Juu eli tulee niin paljon puhetta mun silmistä kaduilla. Esim. eilen ollessani bussissa pikkutyttö sanoi äidilleen silmistäni hämmentyneenä. Toinen silmistäni on ruskea ja toinen sininen. Ajattelin käydä hankkimassa piilarin tai käydä leikkauksessa muuttamassa toisen silmän värini, mutta en tiedä vielä kumman... Mitä mieltä ootte, että mitä pitäs tehä?
Kaksiväriset silmät...
Mielipiteirekuuntelijaaa
4154
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Hanki husky lemmikiksi.
Voi vielä valita omaan tukanväriin sopivan:
http://tvblogs.nationalgeographic.com/files/2011/12/e3015d60-8e80-4603-a1a8-ec74e7d3f3d6.Full_.jpg
http://tvblogs.nationalgeographic.com/files/2011/12/e7a6ea9d-4820-4254-87b1-1fe2418d6288.Full_.jpg
http://1ip0lbmseir27ruvz3qscsf1926.wpengine.netdna-cdn.com/wp-content/uploads/main/2013_01/2colors.jpg
Älä tee mitään, onhan noita julkkiksillakin ja hyvin on pärjänneet:
http://myfivebest.com/people-with-two-different-color-eyes/
Ihan varmasti silmiesi 2-värisyys ei ole ongelma kenellekään muulle kuin kuin sinulle ja sullakin se on vain kuviteltu ongelma.
Mulla on myös 2-väriset silmät, tosin niin, että toinen silmä on puoliksi siniharmaa ja puoliksi ruskea. Ei ole kyllä tullut koskaan mieleenkään häpeillä sitä, vaikka monia muita asioita häpeänkin ulkonäössäni. Joskus siitä saa ihan mukavasti jutunjuurta, mutta kaikki ihmiset eivät edes huomaa koko asiaa.