Naispappeuden kielto olisi askel oikeaan suuntaan

Seuraavaksi kiellettäisiin myös miespapit.
154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Joo, ehkäpä silloin häviäisivät nämä jesuiittapuheenjohtajat, jotka kuvittelevat olevansa vähintään jumalan sijaisia maan päällä.

Fundamentalistikatolisen Soininkin omatunto venyy sallimaan puolueessaan kuolemanrangaistuksen haikailun, vähemmistöjen syrjinnän ja muiden nimittelemisen sellaisin arvioinnein kuin märkäkorva, paukapää ja nilkki. Erityisen suurta sydäntä Isä Soini osoittaa vaatiessaan tuen epäämistä kaikkein köyhimmiltä kehitysmaiden kansalaisilta ja erityisesti niiden äideiltä ja lapsilta. Soini edustaakin kristillissosiaalisuutta parhaimmillaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ateisti kirjoitti:

Seuraavaksi kiellettäisiin myös miespapit.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu