trafin maksu

Pojan kaverille kävi huono tuuri jäi kiinni autoilusta, jossa ei ollut vakuutusta (seisonta voimassa) ja katsastamatta. Nyt varmaan tulee trafilta se 1000 € sanktio maksu. Onko joku maksanut sen maksun erissä. Kuinka pian menee ulosottoon ja voiko yleensä Trafin kanssa sopia maksamisesta, onko kellään kokemusta?
4186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Yhteiskunnan ja turvallisuuden kannalta _hyvä tuuri_.
Jospa jotakin olisi opittu. Tuskimpa oli satunnainen ajokerta.

(Vaikka niinhän se Nykäs Mattikin, kun kortti lähti hyllylle, ajoi "vahingossa" 166km/h satasen rajoitusalueella, ja vain juuri sen hetken kun joutui tutkan keilaan.)

Ei muuta kun hoidat maskut pois, ja laiotat poikasi kuriin. (Tai siis niin, pojan kaverihan se olikin tietysti).

Äänestä
  • Aloittaja

    Sepä juuri, kun kaveri ajoi, mutta auto oli pojan. Hyvä opetus!! ja kallis....

    Äänestä

Huono tuuri...

Äänestä

jospa se kaveri oli varastanut pojan auton?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


rita.64 kirjoitti:

Pojan kaverille kävi huono tuuri jäi kiinni autoilusta, jossa ei ollut vakuutusta (seisonta voimassa) ja katsastamatta. Nyt varmaan tulee trafilta se 1000 € sanktio maksu. Onko joku maksanut sen maksun erissä. Kuinka pian menee ulosottoon ja voiko yleensä Trafin kanssa sopia maksamisesta, onko kellään kokemusta?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu