Miten ei mistään mediasta löydy mitään tietoa torstain Pub puukotuksesta?
Ähtärin puukotus
kyl mää niin kauheas
282014
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 28
Vanhimmat
Ei ole tieto vielä Ähäristä asti tullut,odotetaan seuraavaa kyyhkyä.
Ei ole pubissa puukotettu, vaan rakennuksen takana...
just joo alueella kuitenkin...On se kummaa kun ei lehtiin laiteta ihan kuin salaa kaiteeltakin mies lehtää ja menettää vaikka tajunsa.
Lehtiin ei mitään ei edes poliisi uutisiin. Ollappa taviksen ekrsa pääsee lööpiinkin.
Eihän takapiha enää pubin aluetta ole. Jos joku saa puukosta siwan pihassa, niin onko sekin pubin vika jos uhri on ollut asiakkaana?
Niin alkoholillahan ei ole asiaa ikinä väkivaltaan ja eihän se ole bubin vika jos viinat maistuu ja akka kotonakin saa turpaansa... Sillen se menee..
Opettele edes kirjoittamaan ensin pub eikä mikää vitun bub! Kuitenki joku pikku natiainen siellä näppäimistön takana pauhaamassa. Ja kyllä Se on "bubin" tonttia todennäköisesti missä Se puukotus on tapahtunut. Siitä ei ole tietoa onko henkilö mättäny puukolla itseään vai onko ollu "tummia" liikkeellä(?) huhuja liikkuu, mutta pitäkää ihmiset Se järki päässä, mitä uskotte ja mitä ette :)
Itse asiassa taitaa olla kuntosalin tonttia. Pitäiskö nyt siis syyttää kaikkia salilla käyviä tästäkin tapauksesta ja vaimojen hakkaamisesta?
Mene nyt ihmeessä duddenbaaliin, jos noin päästä kiristää. Minä olin eilen siinätoiseesa olimme se kultuuriryhmä. En van muista miten sekoilin. Natiaisistakin tulee näitä kunnon isiä ellei ole duddelipoika.
Mies puukotettiin kuoliaaksi Ähtärissä toissa yönä. Puukotuksen uhri, noin 30-vuotias kauhajokelaismies kuoli heti.
Tapausta tutkiva Alavuden poliisi on pidättänyt ähtäriläisen miehen epäiltynä teosta. Poliisilla ei tällä hetkellä ole muita epäiltyjä.
Puukotus tapahtui Ähtärin keskustassa sijaitsevassa kerrostalossa. Poliisin mukaan puukotusta oli edeltänyt riita. Riitely oli alkanut kerrostalohuoneistosta, josta tilanne oli edennyt myös talon rappukäytävään. Puukotuksen uhrin ja teosta epäillyn henkilön lisäksi paikalla oli myös muita ihmisiä.
Poliisi tutkii tapahtumaa. Alkoholin osuutta asiaan selvitetään
Vai on A-P eilen käyny kuppilassa
Kauhajokelaismies?
Eikös niitä justiinsa syytetty Hesan oikeudessa jostain ammuskelusta?
Mistä sää tuon uutisen kopioit?
Sattuuhan sitä että on "manne takaraivossa" vaikka mongolit ny vähän oli puukkohippasilla...
Monilla on "manne takaraivossa" ja haluaisivat kuulla sellaista... Ihana heittää sellaista huhua, että "tuliset tummat" siellä olivat puukkohippasilla, mutta taitaapa olla ns. "mongolit" nyt asialla, joka sitten hieman hävettää ja kirpaisee.
Olimme eilen satutunnilla, tiesitkö musta on valkoista jne
Vai oikeen kylddyyriryhmä? Ja Ahterissa? Ei kai, luulet vaan olevas! On poju päässy oikeen näytelmään ni ollaan heti niin kylddyyriä että !
Kyllähän se räkälä aikamoinen syy tässäkin tilanteessa oli. Räkälöihin pesiintyy tietynlaista sakkia. Sellaisessa porukassa, ainakin alkukuusta Kelarahojen tullessa viina virtaa ja tekee viinapiru kaikenlaista illan tummetessa.
Kun televisiostakaan ei nykyään tule muutakuin uusintoja, on paljon mielenkiintoisempaa seurata kukkakaupan pihasta kakkoskansalaisten toikkarointia räkälässä ja sen pihamaalla. Tapahtumat alkavat yleensäkkin jo hyvin aikaisessa vaiheessa iltaa.
Pupi on Pasia paikka
Pupin asiakkaat siellä vain hippasilla. Ihmishenkiä ei ole vaarantunut, kaikki hyvin
jep 2004 vuonna. Miks yrität harhaan johtaa "voi rähmä"?
Ei ylitä uutiskynnystä, kun ei ihimisille tapahtunut mitään
Kyllä ne julkaisee muualla jos rasikataan ja uhri jää eloon saatikka ammutaan ja uhri jää eloon.
Ähtärissäkö se suojelupoliisi jatkaa hommiaan??
Ei ollut Erkin nimeä lehdessä, kun hänet tuomittiin Raiskauksesta!
Ei kai täällä vaan ole tuollasta liikkeellä (ICD-tautiluokitus F22.0)?
Taitaa olla jokaisella Suomalaisella niin itse kullakin pieni muotoista ICD-tautiluokitus F22.0 (Harhaluuloisuushäiriötä) :)
mmmm. ihme kun missään ei lue tapauksesta mitään,,huhuja on monia mut taitaapa olla et kaveri on itteensä löyny puukolla kun on semmosen varta vasten ostanut
Aikuiset on niin fiksuja