Mitä tämä on?!

ill

Minulla on ollut jo ainakin 2 viikkoa yskä! Siis ei mikään tavallinen nuha, ei vuoda räkää. Yskittää vain ihan pirhanasti, varsinkin yöllä. Olen siivonnut huoneeni kaikesta pölystä ja vaan jatkuu. Olen joutunut nukkumaan muissa huoneissa jolloin ei yskittänyt yhtä paljon. Eli johtuuko se huoneestani? Onko siellä hometta, vai mitä?
Vai onko tämä jonkin sortin allergia? Meillä on yksi kissa, mutta eikös silloin pitäisi aivastuttaa ja nenän vuotaa?
Auttakaa!

2

381

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Viime kesänä..

      ..yskin minäkin lähes pakkopaitaan itseni.
      Kaksi viikkoa,eritoten iltaisin ja öisin.Sellaista hakkaavaa että oli naapureillakin sietämistä.

      Normaali lääkitys oil vain janoon.Kunnes sain lääkkeen mikä tehosi.
      Lääke vaikutti aivoihin,selitti tohtori.Aivot eivät lähetä käskyä yskään.Ja sain nukkua rauhassa.Ja taittui se yskäkin aikaa myöten.

      Nuha lähtee..

      • mia23

        minulla jatkuvan yskän syynä oli asma..eli kannattaa sekin vaihtoehto tutkituttaa.. ja astmahan pn pahimmallaan yleensä yöllä, aamuyöllä. Minä onnellinen en ole kyllä koskaan saanut yöllä mitään kohtauksia. Mutta yskä voi tosiaan olla astman ensioire.. en ole allerginen milleekkään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka paiskasi vauvan betoniin Oulussa?

      Nimi esiin.....
      Oulu
      110
      7133
    2. Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa

      Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h
      Maailman menoa
      95
      5204
    3. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      114
      3463
    4. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      33
      3372
    5. Anteeksipyyntöni

      Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska
      Järki ja tunteet
      35
      2504
    6. Sydämeni valtiaalle

      En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden
      Ikävä
      119
      1846
    7. Oletko tyytyväinen

      Tämän hetkiseen tilanteeseenne? Odotatko, että lähennytte vai yritätkö päästä yli ja eteenpäin?
      Ikävä
      96
      1481
    8. Mikseivät suomalaiset kuluta? istutaan vaan säästötilirahojen päällä..

      ...Ihan haluamalla halutaan että maa menee konkurssiin? Ihan käsittämätöntä, ennätymäärät säästöjä sekä konkursseja sam
      Maailman menoa
      341
      1431
    9. Jos oikeasti haluat vielä

      Tee mitä miehen täytyy tehdä ja lähesty rohkeasti 📞 laita vaikka viestiä vielä kerran 😚
      Ikävä
      131
      1336
    10. Eihän se tietysti minulle kuulu

      Mies, mutta missä olet? 🤨 😠
      Ikävä
      48
      1094
    Aihe