toisessa ärsyttävät sinua, mitkä taas saavat sinut ihailemaan häntä?
Millaiset piirteet
24
242
Vastaukset
- Ätmel
Pienet tissit ärsyttää. Isoja ihailen.
- lottamari<3
Nyt en tarkoittanut ulkoisia ominaisuuksia vaan luonteenpiirteitä.,.sori.,kun en heti tajunnut kertoa mistä oli kysymys.
Minua itseäni ärsyttää laiskuus ja saamattomuus, yleinen möllöttävä itsekeskeinen olotila ja paskanjauhaminen.
En muut,.mitä muilla? - Ätmel
lottamari<3 kirjoitti:
Nyt en tarkoittanut ulkoisia ominaisuuksia vaan luonteenpiirteitä.,.sori.,kun en heti tajunnut kertoa mistä oli kysymys.
Minua itseäni ärsyttää laiskuus ja saamattomuus, yleinen möllöttävä itsekeskeinen olotila ja paskanjauhaminen.
En muut,.mitä muilla?Semmonen pihtaava luonne on ärsyttävä. Kiimaista nymfoluonnetta ihailen.
- lottamari<3
Ätmel kirjoitti:
Semmonen pihtaava luonne on ärsyttävä. Kiimaista nymfoluonnetta ihailen.
Ei tarvitse pihdata, jos kohde on oikea ja haluttaa. Koirakin kiimassaan voi nylkyttää vieraan jalkaa luullen sitä himokkaaksi nartuksi.
Kyllä sitä nainen on vaikka millainen nymfo kun se oikea astuu ovesta sisään. - 17+19
lottamari<3 kirjoitti:
Nyt en tarkoittanut ulkoisia ominaisuuksia vaan luonteenpiirteitä.,.sori.,kun en heti tajunnut kertoa mistä oli kysymys.
Minua itseäni ärsyttää laiskuus ja saamattomuus, yleinen möllöttävä itsekeskeinen olotila ja paskanjauhaminen.
En muut,.mitä muilla?Millaiset piirteet sais sinut kiinnostumaan lihavasta ätmistä?
- 4+1
Hien ja peseytymättömyyden haju. Nuo ärsyttää miehissä julkisilla paikoilla. Ruotsinsuomalainen kaverimies sai hepulit joskus tultuaan Suomeen ja törmättyään tähän haisevien miesten kulttuuriin.
Pidän ihmisistä, jotka jo muut huomioidakseen pitävät itsestään ja hygieniastaan huolta.- 1+1
Sun on parempi kulkea kaasunaamari naamalla, tai pyykkipoika nenässä, jos et pysty tarkentamaan täällä palstalla, tai edes itsellesi millainen hienhaju?
Pultsari joka ei peseydy koskaan, vai laiskamato joka peseytyy kerran viikossa tai kahdessa, vaiko pilkkaatko työmiehiä, jotka lähtee töiden jälkeen hikisinä himaan?
- Guruji
Luonnevikaisuus, valehtelu ja manipulointi. Siis nämä ovat niitä ihailtavia, tavoiteltavia ominaisuuksia, joihin ei kuka hyvänsä ilmeisesti vain yllä.
- Ähkis ähkis
Sisäisistä ominaisuuksista erityisesti pimpin tiukkuutta ihailen.
- lottamari<3
Eikö tuo ole ulkoinen ominaisuus? Ei se miehen löysäkään naisessa ihailua herätä :)
Usein ärsyttävät nämä ns. tunneihmiset, jotka eivät läheisissäkään ihmissuhteissa koe tarvetta perustella sanomisiaan, valintojaan, päätöksiään tai yhtään mitään millään muulla kuin "musta nyt vaan tuntuu siltä". Kun tunne ihminen sanoo että tunteet ovat tärkeitä, hän tarkoittaa lähinnä omia tunteitaan. Niinpä on siis täysin ymmärrettävää että tunneihminen ilmaisee omia tuntemuksiaan avoimesti ja ylpeästi kiukuttelemalla, mököttämällä ja huutamalla, koska pitäähän tärkeät tunteet nyt saada ilmaista. Vastaavasti jos tunneihmistä vähänkin ärsyttää joku asia kumppanissa nenäkarvasta yksittäiseen kommenttiin, hän informoi asiasta välittömästi. Kaiken muun hyvän lisäksi näillä hörhöillä on taipumus vielä korostaa omaa ystävällisyyttään ja epäitsekkyyttään, voi perseen perse.
Ihailen ennakkoluulottomia ja uusille ajatuksille avoimia ihmisiä, jotka näkevät asiat mittakaavassa eivätkä hermostu tai stressaannu pikkuasioista. Myös asialleen omistautuneet (esim. kasvissyönti, feminismi, ympäristöaktivismi, mitä näitä nyt on) mutta silti rationaalisen ja kiihkottoman lähestymistavan säilyttäneet ihmiset herättävät kunnioitusta.- lottamari<3
Hyvin sanottu ja olen samaa mieltä kanssasi tuosta perustelemattomuudesta. Ihminen joka ei osaa perustella ajatuksiaan ja päätöksiään ei mielestäni voi tuntea itseään kovin hyvin, eikä toista senkään vertaa.
Samaa mieltä myös tuosta ihailusta. Ihailen samoin ennakkoluulottomuutta ja avointa mieltä ja asennetta. Kiinnostus, asioiden tutkiminen ja paneutuminen syvällisesti johonkin, niin että tietää mistä puhuu ja osaa puhua toisten kanssa muustakin kuin säästä. - ätmi
Oletko, se_vinee, alkanut deittailemaan naisten kanssa, vai miten tuollaiset "tunneihmiset" ovat sinulle ongelma nyt?
ätmi kirjoitti:
Oletko, se_vinee, alkanut deittailemaan naisten kanssa, vai miten tuollaiset "tunneihmiset" ovat sinulle ongelma nyt?
Löytyyhän noita molemmista sukupuolista. Vaikka jotain tilastollisia eroja löytyisikin, niin tuskin mikään luonteenpiirre tai vastaava ominaisuus on varattu yksinomaan miehille tai naisille.
- ätmi
se_vinee kirjoitti:
Löytyyhän noita molemmista sukupuolista. Vaikka jotain tilastollisia eroja löytyisikin, niin tuskin mikään luonteenpiirre tai vastaava ominaisuus on varattu yksinomaan miehille tai naisille.
Et vastannut mun kysymykseen!
- firebird
Kateus, jatkuva yrittäminen nokittaa, ei näe vikoja itsessä, pomo, raivoaa jostain typerästä, itserakkaus, egoismi, seinähulluus.
Ihailtavat piirteet: huumori, hyvyys, reiluus, rentous, cooleus, kyky puolustautua, ettei seurassa tarvitse pelätä, älykkyys, suuri tietomäärä. - 345345345
Nöyristely omaksi hyväksi on pahinta ;((.
- Kiskisu
Ihailen ihmisiä, jotka aina nousee vaikka ne olisi lyöty maahan. Aina ne nousee ja jatkaa, aina on hyvää elämässä jonka takia kannattaa jatkaa.
Vastaavasti ruikutus ja luovuttaminen ärsyttää, asenne että ei tästä mitään tuu ja kaikki on vaikeeta, ei kannata yrittää ja aina ennenkin on mennyt pieleen niin menee nytkin. Minä en sellasta jää kuuntelemaan.- 16+8
No mitä teet sitten tällä palstalla? Mene muualle.
- Kiskisu
16+8 kirjoitti:
No mitä teet sitten tällä palstalla? Mene muualle.
Luen tasan mitä ketjuja huvittaa. Pidä sinä huoli omista asioistasi.
- 10+1
Kiskisu kirjoitti:
Luen tasan mitä ketjuja huvittaa. Pidä sinä huoli omista asioistasi.
"Vastaavasti ruikutus ja luovuttaminen ärsyttää, asenne että ei tästä mitään tuu ja kaikki on vaikeeta, ei kannata yrittää ja aina ennenkin on mennyt pieleen niin menee nytkin. Minä en sellasta jää kuuntelemaan."
Silti luet täällä joka ikisen vuodatuksen. - Kiskisu
10+1 kirjoitti:
"Vastaavasti ruikutus ja luovuttaminen ärsyttää, asenne että ei tästä mitään tuu ja kaikki on vaikeeta, ei kannata yrittää ja aina ennenkin on mennyt pieleen niin menee nytkin. Minä en sellasta jää kuuntelemaan."
Silti luet täällä joka ikisen vuodatuksen.Minä tiedän mitkä aloitukset luen ja mitä en. Sinä et tiedä minun lukemisista mitään. Tämän ketjun aihe esimerkiksi ei ole kenenkään henkilökohtaista valitusta, paitsi mitä nyt sinä yrität säälittävästi vіttuilla. Ehkä olemassaolosi on niin onnetonta, että huomioni tuottaa kolkkoa tyydytystä sulle. Mutta laputa tiehesi nyt, sulla ei ole mitään annettavaa.
- Just näin
Kyllähän se itsekehu on yks turn-off. Ex-tyttöystävä kuvitteli itsensä kypsemmäksi kuin mikä hänen ikänsä on (21v).
- naisessa viehättävät
Naisessa viehättävät eniten Allun piirteet.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jalankulkija kuoli. Poliisi etsii mustaa BMW Coupe -autoa, jossa on punertavat vanteet.
Jalankulkija kuoli jäätyään auton alle Joensuussa – kuljettaja pakeni, poliisi pyytää havaintoja https://www.mtvuutiset.2555811Mikä vasemmistolaisista jankkaavaa vaivaa?
Pahasti on ihon alle, siis korvien väliin sinne tyhjään tilaan, päässeet kummittelemaan. Ei ole terveen ihmisen merkki943529PÄIVÄN PARAS: Nigerialainen haki turvapaikkaa Suomesta, lähti takas huilaamaan
kotimaahansa, koska turvapaikan saaminen kesti niin kauan. Ja tämän kertoo ihan Yle, eikä yhtään toimittaja kyseenalaist1373461Ohjelma "Rikollisjengien Ruotsi" hyvin paljasti jakautuneen maan
eli ns. ruotsalaiset yhdellä puolella, muslimit ja muut kehitysmaalaiset toisella puolella. Siinäkin hyvin näki mitä ma423083Vassarina hymyilyttää vaurastuminen persujen kustannuksella
Olen sijottanut määrätietoisesti osan Kelan tuista pörssiosakkeisiin, ja salkku on paisunut jo toiselle sadalle tuhanne843013Riikka runnoo: Elisalta potkut 400:lle
Erinomaisen hallitusohjelman tavoite 100 000 työllistä lisää yksityisellä sektorilla on kohta saavutettu. Toivotaan toiv962822Pidennetään viikko 8 päiväiseksi
Ja jätetään työpäivien määrä nykyiseen 5:een. Tuo olisi kompromissiratkaisu vellovaan keskusteluun työajan lyhentämisest172460Pääseekö kuka tahansa hoitaja katselemaan kenen tahansa ihmisen terveystietoja?
"Meeri selaili puhelinta uteliaisuuttaan ja katuu nyt – Moni hoitaja on tehnyt saman rikoksen Tuttujen ihmisten asiat k1112391- 1791993
Vapaa- ajan asunto palanut Haapavedellä
Haapavesi päässyt Iltalehteen Vapaa- ajan asunto palanut 35 neliötä palanut. Missä päin tämä on ollut? Poliisin tutkinn101535