Kyykytys alkaa kohta

http://www.kauppalehti.fi/etusivu/tyottomille kylmaa kyytia kehysriihesta/201403661735?utm_source=telkku.com&utm_medium=boksi&utm_content=Versio1&utm_campaign=nostoboksi

Kohta saatte rahaa kun pääsette tai joudutte töihin. Minulle ei kukaan varmana tarjoa töitä joten ei ole paniikkia. Varsinkaan mistään 3 tunnin matkan päästä koska en hae edes niin kaukaa töitä.
10191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kokoomus tulee leikkaamaan sosiaalituista, eli kaikista köyhimmiltä eniten. Lisäksi he tulevat junailemaan niin että köyhät ja keskituloiset joutuvat maksumiehiksi.

Äänestä

*Sitten ryöstän siwan ja yhteiskunta maksaa kun joudun vankilaan. Ja se vankilassa oleminen maksaa paljon enemmän

Äänestä

Ei siwan ryöstöstä mihinkään vankilaan joudu, jos et viatonta myyjää tapa. Ja sitä en kyllä suosittele. Ei siellä vankilassa niin mukavaa voi olla, että toisen henki pitäisi siihen uhrata.

Äänestä
  • Ei välttämättä myyjän tapostakaan linnaan joudu, mutta kelatukien huijaamisesta vois jo joutuakin!

    Äänestä

  • Tulee melkein tippa linssiin kun muistelee kuinka vankilassa oli juttuseuraa ja kavereita, täällä oikeessa maailmassa ei ole ketään. Kunpa ei tarvis tehdä rikoksia että jotakuta kiinnostais.

    Äänestä

Kohta joudutte mummojen perseitä pyyhkimään ja taluttamaan niitä kadulla kun jotain koiraa.

Äänestä
  • Pyyhi väärään suuntaan niin mummo saa infektion.
    Taluta se auton alle niin saat yksiön..Äläkä vaan varasta mitään
    mummolta tai hukkaa mummoasi mellunmäkeen =D =D

    Äänestä

  • Porvarien pärstillä pyyhitään katuja.

    Äänestä

mnäkkinn olenn töötönn

Äänestä

Niinhän sitä luulis..Hullun kun pistää sorvin ääreen niin siinä tulee aikaan vaan soikea esine tuo juttu tukehtuu omaan mahdottomuuteensa.
Aluksi tietenkin moni selkärangaton pelkuri menee, mutta 6 tuntia matkoihin
8 tunnin duuni ja 8 tunnin uni niin jää 2 tuntia syömiseen ja suihkuun..
Paitsi jos ihmien tarvitsee unta 10-12 tuntia jollon se kuolee pois omia aikojaan.
Mietin tuollaista Skanskaa mikä siellä hieroo jo käsiään yhteen, että millaista taloa syntyy kun jengi sählää tahallaan paikkoja paskaksi?

Lopulta tuon sählingin kustannukset ovat 1000 kertaa suuremmat kun mitä lasku olisi ollut..On näitä tähän ikään muutama nähty...Mutta hauskaa tästä tulee =D =D

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Työtön. kirjoitti:

http://www.kauppalehti.fi/etusivu/tyottomille kylmaa kyytia kehysriihesta/201403661735?utm_source=telkku.com&utm_medium=boksi&utm_content=Versio1&utm_campaign=nostoboksi

Kohta saatte rahaa kun pääsette tai joudutte töihin. Minulle ei kukaan varmana tarjoa töitä joten ei ole paniikkia. Varsinkaan mistään 3 tunnin matkan päästä koska en hae edes niin kaukaa töitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu