Kausi alkoi

kasi

Nyt se taas kasi laulaa ja tie maistuu.
Kylläpä oli taas mukavata vähän kruisailla piiiiiiiitkän talven jälkeen kunnon autolla.

Ja vanha oli malli,naista työnty kyytiin,että sai rumimpia työntää,toisesta ovesta pihalle.
harmittaa noiden muiden automiesten puolesta,vaikka kuinka on muovia ja pakkelia sieraimet pullollaan,niin yksin pitää niska punaisena kartsaa kiertää.

On se kumma vaikka on kuinka komeat munuaiset auton keulalla tai urheilumiehillä jopa olympiarenkaat,niin sinne kun joku vanhan jenkin romun kaartaa parkkikselle,niin misut ei enää muuta nää.
Tämä on taas niin tätä ja kesä vasta tulossa.

siinä joku vielä tankilla piipittää,että taitaa pensaa palaa,kun yksysi tiissellillä ei mee ,kuin neljäpistekuus,minä jotta mulla roiskuu jo tankatessa maahan sen verta,mutta täältähän tuota vielä on ostamalla saanu.

talvi on taitettu vajailla sylintereillä,nyt matka jatkuu oikealla mukimäärällä
2x4= on oikea tulos.
Vakautta pellin alle veen muodossa,olen allerginen lasikuidulle ja punaisille niskoille...

7

163

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rockabilly repee

      Hienoa kuulostat aidolta punaniska amikselta vuodeltä -56.

    • stadinkundi2

      Suuret on puheet mutta taitaa olla niin että jos oikeen vonkaa niin ehkä oma muija just ja just avaa vähän saksia. Nettiautosta ostettu vanha ruosteinen vani ja junttirokkia suurella tunteella. (esim. klamydia)

    • kasi

      Nuo yöpakkaset vähän pilaa tunnelmaa,joutuu munuaiskeulalla hätätapauksessa siirtymään paikasta toiseen.

      Ei sitä pennut vaneilla kesäisin ajella,joka toki on myös suotavaa jos haluaa klamydiaa tunteella isommalla kulttiremmillä kuulla.
      Lauluautojen aatelia,ei sovi kermaperseille alkuunkaan.

      Olympiarenkaisia autoja munuaisautojen seassa kasaantuneissa porukoissa niskanpuna heloittaa keväällä turhankin helakkana,mutta kyllähän rouheat kasinmiehet kestää vaikka ei vaaleanpunainen olekkaan niin lemppariväri,kuin kaulahuivia käyttävillä junttipelleillä.

      Ehkä ei randeliinit ja tähkät saa takapenkin rasvakourilta suuriakaan aploodeita,mutta tiettyä salaista kateutta vapaudesta nauttivat sänkileuat aiheuttavat,vaikka vetää villakangastakista viimeisenkin napin kiinni ja teinipelleiltä näyttävät rimppakintut kotona salaa kulissiavioliiton ja velkaisen omakotitalon takapihoilla huutavat elämän sisäistä köyhyyttä uskaltamatta aloittaa oikeata elämää.

    • Kelpo Mies

      Juurikin näin.

    • kuollut harrastus

      Kausiko alkoi? Laimeaa on jenkkiharrastus nykyään, autoja ei näy missään.
      Bensiinin hinta on lopettanut monen harrastuksen.

      • hege2012

        Taidat olla olympiarengas-auton kanssa liikkeellä, kun on noin kiire.
        Odotteles vähän niin alkaa oikeitakin autoja näkyä kun kruisailukelit tulee


    • v8.

      totta on ,että raskasta on näillä hinnoilla,mutta pakko painaa

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen VigeIius noIasi taas itsensä

      Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k
      Maailman menoa
      239
      4419
    2. Kotihoito suomussalmella

      Mitämieltä ootte suomussalmen kotihoidosta?
      Suomussalmi
      17
      4239
    3. Oli kiva nähdä sut

      vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi
      Suhteet
      39
      4061
    4. Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?

      Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️
      Ikävä
      34
      3945
    5. Maataloustuet pois

      Jokainen maksakoon harrastuksensa itse. Eihän golfin peluutakaan maksa yhteiskunta.
      Maailman menoa
      166
      3851
    6. Kohtalokas laukaus

      IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k
      Kajaani
      26
      3842
    7. Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä

      Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem
      Maailman menoa
      125
      3582
    8. Joulukinkku NYT

      Sian kankuista tulee vielä pula. Nyt on oikea aika hankkia joulukinkku.
      Maailman menoa
      20
      2984
    9. Muistattekos kun Sannan aikana suomalaisten varallisuuteen lisättiin viidennes

      Köyhät voittivat eniten mutta rikkaimmat kuitenkin köyhtyi!
      Maailman menoa
      20
      2926
    10. Jos voisit kysyä

      Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?
      Ikävä
      263
      2659
    Aihe