Oletko tosimies? Tee testi

He-man

19

239

    Vastaukset 19

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mies-21v

      Kyllä moni ytm:kin vaan on loppupeleissä täysi neiti eikä sen paremmin täytä yhtäkään kohtaa. Eikä se miehekkyys ole mikään ehdoton valttikortti tämän päivän länsimaisilla pariutumismarkkinoilla. Monikin naisten seksikkäänä pitämä mies on jokseenkin feminiininen ja vähän hintahtavakin tapaus...

    • Hämärän rajoilta

      Ykköskohdan olen kerran jopa tehnyt ja vieläpä naisseurassa. Olimme kahdestaan juoksulenkillä ja reittimme vei erään sellaisen piha-alueen poikki, jossa jalkakäytävä, parkkipaikka ja leikkikenttä muodostivat yhtenäisen tasaisen alueen. Siellä oli yksinäinen pikkupoika potkimassa ja pompottelemassa jalkapalloa, kun hänen pelivälineensä karkasi meitä päin. Tätä hetkeä olinkin jo salaa hetken toivonut ja odottanut...

      Nostin jalkojani kohti vierineen pallon vauhdista jalalla ilmaan, pomputin pari kertaa jalalta toiselle ja napautin kantapäällä kaaressa viiden metrin päähän vastaan tulleen pojan syliin. Tempun täydellinen onnistuminen yllätti minut, sillä edellisestä pallonkäsittelytuokiostani oli vierähtänyt jo useampi vuosi.

      Lenkkikaverini kommentoi vain: "Ja oli ihan pakko?"

      "Oli", vastasin ytimekkäästi. En ryhtynyt siinä selittelemään tarkemmin, mikä imperatiivi minua ohjasi, mutta tiedostin hyvin, että olisin tuntenut itseni paljon vähemmän mieheksi, mikäli pallon palautustapani olisi ollut pelkkä yksinkertainen sisäteräsyöttö.

      • .,,,,,,,,,

        Perustyperä reaktio naiselta. Hyvin suomalaisen kuuloista. Normaali (= ei suomalainen) ihminen olisi kehunut, että siisti temppu.


      • Marianne89
        .,,,,,,,,, kirjoitti:

        Perustyperä reaktio naiselta. Hyvin suomalaisen kuuloista. Normaali (= ei suomalainen) ihminen olisi kehunut, että siisti temppu.

        "Normaali (= ei suomalainen) ihminen"

        Et siis itsekään ole mielestäsi normaali ihminen... Eikä ole äitisi, isäsi, siskosi tai veljesikään.


      • Marianne89
        Marianne89 kirjoitti:

        "Normaali (= ei suomalainen) ihminen"

        Et siis itsekään ole mielestäsi normaali ihminen... Eikä ole äitisi, isäsi, siskosi tai veljesikään.

        Niin ja jos tarina olisi päättynyt niin että nainen olisi sanonut "vautsi vähäks makee temppu, uuh!" olisivat palstalaiset päinvastoin valittaneet, että "naiset ovat tyhmiä horoja joihin voi tehdä vaikutuksen ainoastaan machoilemalla ja leikkimällä jalkapallotähteä". Sillä teki nainen mitä vaan, aina se on väärin. Jos nainen ihastelee jalkapallotempuilla taituroivaa miestä, on tyhmä ja epäkypsä ikiteini, jos taas pitää moista pelleilynä, on tyhmä niuho ja kukkahattu.


      • .,,,,,,,,,
        Marianne89 kirjoitti:

        "Normaali (= ei suomalainen) ihminen"

        Et siis itsekään ole mielestäsi normaali ihminen... Eikä ole äitisi, isäsi, siskosi tai veljesikään.

        Naulan kantaan.


      • Hämärän rajoilta
        .,,,,,,,,, kirjoitti:

        Perustyperä reaktio naiselta. Hyvin suomalaisen kuuloista. Normaali (= ei suomalainen) ihminen olisi kehunut, että siisti temppu.

        Ei kommentin äänensävy ollut negatiivinen. Enemmän sellainen hyväntahtoisen ihmettelevä ja "tuo oli jotenkin niin miehille ominaista" -päivittelevä mutta ei huonolla tavalla.


      • Hämärän rajoilta kirjoitti:

        Ei kommentin äänensävy ollut negatiivinen. Enemmän sellainen hyväntahtoisen ihmettelevä ja "tuo oli jotenkin niin miehille ominaista" -päivittelevä mutta ei huonolla tavalla.

        No juuri tuollaiseksi sävyltään positiiviseksi minäkin sen kommentin tuosta yltä luettuani kuvittelin, ja oisin itsekin hyvin todennäköisesti reagoinut jokseenkin samoin.


    • avutonapina

      Siis huumoriksi tarkoitettuna tuo testi oli aivan liian huono.

    • Tosimise

      Tosimies ei mitään testejä tee.

    • Ikisinkku M

      Vaikkei pitäisi ottaa vakavasti niin surullista tuossa videossa ihan niin kuin tosimaailmassakin nykyään on se että lopussa se kädetön pälliskä pääsee kontaktiin naisen kanssa ja lopulta saa sen kun ne normaalit, siis ei-rikolliset tosimiehet taas jää ilman.

    • 3/8.

      Höh, ei edes puolia. Oletin enemmän, nyt petyin itseeni.

    • Joku vaan

      1. Pelaan itse jalkapalloa ja valmennankin sitä.
      2. Omaan parran, joskus pelkän leukaparran ja viikset, joskus kokoparran.
      3. En pelkää ötököitä.
      4. Ja enemmänkin. Kun muut irvistävät, niin minulta ei irvistystä löydy. Ei vain polttele suussa samalla tavalla.
      5. Autoa ei ole, mutta kyllä kaikenlaista osaan laittaa. Ajokortti kyllä löytyy. Mutta eivät ventovieraat naiset ravintoloissa tai kirjastoissa tai kuntosaleilla sitä tiedä yhtään.
      6. Tämän osaa melkein mies kuin mies. Ei tämä mitään erikoisen miehekästä ole.
      7. Tölkinavaajaa osaan käyttää, säilykekurkkupurkit tulee avattua, kaljakorkin saan auki, jne.
      8. Tuossa nyt ei ole mitään ihmeellistä. Jalkapallomaalivahtinakin olen joskus pelaanut ihan pelejäkin. Salilla käyn 3 kertaa viikossa, talvisin lumilautailen, jne.

      Ainoa vain, että noissa jutuissa ei ole paljoa mitään miehekästä. Kaikki perusjuttuja. Ennemmin esim. tuossa autokohdassa voisi olla, että rakentaa perheelleen omakotitalon. Urheilullisuuden määrittämisessäkin on paljon monia juttuja, esim. vaikkapa penkkipunnerrus 100 kiloa, cooper 3000 m, jne.

      En minä noilla statseilla ole ikinä mitään naisia saanut, päinvastoin. Yksikään nainen ei ole ikinä osoittanut minkäänlaista kiinnostusta, eikä kukaan ole minua miksikään miehekkääksi sanonut.

      Mutta tämähän olikin vain huumorilla tehty juttu.

      • äijät on yök

        Nuo testin kysymykset viittaa sellaiseen äijään, joka ei taida olla mikään naisten ihannemies. Esim. äijällä on se parta, jota suurin osa naisista inhoo, hän vetää viinaa, kun ihannemies tuntee viinit jne. Joten, kannattaa pyrkiä pois äijämäisyydestä, niin alkaa naisiakin kiinnostaa :p


      • Marianne89
        äijät on yök kirjoitti:

        Nuo testin kysymykset viittaa sellaiseen äijään, joka ei taida olla mikään naisten ihannemies. Esim. äijällä on se parta, jota suurin osa naisista inhoo, hän vetää viinaa, kun ihannemies tuntee viinit jne. Joten, kannattaa pyrkiä pois äijämäisyydestä, niin alkaa naisiakin kiinnostaa :p

        Parta on kieltämättä ainakin mulle vähän turn-off... Toisaalta yksi niistä harvoista miehistä joihin todella rakastuin oli parrakas silloin kun tavattiin eikä kovin komea muutenkaan. Tosin hänkin näytti huomattavasti paremmalta aiemmissa kuvissa ajoilta jolloin ei ollut partaa eikä viiksiä, sellaiselta jota voi jo kutsua söpöksi.


      • HÅÅÅÅ HÅÅÅÅ!

        "Autoa ei ole"

        FRÖKEN HOOOOOMOOOOOO!


    • hehheh....

      Onhan täällä tämä meidän neitimme joka kutsuu itseään mieheksi mutta on silti 21v ja katkeroituneena kovasti nälvii parempia naisia, mutta itkee 15 vuotiaiden perään.... voi voi miten säälittävää :)

      Montakohan napsua tulisi baarissa päähän jos poju menisi siellä isottelemaan kolmekymppisille riskeille äijille miten poju tykkää 15v tytöistä...

      saattaisi olla nenä poskella äkkiä..

      • Ok....

        "Nuo testin kysymykset viittaa sellaiseen äijään, joka ei taida olla mikään naisten ihannemies. Esim. äijällä on se parta, jota suurin osa naisista inhoo, hän vetää viinaa, kun ihannemies tuntee viinit jne. Joten, kannattaa pyrkiä pois äijämäisyydestä, niin alkaa naisiakin kiinnostaa :p "


        Ihanko tosi on?
        Onkohan kaikki kanssasi samaa mieltä että se kunnon mies ja turvallinen sellainen on se sun laiha mallipoju jolla riskit miehet tekee hauiskääntöä sunnuntaina rentona salipäivänä?

        joo tosi äijiä nää täällä vikisevät 21v mallipojut..


    • kujvcxzzzzzzzzzzzzzz

      Ainoa oikea miehisyyden testi on katsoa kuinka lähellä Clintiä itse on.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Törkeä petosepäily Suomussalmella

      Uutisoi maikkari. Uhrin nimiin on nostettu pankkilainaa, hänet on saatu sijoittamaan hevosiin ja ostamaan autoja. Ei ta
      Suomussalmi
      84
      3457
    2. Poliisi etälamautti, sitten pahoinpiteli

      Vaikeasti kehitysvammaisen niin vakavasti että kuoli pian sairaalassa. Ei osannut kehitysvammainen heti noudattaa polii
      Maailman menoa
      397
      1272
    3. Anni Ihamäki saa tylyä kommenttia TTK:sta - Erityisesti tämä "vääryys" ärsyttää

      Kaikille ei ole mieleen se, että Anni Ihamäki on mukana uudella Tanssii Tähtien Kanssa -kaudella. Ihamäki saa varsin ty
      Kotimaiset julkkisjuorut
      38
      964
    4. Mies, olen pahoillani kun olen kuvitellut

      Että pitäisit minusta. En sitä mistään tähdistä kuitenkaan lukenut, mulle vaan tuli jostain semmoinen tunne, kun itse ty
      Ikävä
      71
      843
    5. Päivän Riikka: Pandan suklaatehdas Jyväskylästä Viroon

      Menkää töihin! Viroon! --- Liki sata vuotta kestänyt suklaantuotanto makeisvalmistaja Pandan tehtaalla Vaajakoskella pä
      Maailman menoa
      196
      798
    6. Mitä et ole valmis sietämään ihmissuhteissasi ja miksi?

      Aiemmin jo kyseltiin mitkä vaatimukset olivat mielestänne liiallisia. Kyselläänkin nyt sitä, että millaisilla asioilla s
      Sinkut
      271
      724
    7. Tiesitkö? Vappu Pimiän ensimmäinen aviomies ei ole Teemu-rakas

      Vappu Pimiä on tätä nykyä naimisissa Teemu Huuhtasen kanssa. Pimiä on toista kertaa naimisissa, sillä ensimmäinen liitto
      Kotimaiset julkkisjuorut
      22
      700
    8. Älä nyt ylikuormitu vaikka sinusta pidänkin rakas nainen

      Tiedän, että olet minulle oikea. En halua pilata tätä juttua malttamattomuudella, mutta epäilen. Haluan vain olla lähel
      Ikävä
      31
      628
    9. Sysmä tarvitsee päätöksiä

      Sysmä tarvitsee päätöksiä – ei p*anjauhantaa** Kirjoitan kuntapolitiikan ulkopuolisena tarkkailijana. Sysmän poliittinen
      Sysmä
      20
      607
    10. Älä katoa elämästäni

      Kävelyllä mietin olisitpa varjo takanani vierelläni sivullani Älä katoa koskaan ole siinä pidä kädestäni kiinni ole kan
      Ikävä
      33
      576
    Aihe