Naapurostossani asuu useampia syyrialaisia, jotka ovat vaivauteneet vaikean kielemme opiskelemaan, sopeutuneet erittäin hyvin yhteiskuntaamme ja perustaneet yrityksiä, jotka tytyöllistävät myös suomalaisia.
Mukavia ihmisä, ei pahaa sanaa sanottavana.
Miksen ole koskaan törmännyt somalialaisten perustamiin yrityksiin?
Mukavia ihmisä, ei pahaa sanaa sanottavana.
Miksen ole koskaan törmännyt somalialaisten perustamiin yrityksiin?
Vastaukset 2
Vanhimmat
"Naapurostossani asuu useampia syyrialaisia, jotka ovat vaivauteneet vaikean kielemme opiskelemaan, sopeutuneet erittäin hyvin yhteiskuntaamme ja perustaneet yrityksiä, jotka tytyöllistävät myös suomalaisia."
Ikävää vain, että tälläkin hetkellä Syyriasta emigroituu nimenomaan kansan paras aines, jota tarvittaisiin tulevaisuudessa kotimaassa jälleenrakentamaan valtio, missä länsimaiden ja niiden islamilaisten liittolaisten aikaansaama sisällissota on johtanut yli 100 000 ihmisen väkivaltaiseen kuolemaan ja 10 miljoonan joutumiseen pakolaisiksi sekä aiheuttanut valtavaa aineellista vahinkoa, jonka korjaaminen vie vuosikymmeniä.
No seuraavaksi taloyhtiön verkkokellareihin ilmestyy vuohia ja lampaita odottamaan rituaaliteurastusta.