Näin Ruotsissa. Raamatun ja historian kertomaa myöskin.
Minun nimeni takia te joudutte...
Minun nimeni takia te joudutte...
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Linkki jäi pois. Tässä
http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2014032618160552_ul.shtml
Ajankuva arvojen rappeutumisesta.
---
...
Ruotsiko mallimaa meille?
Että sitä tasa- arvoa haetaan homoille, mutta ei muille edes ihmisarvoa.
Ruotsihan toimi koko ajan tiiviissä yhteistyössä natsi-Saksan kanssa ja toimitti heille kaiken malmin ja metallin mitä sieltä vain pyydettiin. Tätä ei jostain syystä haluta juurikaan muistella. Mieluimmin muistellaan Suomen yhteistyötä Saksan kanssa.
Ilman Saksan apua puhuisimme Venäjää jossakin Siperissä. Omistaisimme 1. lehmän ja 2 kanaa kuten naapurin eno kertonut 1970- luvulla Suomeen kutsuttuna vieraillessaan. Vain osa perheestä pääsi vierailukke , lapset jäivät pantiksi N-liittoon. Suomensukulaiset olivat vastuussa kustannuksista. Kuka muu tarjosi apua Suomelle monin verroin suurempaa vihollista vastaan?
Yhteistyössä ja yhteistyössa. kuinka paljon Ruotsin lähetystön kautta pelastettiin juutalaisia Saksasta. Kunnes N- liitto murhasi lähettilään.
Ja kuinka paljon Ruotsin kreivi Bernadotte pelasti juutalaisia ja muita vankeja kunnes juutalaisterroristit murhasivat hänet Lähi-idässä 1948.
Että silleen....
Soffiinaa.. tuu parvekkeelle... täällä huutaa kts.... katohan kun vetäsin kunnon valheen... näin me palestiinalaiset... soffiinaaaa...
On romanien omaa syytä, että heihin ei luoteta. Kaipa hotellilla on ollut kokemuksensa. Nymanin sietäisi valittaa asiasta omalle yhteisölleen. Hotellilla on oikeus valita asiakkaansa. Kenenkään ei ole pakko päästää rikollisia tiloihinsa.
Varsinkin kymenlaaksolaisten kannattaa varoa ja kiertää mustalaiset kaukaa, etteivät joudu elävältä poltetuiksi. Varoittakaa lapsiannekin!
Juutalaisia ja romaneja ei voi rinnastaa toisiinsa. Kyseessä on aivan eri kansa ja erilaiset tavat. Ennakkoluulot juutalaisia vastaan ovat rasismia, ennakkoluulot romanien kohdalla, viisautta.
Itselläni on ollut juutalaisista sekä hyvää, että huonoa kokemusta, romaneista pelkkää pahaa.
"Vainot/rasismi27.3.2014 08:35 2
Näin Ruotsissa. Raamatun ja historian kertomaa myöskin.
Minun nimeni takia te joudutte..."
Mustalainen valehtelee nyt. Jeesuksen Pyhän Nimen tähden ei eukkoa päästetty sisälle, vaan ihan omien tekojenne tähden. Ette te ole marttyyreja, ette vainottuja, ettekä rasismin uhreja, vaan rikollisia, huijareita ja varkaita, jotka saatte ainoastaan omien tekojenne ja ansioidenne mukaan. Teidät onkin pidettävä kaukana kunnon ihmisistä, tai lähtee taskukello, ellei henki! Teillä on lukematon määrä uhreja, valkolaisia, valkolaisten pikkulapsia joille olette pahojanne tehneet, te Kainin kadotettu kansa. Teidän tangomarkkina-muka-uskonne, valhe-enkelinäkynne, ym. noitien temput eivät mene läpi kehenkään täysjärkiseen kristittyyn. Gnostilaiset, okkulttiset helluntailaiset eivät ole kristittyjä, joten olette siellä omienne joukossa. Vankilat ovat täynnä helluntailaismustalaisia. "Manne pois linnasta ja vainajalle sakot!" on teidän selityksenne kun lainkoura taas tarttuu teihin.
Käärmesilmäiset noidat.
Huijaatte kaikkia, varsinkin kristittyjä joille nauratte ja yrititte huijata juutalaisiakin, mutta Israelista tuli teille selvä vastaus: te ette ole Israelin kansaa. Israelin matkoilla teihin iski kateus ja anastuksenhalu, yrititte väittää olevanne juutalaisia, te pitkäkynnet, jotka ette Jumalaa pelkää, ettekä juutalaisista piittaa rahtuakaan, onhan se näillä foorumeilla moneen kertaan nähty, te juutalaisuusfoorumin pilkka-kiusaajalössi. Juutalaisissa löysitte voittajanne, heille ei kannata yrittää syöttää mustalaisten valheita.
Häpäiset Jumalan sanaa ja Kristusta väittämällä, että eukon muka-usko tai rasismi olisi ollut syynä porttikiellolle.
Lieneekö hän läheistäkin sukua sille Kymenlaaksossa kunnostautuneelle polttomurhaajalle?
;
koetko helpotusta purkaissasi sydämesi katkeruutta ja kohdistat sen romaneihin olet rikkinäinen ihminen ja tarvitset apua sisäiseen rikkinäisyyteesi olet toden näköisesti jossain elämäsi vaiheessa kokenut kipeän romahduksen joka on jättänyt jälkeensä rikkirevityn apua huutavan ihmisen muista jeesus rakastaa sinua huolimatta asenteistasi romaneita kohtaan muista viha ja katkeruutta kantava ihminen tuhoaa itse itsensä .. jään rukoilemaan että eheytyisit