Kylmis on voimakas vain mieleltään

Tyypit lamaantuu, kun se rupee kirjoittamaan aktiivisesti. Ruumiillisesti sinä pystyt lyömään sen kanveesin kuin kankkulan kaivoon kärpäsen. Varsinkin nyt, kun sen ranne on täysin paskana.
860
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Sotaveteraani isoisä sai sen isän täysin sekaisin. Miten se vaikuttaa pojan poikaan?

Äänestä
  • Kansakoulussa isääni kiusattiin isoisäni takia ja sekosi siitä. Ehkä tää Suomi ei sittenkään ole mikään lintukoto.

    Äänestä

  •  K  kirjoitti:

    Kansakoulussa isääni kiusattiin isoisäni takia ja sekosi siitä. Ehkä tää Suomi ei sittenkään ole mikään lintukoto.

    "jos isäs on sankari, mikset sinä víttu voi tehdä yhtään mitään esim. mun nyrkille, joka tulee kohta pläin sun pläsiä.." jne.

    Äänestä

  • näin se menee kirjoitti:

    "jos isäs on sankari, mikset sinä víttu voi tehdä yhtään mitään esim. mun nyrkille, joka tulee kohta pläin sun pläsiä.." jne.

    Isäni kosti minulle tuon kaiken kohtelun. Ei pieni poika voi mitään kaksi kertaa isommille yläluokkalaisille.

    Joten isäni kosti kohtelunsa minulle.

    Äänestä

Aloittaja on kääpiö myös mieleltään niinkuin sadistiset kiusaajat ovat. Kyllä se hatun joutuu teettämään. Eihän 75 no:n hattua kaupasta löydy.
Keltaista Merta sen sisältö kuitenkin. Sen isä ajoi ruoskalla kristinuskon dogmit sen paksuun päähän. Riesahan se perheelleenkin saati ympäristölleen on.

Äänestä

Kylmis suunnittelee jälleen hyökkäystä. Yhtäkään se ei ole toteuttanut.

Äänestä

Miksi sinä ap,v.v pelkäät kuitenkin kylmistä niin että hän on mielessäsi päivästä päivään. Muistat kun kirjoitit hysteerisenä kuin pikkutyttö; kuole kylmis.
Kaksisuuntainen mielialahäiriösi lippaa melko lähellä hulluutta.

Tähän vahvasti viittaa tissuhölmöilysikin yhdessä vanaattisen kd-uskosi kanssa. Miksi joskus pari viiniryyppyä 77v.äijä mellastaa melkein vuorokaudet ympäriinsä tietokoneella?
Molemmat poikasi ovat kunnollisia, sanoin poikasi älykäs ja ihastuttava tytär.

Uskot S-24 sivuilla mellastamisesi tuovat sinulle lisäarvoa. Huonot marjat, minä sanon naapurinasi, olet telemässä nettiharakiriä.

Äänestä
  • Kylmis ymmärretään monesti täysin väärin. Ei se ole uhkaava, eikä toteuttamassa mitään iskua. Ainoastaan vertaistukea haluaa antaa "kolleegoilleen" ja toimia varoittavana esimerkkinä.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


 Vaahtokassi kirjoitti:

Tyypit lamaantuu, kun se rupee kirjoittamaan aktiivisesti. Ruumiillisesti sinä pystyt lyömään sen kanveesin kuin kankkulan kaivoon kärpäsen. Varsinkin nyt, kun sen ranne on täysin paskana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu