Vasenkätiset tyytyväisempiä seksiin!

http://www.stara.fi/2014/04/04/nyt-se-on-tutkittu-vasenkatiset-tyytyvaisempia-seksiin-kuin-oikeakatiset/

Vasenkätisethän ovat tunnetusti homoseksuelleja joten tutkimustulokseen on syytä suhtautua suurella varauksella.

Ennenvanhaan oli terve suhde vasenkätisyyteen, vasurit pakoitettiin kirjoittamaan oikealla kädellä! Sen johdosta homoseksuelleja oli huomattavasti vähemmän.
1191
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Ja herrasmiehet pitää aina oikeassa lahkeessa.

Äänestä
  • eku vasemmassahan se oli

    Äänestä

Äläpäs mollaa meitä vasenkätisiä - se johtuu siitä , että OIKEA aivopuolisko hallitsee käden kontrollia, koska näissä asioissa on ristiinkytkentä.

Aivohalvaus aiheuttaa vastakkaisen kehon puolen halvauksen.jne.

Mietä tulisi nimittää oikea-aivoisiksi !

Äänestä

Pitääkin kokeilla runkkaamista vaihteeksi vasemmalla kädellä.

Äänestä

Onko kyse sooloseksistä vai mitä tässä nyt haetaan?

Äänestä

Vasenkätisyys on selvä homon merkki tai puolihannun niinkuin Soini asian ilmaisi.

Äänestä

Kyllähän se hidasta olisi kirjoittaa vain toisella kädellä, vaan pärjää ne työkkärissä vaikka kirjoittavat vain yhdellä sormella. No virkaloisilla ei kiire paina.
Eli nykyään tietokoneaikana kätisyyden voi määritellä vain siitä, kummalla kädellä tumputtaa.

Äänestä
  • Bill Clinton on vasuri. Jari Sillanpää on oikeakätinen. Kumpi noista on homo?

    Äänestä

  • left only kirjoitti:

    Bill Clinton on vasuri. Jari Sillanpää on oikeakätinen. Kumpi noista on homo?

    South Parkissa oli jakso, jossa Hillaryn vaginaan oli kätketty räjähde. Pommin purkajaa käskettiin olemaan varovainen, koska siellä ei oltu käyty 30 vuoteen... Huonosti siinä kävikin.

    Äänestä

Pitää ottaa huomioon, että vasenkätisiä on huomattavasti vähemmän kuin oikeakäitisiä, vain 15%.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pseudotiede kirjoitti:

http://www.stara.fi/2014/04/04/nyt-se-on-tutkittu-vasenkatiset-tyytyvaisempia-seksiin-kuin-oikeakatiset/

Vasenkätisethän ovat tunnetusti homoseksuelleja joten tutkimustulokseen on syytä suhtautua suurella varauksella.

Ennenvanhaan oli terve suhde vasenkätisyyteen, vasurit pakoitettiin kirjoittamaan oikealla kädellä! Sen johdosta homoseksuelleja oli huomattavasti vähemmän.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu