Venäjä lyö parasta ystäväänsä moralla keuhkoon

Taas nähdään mikä rÿssä on vuosituhannesta toiseen. Itävillit upottaa veristä moraansa Ukrainan keuhkoon, ja takaapäin. Ukraina on Venäjän veljeskansa johon Venäjällä on parhaat suhteet maailmassa. JA SILTI. Ymmärätkö apina(olet vajaa) JA SILTI ! parhaista suhteistaan huolimatta Venäjä hyökkää ystävävaltioon. Niin hyviä suhteita ei voi kenelläkään olla maailmassa Venäjään, että voidaan suhteilla taata se ettei Venäjä täydellä varmuudella koskaan missään olosuhteissa hyökkää. Myös jälleen ja jälleen SUOMEEN.

Yksikään Venäjän naapurimaa, korostan, yksikään Venäjän naapurimaa ei saa olla rauhan tilassa mikäli ei kuulu Natoon. Natoaleilla ei käydä sotia.

Mitä asiasta ovat mieltä Venäjäkiimaiset Natovastustajat.

Vastatkaa vellihousut. Vai joko tajuatte että olette älyllisesti kehitysvammaisia ja vaikeasti vajaaälyisiä.
26153
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 26

Vanhimmat

Ryssä on aina ryssä. Ei siihen auta muu kuin nappi otsaan. Siitä se tokenee !!

Äänestä

Pyysivätköhän Ukrainalaiset Stalinia pakkosiirtämään venäläiset Ukrainaan vai kutsuivatko menivätkö he sinne iha itse. Ukrainalaisilta siinä ei ainakaan kukaan kysynyt mitään.

Äänestä
  • Ei sellaista valtiota kuin ukraina, ole koskaan ollutkaan olemassa, on vain Jumalan silmäterä, Venäjä. Jumala lupasi maat Venäjälle. Siunaa Venäjää, niin Jumala siunaa sinua. Muussa tapauksessa palat helvetin liekeissä ikuisesti.

    Äänestä

Kiimasta en tiedä kun itselläni ei ole, mutta kyllä Maidanin porukalla oli EU-kiima selvästikin. No, todennäköisesti saavat EeUuta ja taasen me eeuulaiset saadaan Ukrainaa erilaisten tukipakettien maksajan roolissa.
Miten käy sitten Ukrainan talouden, suunnilleen ainoa vientimarkkina ollut Venäjän suuntaan ja tuskin Ukrainan vanhentunut teollisuus pystyy länsimarkkinoilla kilpailemaan, menee loputkin tehtaat lahtipenkkiin, mutta joillekin on pääasia, että länsi laajenee.

Äänestä
  • Pitää saada rosvojohtajien ulkomaille siirretyt miljardit takaisin valtion kassaan.

    Äänestä

Jeesus oli venäläinen!

Äänestä
  • Idän valittu kansa.

    Äänestä

Ukrainan talous on kuralla ja remmeihin astui laiton fasistijoukkio...ainakin kulisseissa vaikuttavat....suoraan kadulta, kuinka EU oli tällaista hyväksymässä?
Siellä johdossa on epämääräistä ainesta ja Ukrainassa liikkuu mm.USA:n rahoittamia palkkasotureita....siinä yksi syy, miksi Venäjä pitää joukkoja rajan tuntumassa.

Tämän länsipolitiikot tietävät tarkalleen, muttei länsimedia tunnu tietävän...ei ainakaan uutisoi?

Äänestä
  • "Ukrainan talous on kuralla ja remmeihin astui laiton fasistijoukkio...ainakin kulisseissa vaikuttavat....suoraan kadulta, kuinka EU oli tällaista hyväksymässä?"

    Kaksi syytä:

    - johdosta pakeni rahojen kanssa paljon suurempi konna
    - natsijoukko on Venäjän propagandatermi vailla vastinetta ja sen syötin auliisti nielaisevat lännen hyväntahtoiset hölmöt!

    "Siellä johdossa on epämääräistä ainesta ja Ukrainassa liikkuu mm.USA:n rahoittamia palkkasotureita....siinä yksi syy, miksi Venäjä pitää joukkoja rajan tuntumassa."

    Todellisuudessa Ukrainassa ei "liikkuu mm.USA:n rahoittamia palkkasotureita" mutta niihin vedoten maassa liikkuu venäläisten palkkaamaa väkeä! Sinuun uppoaa kaikki!

    Ja Venäjä pitää joukkojaan rajan tuntumassa YLITTÄÄKSEEN rajan sopivassa tilaisuudessa! Tuleeko se sinulle yllätyksenä?..

    "Tämän länsipolitiikot tietävät tarkalleen, muttei länsimedia tunnu tietävän...ei ainakaan uutisoi?"

    Eli olet huolissasi kun länsi ei sellaisenaan uutisoi Venäläisten tekaisemaa propagandaa? Ei se kaikkiin lännessä uppoa. Sinuun toki, mutta ei juuri muihin!

    Äänestä

  • Onko siellä kaikki kunnossa.
    Laita hame päälle ja työnnä tampponi perseeseen.

    Äänestä

  • ... liioittelua. Venäläisille tulee muutenkin nyt stoppia ja pian oikein kunnolla.

    Äänestä

On naurettavaa väittää että itä-Ukrainan tapahtumat eivät ole suunniteltuja kuten jotkut korkealla tahollakin väittää.

Äänestä
  • ....tappiomielialan lietsomista. Suut suppuun nyt, kannatitte mitä kannatitte!

    Äänestä

Meni pieleen lännen Ukraina peli.Ei saaneet Venäjää provosoitua,tekemään mitään hyökkäys toimia.Ja nyt kaikki näki kuinka suuri osa Ukrainan armeijasta on lojaali ja tottelee vallan pitäjiä.

Pitäisi olla jo itsestään selvä asia,että Svobodan fasistit eivät voi olla maan johdossa.
Miksi Ukrainalaiset ei tee mitään asian vuoksi.
Vaikka poliisi ja armeija on näyttänyt ettei hallinto toimi.
Käskyjä ei totella,ja antaudutaan suosiolla kansan joukoille.

Äänestä

Suomen punikit kommunistit ja heikkomieliset uskovat suhteiden voimaan. Vain Suomesta löytyy näitä uskovaisia. Ketkään muut maailmassa ei usko muuhun kuin aseelliseen voimaan.

Äänestä
  • Natoon heti kun aika on sopiva. Turhaan on riskeerattu Suomen turvallisuus.

    Äänestä

Sinulla itselläsi taitaa olla ne vellit jo housussa ja älykin tuntuu jääneen vähän vajaaksi.! Ensinnäkin et tunnu tajuavan mikä tämä ns. nato on.Se on olevinaan pohjois Atlantin puollustusliitto. Siihen jokainen järkevä sanoo höpö-höpö. Mitä nato on puollustanut ,sano yksikin kohde ? Mihinkä se on hyökännyt,niitä kohteita on useita. Suoraan sanottuna se on USA:n aseteollisuutta ylläpitävä järjestö. Nämä sotakiimaiset jenkkipaskat sillä mahtailevat. Nythän on luotu jo sellainen puollustumuuri USA:n ympärille että jos syttyisi laajempi yhteenotto niin kuka tai ketkä siitä kärsisivät. Baltian maat ensimmäisenä maantasalle. No toimittaisihan "nato" aseita.
Suurempaa tyhmyyttä Suomi tuskin pystyy tekemään kuin liittymällä natoon.Sinulle "ja takaapäin sanoisin.Käy hoidossa kunvielä pystyt !!!

Äänestä
  • "Mitä nato on puollustanut ,sano yksikin kohde ?"

    Se on puolustanut muslimisiviilejä Kosovossa. Milo karkoitti heitä kymmenin tuhansin kodeistaan ja ajoi talvipakkasellas vuorille. Nato pani sille stopin!

    "Mihinkä se on hyökännyt,niitä kohteita on useita."

    Ja kun muut eivät tiedä niin ehkäpä sinä luettelet? Mutta muista! Jos USA yksinään sotii jossakin (esim. Irak) niin se ei tee siitä Nato-sotaa!

    "jos syttyisi laajempi yhteenotto niin kuka tai ketkä siitä kärsisivät. Baltian maat ensimmäisenä maantasalle. No toimittaisihan "nato" aseita."

    Aseita ja miehiä ja ps-vaunuja ja hävittäjiä! Juuri SIKSI Baltian maat ovatkin turvassa!

    Äänestä

Raukkamaisesti ammutaan aseettomia protstoijia joukoittain ja vallataan alueita.

Ryssänmaa on terroristien käsissä. Putin on luonteeltaan murhaaja.

Äänestä

Miksi veljen pitää tappaa veljeä.

Äänestä

Eurooppa on saanut herätyksen. Itsestään selvyys rauhanomaisesta tilasta on pois. Epäluottamus Venäjään on palautunut. Nyt myös Suomen on pakko reagoida tilanteeseen liittymällä Natoyhteisöön.

Äänestä

Nyt se nähdään että pöytään pitää lyödä natojäsenyyspaperi. Vasta sitten Venäjä katsoo että suhteet ovat kunnossa.

Äänestä

Naivismin silmälaput ovat pudonneet silmiltä. Venäjä tappaa mutta ei Natossa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja takaapäin kirjoitti:

Taas nähdään mikä rÿssä on vuosituhannesta toiseen. Itävillit upottaa veristä moraansa Ukrainan keuhkoon, ja takaapäin. Ukraina on Venäjän veljeskansa johon Venäjällä on parhaat suhteet maailmassa. JA SILTI. Ymmärätkö apina(olet vajaa) JA SILTI ! parhaista suhteistaan huolimatta Venäjä hyökkää ystävävaltioon. Niin hyviä suhteita ei voi kenelläkään olla maailmassa Venäjään, että voidaan suhteilla taata se ettei Venäjä täydellä varmuudella koskaan missään olosuhteissa hyökkää. Myös jälleen ja jälleen SUOMEEN.

Yksikään Venäjän naapurimaa, korostan, yksikään Venäjän naapurimaa ei saa olla rauhan tilassa mikäli ei kuulu Natoon. Natoaleilla ei käydä sotia.

Mitä asiasta ovat mieltä Venäjäkiimaiset Natovastustajat.

Vastatkaa vellihousut. Vai joko tajuatte että olette älyllisesti kehitysvammaisia ja vaikeasti vajaaälyisiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu