KYLLÄ MUTUMBAT osaa... Lisää rahaa KIITOS

Krokotiilijahtia ja Brasilian-matkoja… jättisumma suomalaisten verorahoja käytettiin väärin Afrikassa Kehitysapu Suomalaisten verorahoja paloi Mosambikissa paikallisten johtajien henkilökohtaisiin menoihin.kertoo IltaSanomat http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288676384792.html
673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Afrikkaan on aivan turha mitään Suomalaisten veronmaksajien rahoja lähetellä sillä kaikki menevät rosvoille ja sotapäälliköille sen pitäisi olla selvää jo tyhmimmällekin hyysärille.

Äänestä

e
no tekeville sattuu....

Äänestä
  • Tawjalle, Ewalle ja Päiwille on näköjään ihan sama mihin suomalaisten verorahat menee, voi vaikka vielä vähän enemmänkin laittaa Afrikkaan.

    Äänestä

Olen samaa mieltä siitä että pakolaisten auttaminen sujuu parhaiten siten että heidät haetaan Suomeen eikä suinkaan avusteta heitä paikan päällä Afrikassa.

Äänestä

Ja vielä parempi jos me suomalaiset muutetaan Afrikkaan ja kaikki afrikkalaiset tulee Suomeen.

Äänestä

Timo Soini lakkauttaisi kehitysavun kokonaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mette-mummonsuosikit kirjoitti:

Krokotiilijahtia ja Brasilian-matkoja… jättisumma suomalaisten verorahoja käytettiin väärin Afrikassa Kehitysapu Suomalaisten verorahoja paloi Mosambikissa paikallisten johtajien henkilökohtaisiin menoihin.kertoo IltaSanomat http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288676384792.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu