Tasavallan vahtimestarit?

Muistaako joku sellaisen kakkoskanavan ohjelman kuin "Tasavallan vahtimestarit" vuodelta 1994? Pääosassa Mikko Kivinen. On totta, että esim. Wikipedia ei mainitse sitä.
574
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Myös Esko Roine oli mukana sarjassa Mitä Missä Milloin 1996 -kirjan mukaan.

Äänestä

Vuoden 1994 sanomalehden mukaan "Tasavallan vahtimestarit" esitettiin ainakin keskiviikkona 19. lokakuuta, ja vuosi oli siis 1994. Ohjelma alkoi kello 21. 55.

Äänestä

Helsingin Sanomissa oli lisää tietoa. Ohjaaja oli Jotaarkka Pennanen. Mikko Kivisen lisäksi mukana oli esimerkiksi Vesa Mäkelä.

Äänestä

Esikuvana oli ilmeisesti "Hyvät herrat."

Äänestä

Ilmeisesti katsojia ei kiinnostanut.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Elsa-Pekka kirjoitti:

Muistaako joku sellaisen kakkoskanavan ohjelman kuin "Tasavallan vahtimestarit" vuodelta 1994? Pääosassa Mikko Kivinen. On totta, että esim. Wikipedia ei mainitse sitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu