On olemassa Jeesuksen morsiamet ja saathanan morsiamet.
Ovatko liberaalit
1. Saa tanan morsian
2. Jeesuksen morsian
Voiko Jeesuksen morsian olla tyhmä neitsyt?
Tuleeko tyhmästä neitsyestä saa tanan morsian?
Kiitos vastauksista!
Keitä ovat saa tanan morsiamet?
5
<50
Vastaukset
- Kunnia Jumalalle
http://www.youtube.com/watch?v=67mx8fiWui0
Tässä selkeitä ohjeita välttyä eksytykseltä ym. ihmeteltävän sujuvaa puhetta.
- Raamatun lukeminen tärkeää
- Vaikken ole laatikon terävin veitsi niin tajuan missä mennään kun olen älynnyt rukoilla - Jumalan lapsi
" Sillä tottelemattomuus on taikuuden syntiä, ja niskoittelu on valhetta ja kuin kotijumalain palvelusta. Koska sinä olet hyljännyt Herran sanan, on myös hän hyljännyt sinut, etkä sinä enää saa olla kuninkaana."
1. Samuel 15:23
Tottelemattomuus on syntiä ja niskoittelu syntiä sekin. Tätä liberaalit edustavat rikkoen Jumalan tahtoa vastaan. Heidän tulee tehdä parannus tästä synnistä. Tottelevaistenkin tulee tarkata omaa kulkuaan alati valppaana. Pyhä Henki oli kanssani eilen ja on edelleen.
Haluan kiittää Markku Veiloa ja häntä joka laittoi videon nettiin sillä Markun jakamat neuvot ovat olleet toimivia. En muista videon nimeä ja se on hieman kombinaatiotakin Markun videoista.
Jos vietämme maallisten ihmisten kansa aikaa niin miksemme Jeesuksen kanssa. Jeesus elää ja seuraa meitä. Onpa Pyhän Henkensä kautta läsnä uskovan sydämessä.
Ensimmäisen kerran koin Pyhän Hengen kosketuksen vuonna 2009.
Seuraavan kerran vuonna 2014 ja olen nyt alkanut kokemaan sitä tihenevästi ja kyseon joko "sattumasta " tai Markun neuvoista. Jokatapauksessa elämäni on muuttunut täysin tänä vuonna mitä tulee rukousten eloisuuteen.
- Keskittyminen Jeesukseen
- ajanviettäminen rukouksessa- saa-tanaa ei ole
Mitäs tässä enää mitään jeesuksia tarvitaan kun hän on antanut viisauden ja tuomiovallankin näille hienoille oikeassaolijoille ja lopullisen totuuden julistaneille jumalille.
- Helvettikin on
saa-tanaa ei ole kirjoitti:
Mitäs tässä enää mitään jeesuksia tarvitaan kun hän on antanut viisauden ja tuomiovallankin näille hienoille oikeassaolijoille ja lopullisen totuuden julistaneille jumalille.
Valhetta on ja valhe on saa tanasta. Helevettikin on olemassa ja sinne saa tana tulee suljetuksi ja se tietää sen hyvin ja kaikessa pahuudessaan ja valheessa se haluaa mukaansa paljon ihmisiä kuolemattominne sieluineen.
Ihmisellä on henkikin, tiedä sitä sitten onko tuo henkikin kuolematon mikä ihmisessä on vai onko ihmisessä oleva henki ihmisen oma henki yhdessä Jumalan hengen kanssa?
1. Ruumis kuolee ja maatuu = uusi ruumis tilalle kuten Jeesuksellakin on. lihoineen päivineen.
2. Sielu
3. Henki
En osaa erottaa sielua hengestä siksi kun en kumpaakaan näe. Hengityksen ttunnen kun puhallaan käteeni. Tuleeko suusta puhaltaessa henkeä ulos? Ja jääkö puhalluksessa ulostullut hengitys/henki ulkoilmaan vai imeytyykö se laijailemalla takaisin sieraimista huomaamattomasti sisään temppeliinsä?
- -r8-r-
Kaikki helvettiin menevät on mun mielestä pimeyden, pahuuden, yön,saatanan lapsia. Kaikki taivaaseen menevät on valon lapsia tai Jumalan lapsia.
Näitä nimityuksiä on erilaisia mutta tarkoittavat kahtiajakautuneesti kahteen jengiin jakoa. Perkeleen omiin ja Jumalan omiin.
Mua karmaisee katsoa suomalaisia miten sokeita moni on hengellisesti. Ihan kuin jotain kaloja meressä, aikansa uivat ja uidessaan luulevat että kun kuolevat niin sielua tai henkeä ei ole.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen vaalilupaus oli euron bensa
Nyt puhutaan jo kolmen euron bensasta. Kyseessä on Suomen historian törkein vaalipetos.922147Vain vasemmistohallitus saa minut menemään töihin
Änkyräkapitalistien sortaessa kansaa en laita rikkaakaan ristiin. Elän mielummin Kelan tuilla, ja jos niitä leikataan, n422105Maataloustuet perittävä korkojen kera takaisin
Yrittäjiltä jotka ovat myyneet tuotantoaan ulkomaille. Veronmaksajan kustantama tuki on tarkoitettu elintarvikkeiden hi501845Topi osti Askon
Hieno mies. Pelastaa työpaikkoja. Kiitokset myös emännälleen, joka pitää isännän virkeänä. https://www.is.fi/taloussan751370- 861261
Kastaa ja upottaa on eri sanat
Kastaa ja upottaa on eri sanat ja niillä on eri merkitys. Eikä Jeesusta haudattu upottamalla maahan kaivettuun kuoppaan2191151Uskomatonta touhua!
Ei olis uskonut että kateus yrittäjää kohtaan menee noin pitkälle. TTP:ssa irrotettu sähköjohto jäätelöaltaasta. Kaikki311080Oliko se oikeasti epäselvää
sinulle että olin ihastunut sinuun? (Ymmärrän että siitä on aikaa, eikä voi olettaa että kaikkea muistaisi tai että men561013- 67946
Miksi eduskuntatalon portaille sytyttään tänään 8 645 kynttilää?
Oikeus elämään ry järjestää lauantaina 21.3.2026 tapahtuman, jossa Eduskuntatalon portaille sytytetään 8 645 kynttilää.285910