Länsi haluaa tappaa taas kulakkeja

Lahtari on itkeneet kulakkien kohtaloa 30-luvulla. Nyt kommunistinen länsi jahtaa rikkaita venäläisiä. Sveitsin tilit on varastettu Obamalle ja kumppaneille. Venäjälläkään ei olla turvassa, koska lännen painostuksen takia omaisuudesta joudutaan rokottamaan. Mihin meni puhteet yksityisomaisuuden suojelemisesta.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Länsi fasisti on liittoutuneet Venäjän kommunistien ja uusnatsien kanssa kohudesantteja ja muita valtion palvojia vastaan. Leninin päivistä on ollut jo sellainen sääntö, että venäläisen slaavin pitkää olla perkele ruti köyhä ja lutkuttaa ei-venäläisen munaa.

Äänestä

Älä huoli. Ei ne Hudilaisen sijoituksia jäädytä. On jatkossakin Äänislinnassa Moskovasta tilattu poreallas jossa kestitä Imatran kunnanjohtajaa pietarilaisten huorien kera.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Walther Duranty kirjoitti:

Lahtari on itkeneet kulakkien kohtaloa 30-luvulla. Nyt kommunistinen länsi jahtaa rikkaita venäläisiä. Sveitsin tilit on varastettu Obamalle ja kumppaneille. Venäjälläkään ei olla turvassa, koska lännen painostuksen takia omaisuudesta joudutaan rokottamaan. Mihin meni puhteet yksityisomaisuuden suojelemisesta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu