Uusi viikko uudet kujeet. Tämän viikon aloitin kunnon kiljukauhallisella eikä haitannut yhtään vaikka kiljun pinnalle oli kasvanut yön aikana paksu homekerros - sehän on sitä terveellistä "pintahiivaa".
Tästä se taas lähtee - ettehän sorru ajelemaan perskarvojanne? Älkää ihmeessä - mitä olisi karvaperseäijä ilman pitkiä perskarvoja?
Tästä se taas lähtee - ettehän sorru ajelemaan perskarvojanne? Älkää ihmeessä - mitä olisi karvaperseäijä ilman pitkiä perskarvoja?
Vastaukset 10
Vanhimmat
Onpas persumainen viikonavaus! Taidanpa siis avata kiljupäälärin ja rasvata sankkireikäni. Olenhan kristillissosiaalinen.
Voi hyvänen aika!
Tytöt vois lopettaa taivastelun ja keittää kahvia
Ei kerkiä. Kuvaamme juuri kikkeleitämme.
Leninmuseo on tamperelaiskommarien moro.
LATVIA JA LIETTUA ESTÄVÄT KREMLIN PROPAGANDAN SUOJELLAKSEEN KANSALAISIAAN
VENÄLÄISMIEHITYKSELTÄ
http://yle.fi/uutiset/latvia_ja_liettua_kieltavat_venajan_tv-lahetykset/7178313
Valtiot suojelevat itseään Kremlin propagandalta. Venäjällä ei ole vapaata tiedonvälitystä.
Kuvaavaa on, että Suomen taistolaiset ovat pashat housuissa siitä,
saavatko viisumeita Venäjälle jokavuotiselle pyhiinvaellusmatkoilleen
ryssäläisten juhliin kuten lokakuun hullun-Leninin vallankumousjuhliin
(Lenin oli psykopaatti joka kuoli murhayrityksessä saamiinsa vammoihin).
En tiedä tiedättekö, koska noista juhlista ei häpeällisinä enää uutisoida,
mutta taistolaisfriikit käyvät niissä edelleen odottaen aikaa parempaa vallanvaihdolle.
Siitä syystä - viisumi voidaan katkaista milloin tahansa myös taistoilta - venäjän kieltäkään
ei kannata yleensä ollenkaan opiskella, mitä sillä tekee jos ei voi toimia maan sisällä ja ulkopäin ei venäjää tarvitse.
Jos lukee esim. kuubaa (espanjaa) eikä pääse Kuubaan voi aina
panna menemään ja mennä Panamaan tai Filippiineille (toisena kielenä espanja).
Venäjä on ilmoittanut varaavansa oikeuden ”suojella venäläisiä intressejä ja venäjän kielen puhujia” myös maan rajojen ulkopuolella. Suomeen on viimeisten kahdenkymmenen vuoden aikana muodostunut merkittäviä venäläisiä intressejä.
Siksi tohtori Jussi Halla-aho on tehnyt hallitukselle seuraavan kirjallisen kysymyksen
http://www.halla-aho.com/scripta/kirjallinen_kysymys_ukrainan_tapahtumiin_liittyen.html
Suomi voi tehdä varsin vähän Venäjän aggressiivisten toimien suhteen Ukrainassa. Huomiota on kuitenkin syytä kiinnittää siihen, että Venäjän kansalaiset ja venäläiset oikeushenkilöt ovat hankkineet omistukseensa runsaasti kiinteistöjä Suomen alueelta. Samoin tulee muistaa, että venäläiset ovat Suomen suurin ja nopeimmin kasvava vähemmistö.
Erikseen on korostettava, että Venäjä voi käyttää rajojensa ulkopuolella asuvia venäläisvähemmistöjä ulkopolitiikkansa pelinappuloina täysin riippumatta siitä, haluavatko ne itse Venäjän federaation "suojelua" vai eivät.
Venäläisväestön asema ja ennen kaikkea venäjän kielen virallinen asema ovat olleet jatkuva kahnauksen aihe Baltian maiden ja Venäjän välillä.
Suomi on paitsi ilmaissut haluttomuutensa käydä todellista keskustelua Nato-jäsenyydestä myös ajanut alas kansallista puolustustaan supistamalla reserviä, luopumalla maamiinoista, hävittämällä kalustoaan ja käytännössä lopettamalla kertausharjoitukset.
Katsooko hallitus, että merkittävien venäläisten intressien muodostuminen Suomeen, yhdistettynä Venäjän ulkopoliittiseen doktriiniin, Suomen sotilaalliseen liittoutumattomuuteen, kansallisen puolustuskyvyn heikentymiseen ja Suomen venäläisväestön kohtelua koskevaan propagandaan venäläisessä mediassa, luo näköpiirissä olevassa tulevaisuudessa uhkakuvia ja antaa aihetta harkita esimerkiksi ulkomaalaisten kiinteistökauppoja koskevaa lainsäädäntöä, Suomen turvallisuuspoliittisia ratkaisuja tai puolustusvoimien rahoitusta uudelleen?
...oudot mustahuppumiehet kohta Helsingissä?
Minullapa kuuluu PLÖRPS-fffttt-PLÖRPS
/////////////////////////////////// P E R U S S U O M A L A I S E T ////////////////////////////////////
////////////// liike suomalaisten puolesta, oikeudenmukaisuuden puolesta //////////////
Tervetuloa! Salvete! Welcome! Välkommen! Tere tulemast! Willkommen!
Bonjour! Benvenuti! !Bienvenidos! Bienvenues! Dobro pozhalovat!
http://toimi-kankaanniemi.blogspot.fi/
http://toimikankaanniemi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/kayttaja/toimikankaanniemi
Toimi Kankaanniemi EUROPARLAMENTTIIN
Ent. ministeri / kansanedustaja
Tässä arvomaailmani - kaikessa lyhykäisyydessään ja kaikessa yksinkertaisuudessaan.
- perusänkyrä
- se on jämpti niin
- Suomiko liittovaltioon? Et kai oo tosissas? No, sitähän minäkin.
- ei mikään jees - jees -mies vaan lahjomaton
Koti, uskonto, isänmaa. Talvisodan henkeä tarvitaan
Ja sinä päätät.
http://toimi-kankaanniemi.blogspot.fi/
http://toimikankaanniemi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/kayttaja/toimikankaanniemi
Kankaanniemenkin anuksesta:
*PLÖRPS* ?
Minä otan nyt kopsua.
isä timo