Svekosäätiö rahastaa lasten sairauden kustannuksella!

Uutisen mukaan HUS maksaa surusäätiölle peräti 3,5 miljoonaa euroa vuodessa(!) vuokraa lastensairaalasta. Lisäksi HUS maksaa saman verran sairaalan vuotuisia ylläpitokuluja.

Aika hyvin tekee svekosäätiö bisnestä suomalaislasten sairaudella ja suomalaisten veronmaksajien kustannuksella!
9107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Surueliitti nauraa partaansa taas Svenska Klubbenilla, kun onnistui huijaamaan suomalaisten rahat. Ei mitään uutta auringon alla....

Äänestä

Kaiken lisäksi se suurin pääoma sairaalan ostolle tuli muualta kuin svekosäätiöltä.

Kuin suoraan huijarin käsikirjasta, mutta yksikään oikeusoppinut ei muka huomaa sitä.

Äänestä
  • Tuottamaton omaisuus ei ole mikään vedätys, huijaus tai bisnes! Tuottamattoman sairaalakiintestön (väliaikainen) omistaminen on hyväntekeväisyyttä!

    Äänestä

  • Oikeusministerikin RKP:stä.

    Äänestä

  • Kiinteistömoguli kirjoitti:

    Tuottamaton omaisuus ei ole mikään vedätys, huijaus tai bisnes! Tuottamattoman sairaalakiintestön (väliaikainen) omistaminen on hyväntekeväisyyttä!

    Tuo lastensairaala on ERITTÄIN tuottava sijoitus surusäätiölle, kuten avauksessa oikein todettiin!

    Äänestä

Sairaita paskiaisia kun leikkii lasten hengellä, ei saatana mitä kilipäitä nää svekot hyi vittu!

Äänestä

Minkä uutisen? Netti fennon pas*apuheet ei ole mikään uutinen.

Kiinteistön omistaja ei tee omistamallaan kiintestöllä bisnestä eikä sääntöjen perusteella edes saa tuottaa voittoa vaan sen perimällä vuokralla maksetaan pois 50 ME laina jonka säätiö ottaa sairaalan rakentamista varten.
Ylläpitokustannukset eivät ole säätiölle tuloa vaan menoa!

Linkitäpä uutinen, veikkaan nimittäin että kiinteistöä tulee pääosin ylläpitämään HUS'an oma kiinteistöyhtiö eikä kiinteistön omistava säätiö, jonka toimialaan sellainen ei kuulu.

Äänestä

Tapaus Bensow osoitti jo sen ,että näille RKP:n draculoille ei mikään ole pyhää, ei edes lapset...

Iso luuta lakaisee kun perussuomalaiset pääsevät valtaan , säätiöt laitetaan verolle ja rkp heitetään oppositioon 30 vuodeksi!"

Äänestä

3,5 MEUR menee lainan lyhennykseen. 30 vuoden päästä HUS ei maksa enää lyhennyksiä.

Uusi lastensairaalasäätiö ei ole omistussuhteessa kahten perustajasäätiöön. Uusi lastensairaalasäätiö omistaa itse itsensä ja toimii kolmannella sektorilla (http://fi.wikipedia.org/wiki/Kolmas_sektori).

Persujen ja persu-henkisten mustamaalaaminen sen kun jatkuu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lääkäri. kirjoitti:

Uutisen mukaan HUS maksaa surusäätiölle peräti 3,5 miljoonaa euroa vuodessa(!) vuokraa lastensairaalasta. Lisäksi HUS maksaa saman verran sairaalan vuotuisia ylläpitokuluja.

Aika hyvin tekee svekosäätiö bisnestä suomalaislasten sairaudella ja suomalaisten veronmaksajien kustannuksella!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu