Eli keräilen elokuvia, joissa joko pää- tai sivuroolissa Leo Jokela.
Toivomuslistalla kärkipäässä ovat ainakin "Vääpelin kauhu" (-57), "Autotytöt" (-60), "Vain neljä kertaa" (-68) ja "Rautatie" (-73).
Voi myös meilata: [email protected]
Haussa elokuvia, joissa esiintyy Leo Jokela
5
336
Vastaukset 5
- Tekninen vihje
Tallentava digiboksi helpottaa elämää. Vääpelin kauhu esimerkiksi on tullut 2000-luvulla tv:stä kuusi kertaa, viimeksi pari viikkoa sitten. Eikä Rautatienkään esityksestä ole kovin pitkään. Nuo muut ovatkin sitten tiukemmassa.
Joo, niinpä tuli Vääpelin kauhu, mutta elokuva alkoi 10 minsaa ennen mitä Katson ohjelmatiedoissa oli ja siksi missasin alun. Digiboxia ei ole, vaan tallentavalla DVD:llä mennään, hyvin on pärjätty.
- okkigaam
Punainen viiva. Siellä yleisön joukossa kun Jussi Jurkka akiteeraa...
Tarkennuksena vielä, seuraavia haen:
Laivan kannella -54
Kovanaama -54
Villi Pohjola -55
Lain mukaan -56
Vääpelin kauhu -57
Pieni luutatyttö -58
Paksunahka -58
Kulkurin masurkka -58
Autotytöt -60
Taape tähtenä -62
Vain neljä kertaa -68
Rautatie -73
e-mail: [email protected]
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän531077Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll221050Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl514838- 50824
- 46735
- 37659
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30616Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?
Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan62609Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE181605Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘38562