Säälittää ihmiset jotka tungetaan betonilähiöihin kyykkimään päälekkäin. Ihmiset asuvat pinoissa kuten häkkikanalan kanat kaakattaen kun naapurin parvekkeelta tuoksahtaa tupakinsavu.
Kyllä omakotiasuminen on ylevää ja rentouttavaa kun saa luukuttaa musiikkia täysillä eikä tarvitse kuunnella kenkään ininää siitä mitä ei saa tehdä.
Pinoasukit, mikä saa ihmisen luopumaan ihmisarvostaan ja nöyrtymään pinottavaksi betonilähiöön jossa kukaan ei tunne toisiaan vaikka päivittän tapaavat rappukäytävässä. Pinoasukin elämä on kuin katkelma elokuvasta päiväni murmelina.
Pinoasukit betonilähiöissään
4
<50
Vastaukset
- Tyhmät kanat
Kanan aivoilla varustetut luuserit asuvat häkeissään. Se johtuu vain köyhyydestä, jonka on aiheuttanut tyhmyys.
- Sääli itseäsi.
Olin jo nuoruudessani metsuri ja halonhakkaaja, tykkään pinoista ja pinota. Liiterit ovat lähellä sydäntäni ja kun pääsin (läksin) suureen maailmaan ja ohjauduin asukiksi kerrostaloon, aukeni seitsemäs taivas seitsemännen kerroksen parvekkeelta.
Sen jälkeen en ole kaivannut takaisin maalla kuhnuiseen ankeaan omakotiasumiseen jossa kaikki työt joutuu tekemään itse. Minulle ne on tehnyt jo talonmies tai huoltoyhtiö jo yli neljäkymmentä vuotta. Oma osake on, tällä hetkellä yhdessä Helsingin parhaimmista asuinalueista.
Löytyy vapaa-ajankin asunto järven rannalta 1 h matkan päässä Helsingistä sekä täysin oma loma-osake Kreikasta, meren rannalta.
Todennäköisesti olet omakotivelkainen pitkällä maksuajalla eli elät hyvinkin rajoittunutta elämää.- Jatkan vielä...
Ihmisarvosta minun ei ole tarvinnut luopua koskaan, sillä en ole sitonut jotain asumismuotoa omaan ihmisarvooni, ne ovat tyystin kaksi eri asiaa. Mitä hiton statusta on sillä, mitä ihmisellä on, tavaralla ja taloillako hänen täytyy ostaa hyväksyntänsä muiden silmissä, niin on käynyt aloittajan kohdalla.
Minulle ihmisarvot ja elämä ovat koko lailla muuta, nautintoa omaksi hyväksi.
Tunnen muuten ihmisiä todella paljon. Miten siellä omakotitalon pihassa? Tunnetko paljonkin? - Hae apua
Vuokraluukussa asuva sossupummi kilahti. Etsi työpaikka, jotta saat maksettua edes oman ruokasi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552523Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1011039- 64881
- 63789
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274707Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85690Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202668Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648