Aloitin vähän aika sitten Zoely e-pillerit. Aloitin ne ulkomanmatkan takia 6 päivää myöhässä, eli juuri kun kuukautiset oli loppuneet. Söin niitä normaalisti,mutta menkkani alkoi 4pöiväö ennemmin, juuri silloin kun minulla normaalisyi alkaisi menkat ja muutenkin vuoto oli outoa, ensin ruskeaa vuotoa kaksi pöivää enennkuin ne alkoivat, sitten vähän verta ja sitten aivan mustaa.Nyt olen ehtinyt syödä yhden lume tabletin. Tasoittuuko tämä vai mistä on kyse? Olemme käyttäneet kondomia kojoajan kodka aloitin myöhässä. Mistä on kyse?
e-pillerit ja etuaijaiset menkat
huolestunut5
1<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
Todennäköisesti tasoittuu. Johtuu vaan siitä, kun olet aloittanut syömisen väärin.
Mutta eihän näistä pillereistä koskaan tiedä. Vaikka olisit aloittanut pillerit oikeinkin, niin voi tulla ihan samoja oireita.