kuljettelevat, hamppua kasvattavat ja myyvät ja sitten siinä ryöstelevät aika ajoin. Raiskaavatkin mutta sitä nyt ei ansiotyöksi voi sanoa.
Kelalta rahan hakua ei voi sanoa työksi, ehillä on verovaroin palkattu avustaja sitä varten. Niin että saavat kaikki mahdolliset tuet maksimimääräisinä ja ajallaan laittamatta itse tikkua ristiin. - Ensin työ, sitten hu
Joo ryöstely ja kaman kuljetus käy niillä työstä, mutta raiskaukset menee kyllä vapaa-ajan rientoina.
- Lainattua
Tämä oli niin hyvä selitys Homma-foorumilta,että siirsin tänne.
kayttäjä Siili :
Jospa kyse on laajemmasta työssä käynnin käsitteestä? Tavallaanhan Kela maksaa useimmille somaleille palkkaa siitä, että he ovat valmiudessa mennä jälleenrakentamaan Somaliaa. Hiukan niin kuin päivystystä, nääs. - absoluuttinentotuust
Tuli mieleen, kun eräs salikaveri kertoi, kuinka somali oli sanonut hänelle, että ettekö te suomalaiset pidä somaleista. Kaverini vastasi: tajuatko, olet täällä meidän ongelmana, koska koko muu afrikka vihaa teitä, mikä saa sinut luulemaan että suomalaiset pitäisivät teistä?
Tämä on totta, somalit ovat afrikan mustalaisia, ongelma-loiskansaa joista kaikki sielläkin haluaa eroon. Kukkahattutädit ottavat avosylin tänne vastaan sen paskan, jota MISSÄÄN muualla maailmassa ei huolita.- MaaiImanmatkaaja
Missään muualla maailmassa ei varsinaisesti pidetä minkään maan sosiaalipummimaahanmuuttajista.
Sen verran olen maailmalla keikkaillut, että tiedän, että kaikissa maissa missä olen töitä tehnyt, minun on täytynyt todistaa olevani lähetetty työntekijä ja että en rasita maan sosiaaliturvaa.
Näillä eväillä minua on nippa nappa siedetty.
Monissa maissa valtio on avoimen rasistinen ja maahanmuuttovastainen, vaikka julkisivu muuta kertoisikin. - sdfghjl,
MaaiImanmatkaaja kirjoitti:
Missään muualla maailmassa ei varsinaisesti pidetä minkään maan sosiaalipummimaahanmuuttajista.
Sen verran olen maailmalla keikkaillut, että tiedän, että kaikissa maissa missä olen töitä tehnyt, minun on täytynyt todistaa olevani lähetetty työntekijä ja että en rasita maan sosiaaliturvaa.
Näillä eväillä minua on nippa nappa siedetty.
Monissa maissa valtio on avoimen rasistinen ja maahanmuuttovastainen, vaikka julkisivu muuta kertoisikin.Kellään ei lienekkään mitään työperäistä maahanmuuttoa vastaan, mutta veronmaksajien rahoilla ja kantaväestön kustannuksella loiselämää viettämään tulevien maahammuuttajien tulo on kertakaikkiaan estettävä. Sen vielä jotenkin ymmärrän, että oman maan huonompiosaisista ja ongelmatapauksista huolehditaa, mutta suomella ei ole mitään velvoitetta huolehtia koko maailman ongelmista, niinkuin kukkahattutätien mielestä näyttää olevan.
- mamu
Suomessa ei onneksi tartte tehdä työtä.
- koneinssi
Ei kai kahvilla istumista lähi-itiksessä lasketa työksi? Tai kaisaniemenpuiston raiskauspäivystystä?
- näinon
"Varallaololla tarkoitetaan sitä, että työntekijä tai viranhaltija on työaikansa ulkopuolella tavoitettavissa siten, että hänet voidaan tarvittaessa kutsua työhön.
..... Vapaamuotoisen varallaolon ajalta maksetaan 20–30 prosentin rahakorvaus"
- Astrid Thors
´´Ei kai kahvilla istumista lähi-itiksessä lasketa työksi? Tai kaisaniemenpuiston raiskauspäivystystä?´´
HÄRREGYYD, MITÄ HÄRRRRRRRRRR RASSSSSSIIISMIA! tottakai lasketaan. Olin kolme päivää Tallinnassa terveyskylpylässä. Näin kaupungilla yhden neekeerin; hänelläkin oli rinkka. Silti esillä oli runsaasti kylttejä joissa kerrottiin, että Tallinnassa on töitä.
Mitä "KELA" on vironkielellä? En nähnyt yhtään sentyylistä toimistoa.- soppatykki
Tallinnassa onkin toimiva supiköökki.
- se on oikein
Rikkaat arabimaat tai baltian maat ei mustanaamoille helly.
- ????????????????????
Oikein, miksi pitäisikään? Ihme touhua suomessa mamut juhlii kantaväestön kustannuksella ja sitten jauhetaan säästöistä ja veronkorotuksista. Lopetetaan kehitysapu ja maahanmuutto ja karkoitetaan nykyisetkin tyhjäntoimittaja mamut niin siinä on tarpeelliset säästöt ilman veronkorotuksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413898Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3523015Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt131937Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101655Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41109- 71964
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23811- 44784
- 67779