Stalinin aikana Venäjällä suoritettiin paljon tieteellisiä kokeita. Mm. risteytettiin apinoita ja ansioituneita kommunisteja. Viralliset tahot väittävät että kokeet epäonnistuivat, mutta todellisuudessa näistä kokeista sai alkunsa kaksi mutanttiryhmää, taistelumutantit ja tiedotusmutantit.
http://tv1.yle.fi/juttuarkisto/dokumentit/historiaa-neuvostoliiton-ihmiskokeet
Väitetään että urhoolliset taistelumutantit olisivat kuolleet sukupuuttoon Afganistanin sodassa. Sen sijaan tiedotusmutantit menestyivät hyvin. Heitä on tuhansia Venäjän ulkomaan tiedotuksessa. Heidät on ollut helppo kouluttaa yksinkertaisiin tiedotustehtäviin, he eivät väsy eivätkä pohdi turhia. Heitä on tälläkin EU-palstalla vastustajien enemmistö.
http://tv1.yle.fi/juttuarkisto/dokumentit/historiaa-neuvostoliiton-ihmiskokeet
Väitetään että urhoolliset taistelumutantit olisivat kuolleet sukupuuttoon Afganistanin sodassa. Sen sijaan tiedotusmutantit menestyivät hyvin. Heitä on tuhansia Venäjän ulkomaan tiedotuksessa. Heidät on ollut helppo kouluttaa yksinkertaisiin tiedotustehtäviin, he eivät väsy eivätkä pohdi turhia. Heitä on tälläkin EU-palstalla vastustajien enemmistö.
Vastaukset 11
Vanhimmat
Tämä selittää paljon. Tällaisia mutantteja tuntuu olevan joka paikassa, kaikilla pastoilla, kaikkialla Euroopassa.
Näitä mutantteja löytyy lähempää kuin uskotkaan. Tarkoitan näillä niitä jotka uskovat kaikkeen politiikan propagandaan ja ovat poliittisten johtajiensa talutettavia. Nimiä mainitsematta historia tuntee monia suuria johtajia jotka ovat saaneet massat kuuliaiksi palvelijoikseen. Nämä massat ovat niitä mutanttijoukkoja joille sokea uskollisuus johtajaa kohtaan on tärkein arvo. Moni ei vaan rohkene katsomaan peilistä kuvaansa.
Onhan näitä suuria johtajia, Hitler, Stalin ja hänen uskollinen seuraajansa Putin ovat suuria johtajia herran armosta. Alamaiset seuraavat heitä kaikkialle.
Mutta osa nykyisistä Venäjän tiedottajista on oikeesti apinoiden ja menestyneiden kommunistien jälkeläisiä, siitähän on todisteita. Ja jos lukee EU:n vastaista kirjoittelua, niin suurin osa on selvästi niiden kirjoittamia.
Teekadun tiedotusmutantteja on paljon, kaikilla areenoilla he ovat äänessä. EU on pahin vihollinen koska siitä ukrainalaisetkin saivat vapauden tartunnan. Putin pelkää että aate leviää Venäjällekin.
On aihetta pelätäkin. Venäjällähän oli suuria mielenosoituksia rauhan puolesta.
Hyvä juttu nuo mutantit, kuvaa hyvin venäläiste propagandaa
Vain teekadun mutantit pystyvät seuraan:
"Silloin kun Krim on liitetty ukrainaan niin noista tukikohdista
on sovittu,nytkö EU:lla ja USA:lla on oikeus ottaa nuo sovitut
alueet itselleen."
Turha kysellä mutanttien logiikkaa. se on valhetta, valhetta ja valhetta!
Karjalanpalauttajilla on Suomi24:ssä oma hourupalstansa. Voisiko omiin viesteihinsä vastaileva avaaja ystävällisesti palata sinne päivystämään. Kyllähän minäkin usein kirjoitan aiheen vierestä, mutta rajansa kai kaikella.
Koroljov on T-kadun tiedottajista ehdottomasti kaikkein sivistynein. En tiedä mitä suhteita hänellä on samassa paikassa majailevaan "ureaosastoon". Mutta olisi toivottavaa että hän ainakin yrittäisi siistiä kyseisen osaston alapään tyyliä. Minusta se antaa kielteisen kuvan Venäjästä.
Pieni näyte T-kadulta:
"Miten aivojesi sontaröörit ovat auki nyt sateella Avara? Olitko EmakkoPojan kanssa leikkimässä sonnalla ja kusiliejullanne pikkupoikien joukossa?"
Putin kieltää venäläisiltä kiroilemisen lailla mutta sallii naapureiden loukkaamisen tällä tavalla.
Venäjän naamioituneista sotilaista ei ole saatu kuvia ilman naamiota. He voivat hyvinkin olla niin pahan näköisiä puoliapinoita että sen takia pitää naamioitua.