KOSKA IP-OSOITTEENI ON NYT JO JÄÄDYTETTY TÄÄLLÄ
SUOMI-24 KESKUSTELUISSA JO TOISEN KERRAN ELI KIRJOITTELUNI OMALTA KONEELTA ON TAVALLAAN ESTETTY YLLÄPIDON TOIMESTA, NIIN EN VIITSI
ENÄÄ TÄNNE PALJON KIRJOITELLA !
EN TIEDÄ KENEN VARPAILLE OLEN HYPPINYT JA MIKÄ ON ESTON TAKANA MUTTA EN JAKSA AINA KAIVAA TÄTÄ "NETTITIKKUA" ESIIN JOKA VAIHTAA KYLLÄ AINA IP-OSOITETTA MUTTA TARVITTAESSANI SITTEN KAIVAN !
MUTTA KOETTAKAA PÄRJÄTÄ TEKIN TÄLLÄ OSASTOLLA JA PITÄKÄÄ
KESKUSTELUN TASO KORKEALLA !
SIUNAUSTA KAIKILLE ! ♥
T. JAMPPE !
https://www.youtube.com/watch?v=TJTn58IPC5Q
TIEDOKSI TEILLE KAIKILLE ! ♥
7
217
Vastaukset 7
- tiedoksenne.
Kiitos kirjoittelustasi, sain sinulta monta hyvää ajatusta ja tuli myös luettua Risto Santalan kirjakin.
Siunausta sinulle myös Jamppe!
terveisin tällä palstalla väliaikaista satunnaisnimimerkkiä käyttänyt "tiedoksenne".- Älä luovuta Jamppa
Seitsemännen päivän adventismiin kuuluu sensurointi koska halutaan pitää "adventtitotuus" puhtaana lopun jäännökselle = adventisteille.
Tämä oikaoppisten Kirkko lahkolaisuuden hengessä luulee olevansa kaikista pyhin.
Adventisteilla on ongelmana keskustella asioista torjumalla/kiemurtelemalla itse asia ja kestääkö adventtioppi tutkimista ja kritiikkiä?
Ilmeisesti adventistit menevät lopunajan "profeetan hengessä" kailottaen kolmen enkelin sanomaa ja uskoen 1844-oppiin joka on vieras kristinuskolle (jhw:lla 1914-oppi).
IP-osoitteen jäädytys ei voi olla elinikäinen tässä sananvapauden Suomessa sillä se kestää 1-2 vkoa Suomi24:ssa.
Jumala siunatkoon Jamppa Sinua ja läheisiäsi. - petoa karkuun
Älä luovuta Jamppa kirjoitti:
Seitsemännen päivän adventismiin kuuluu sensurointi koska halutaan pitää "adventtitotuus" puhtaana lopun jäännökselle = adventisteille.
Tämä oikaoppisten Kirkko lahkolaisuuden hengessä luulee olevansa kaikista pyhin.
Adventisteilla on ongelmana keskustella asioista torjumalla/kiemurtelemalla itse asia ja kestääkö adventtioppi tutkimista ja kritiikkiä?
Ilmeisesti adventistit menevät lopunajan "profeetan hengessä" kailottaen kolmen enkelin sanomaa ja uskoen 1844-oppiin joka on vieras kristinuskolle (jhw:lla 1914-oppi).
IP-osoitteen jäädytys ei voi olla elinikäinen tässä sananvapauden Suomessa sillä se kestää 1-2 vkoa Suomi24:ssa.
Jumala siunatkoon Jamppa Sinua ja läheisiäsi.Nämä ei adventisti uskovaisethan lähtevät morsiusseurakuntineen kohta puoliin tuuliin ja pilviin, että ei peto pääse heitä moukaroimaan.
- juppi juu
Poliisit kuuntelevat puheluitasi.
Jos puhelimessasi kuulet ajoittain oman äänesi jälkikaikuna puhelun aikana, niin asia on tosi. Näin se menee... ;)
https://www.youtube.com/watch?v=k2r6v193b5o- 456547546
♥ On ihan pakko tulla tänne kertomaan, että täällä on ainakin yksi, jolle tulee ikävä kirjoituksiasi. Monta hymyä olet saanut aikaan elämässäni. Kiitos siitä ♥
- Lähimäisesi
Voisikohan syy ollakkin suomi 24 sääntöjen rikkomisesta? Olen lukenut jostakin että täällä ei saa "huutaa" eli puhua isoilla kirjaimilla. Se on vähän niinkuin jotakin päsmäröintiä. Onko sinulla itselläsi jotenkin huono näkö, vai miksi huudat? Kiva oli kuitenkin, että kävit vierailemassa ja ravistelemassa tämän palstan eloon. Kiitos!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Pyhäjärvi syvällä kusessa
Pyhäjärvi ei tule selviämään millään tästä alhosta. Ollaan aivan liian syvällä. https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/pyha1421670- 1541134
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi349992Miten voi sinun
tunteet yhtäkkiä kuolla kuin napista painamalla? Et enää vilkaisekaan minuun päin vaan jos vahingossa näet minut käännät70980- 69768
PYHÄJÄRVEN KAUPUNKI VALTIOVARAINMINESTERIÖN ARVIOINTIMENETTELYYN..TE
...siinä se nyt on, mitä tässä enää vikistään. Uutiset Yle, 14.8. Klo 20.30, ei tunnu mukavalta.56743- 69701
- 38654
Ernest Lawson rehellisenä vaikeasta TTK-tilanteesta: "Vain harvan ja valitun henkilön tiedossa"
Tanssii Tähtien Kanssa tulee syksyn iloksi ja tiedossa on suosikkisarjan 19. kausi. Tulevalla kaudella nähdään iso uudi8623Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et33591
