Suomalaisnaista ei

päästetty aamiaiselle. Oliko mukana iso ryhmä romaneja?
Vai oliko nainen yksin?
Laivalla työssä olevana, meluavia porukoia ei voi päästää ravintolaan, oli he sitten mitä kansallisuutta vaan.
Sheraton hotelliin valitaan erittäin ammattitaitoisia henkilöitä työhön:
tässä on nyt tarkoituksellisesti nostettu juttu.
Toisaalta heidän vaatetuksensa aiheuttaa huomiota, jos pukeutuisivat arkisin vaatteisiin joita normaalisit käytetään, niin ..
Jos minä pukeudun poikkeavasti niin kyllä herätän huomiota: kuka haluaa olla kaikkien katseiden kohteena?

Ravintolalla on oikeus valita asiakkaansa jos he tuottavat häiriötä muille.
Miksi hells angelsit pukeutuvat takkeihinsa, herättääkseen huomiota tietenkin.
1588
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Koko spekulatiivinen kirjoituksesi oli pohjustusta sille, että mielestäsi oli aivan oikein ettei Diana Nymania päästetty aamiaiselle, vai miten?

Äänestä

Miksi mustalaisia pitäisi päästää aamiaiselle.

Äänestä
  • Miksi ongelmat aina seuraavat mustalaisia...?

    Äänestä

Niin, miksi? Diana Nyman oli Ruotsin työmarkkinaministeriön kutsuma tilaisuuteen, jossa oli puhe nimenomaan romanien syrjinnästä. Sitten hän ei päässyt aamiaiselle, vaikka osoitti olevansa hotellin asiakas (siis myös Ruotsin hallituksen tilaama ja maksama hotelli):

http://sverigesradio.se/sida/artikel.aspx?programid=185&artikel=5820414

Äänestä
  • "Ruotsin hallituksen tilaama ja maksama hotelli"

    Buh hah hah.. Et kai pönttö luullut että mustalais ämmä omistaan maksaisi?

    Veronmaksajilta huijatut ja rikoksista saadut rahat mustalaiset pistävät viinaan ja huumeisiin.

    Nämä mustalais Mettet pitää kaikki pistää linnaan suoraan synnytyslaitokselta ja avain kaivoon.

    Äänestä

  • "omistaan" hah hah kirjoitti:

    "Ruotsin hallituksen tilaama ja maksama hotelli"

    Buh hah hah.. Et kai pönttö luullut että mustalais ämmä omistaan maksaisi?

    Veronmaksajilta huijatut ja rikoksista saadut rahat mustalaiset pistävät viinaan ja huumeisiin.

    Nämä mustalais Mettet pitää kaikki pistää linnaan suoraan synnytyslaitokselta ja avain kaivoon.

    Ahaa! Hovimestari aamiashuoneen ovella otti vain takaisin maksettuja verokruunuja estämällä tumman pääsyn aamiaiselle.

    Äänestä

syrjitty raskaan työn raataja.

Äänestä

Ei se manne ämmä mikään Suomalainen ollut vaan mustalainen, näillä ääliöillä ei ole omaa maata koska ovat niin saatanan sekaisin ja rikollisia vaan loisivat ympäri maailmaa veronmaksajien piikkiin.Ruotsissa ollaan täysin kyllästyneitä näihin rikollisiin mustalais loisiin mitkä seilaavat Suomen ja ruotsin väliä rikoksia tekemässä ja sosiaaliturvaa väärinkäyttämässä.

Äänestä

jutussahan lukee, että mustalainen sai kahvinsa ja ohjattiin vielä omaan pöytäänsä sitä juomaan.

Ei ymmärrä taaskaan.

Äänestä

Mahdollista, että aamiaisella odotetaan, että henkilökunta ohjaa pöytään! Laivalla näin tehdään a la carte ravintolassa. Esim. 1 henkilö ei saa mennä 8 hengen pöytään. Sisääntulo halutaan kontrolloida, ettei synny jonoja, ja kaikkia halutaan palvella kahvit pöytään.
Jos siellä joku menee omia aikojaan, ihan varmasti hänen lippunsa tarkastetaan ja mahdolisesti laitetaan jonon jatkoksi!
Oliko asiakas tulossa aamiaiselle ennen kuin oli avattu.
Tyypillinen tilanne! jotkut ihmiset tulevat aamiaissaliin vaikka ovessa on: avataan klo 7.00 niin ensimmäiset on ottamassa ruokaa jo 6.30. Silloin ei ole väliä kuka on, kaikki ohjataan odottamaan....

Uskon että tässä on tarkoituksella tehty iso juttu.

Äänestä
  • Mustalainen on suomalainen vain silloin kun siitä on jotain hyötyä. Esim. sossussa. He ovat kuin muutkin vähemmistöryhmät, kun ympäröivä yhteiskunta reagoi heidän huonoon käytökseensä eikä hyväksy sitä, on se heti "syrjintää ja rasismia..."

    Suomi on rasistinen maa...

    Äänestä

Hotellimaksuun ei aina sisälly aamiainen: esim. Holiday Inn ja Scandiceissa on kahta eri hintaa. Oliko tästä kyse?
Kova haloo, muttei mitään tietoa. Hotellissa kaikki alueet näkyy turvakameroissa, mitähän niissä näkyy.

Äänestä

Maassa maan tavalla ei sopi suomin,,,Suomi on dimokrati maa ja dimokratisa ihminen elä vähän Erilaine,, Uskonto on vapaa ei tarvi olet uskovainen ja Myös ei tarvi olet Ateisti,,syöi mitä Haluat,, ei tarvi syöit sama kun sun Napuri,,,ja puhu mitä haluat ei tarvi pelkä Mitä oot puhunyt,,Mutta suomessa ei kaikki syöi sama ruoka ehkä juolu ja ei kaikki suomalainen uskovainen ja myös ei kaikki suomalainen atesti ja ei kaikki suomalainen puhu sama asiat koko ajan siksi sanon Suomi ei maassa maan tavalla,,Mutta missä on maassa maan tavalla Saudia arabia ja pojhan korea,,miksi saudia,,,, kaikki ihminen he ovät uskovainen tai pakko,,, ja kaikki syöi sama ruoka ja kaikki puhu sama asioita,,sama kun Pohjois korea kaikkilla sama uskonto ja sama juomala kommunisti,kaikki dIKTATORI MAAITA tai maassa voi sano maassa maan tavalla Mutta dimokrati masta ei voi sanoo maassa maan tavalla, dimokratia jos olet töissä pakkko maksa veroja ja elä maan laki mukana ..suomi laki ruotsi laki uk laki.... Mutta dimokrati laki se on erilainen kun Metsälaki ,,

Äänestä

hai sie,pelkäsivät että mukana seuraa koko suku ja lähtiessä niitä seuraa irtotavarat

Äänestä

Joko vuosi minuule 4 eri naiset ,talvi on Eri kuin kevät ,, ja kevät Eri kuin kesä ja kesä Eri kuin syksy.. Ei minä en pakotan ketä he itse halua nosta jalka

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Maassa maan tavalla kirjoitti:

päästetty aamiaiselle. Oliko mukana iso ryhmä romaneja?
Vai oliko nainen yksin?
Laivalla työssä olevana, meluavia porukoia ei voi päästää ravintolaan, oli he sitten mitä kansallisuutta vaan.
Sheraton hotelliin valitaan erittäin ammattitaitoisia henkilöitä työhön:
tässä on nyt tarkoituksellisesti nostettu juttu.
Toisaalta heidän vaatetuksensa aiheuttaa huomiota, jos pukeutuisivat arkisin vaatteisiin joita normaalisit käytetään, niin ..
Jos minä pukeudun poikkeavasti niin kyllä herätän huomiota: kuka haluaa olla kaikkien katseiden kohteena?

Ravintolalla on oikeus valita asiakkaansa jos he tuottavat häiriötä muille.
Miksi hells angelsit pukeutuvat takkeihinsa, herättääkseen huomiota tietenkin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu