Juutalaissodan tulevaisuus

http://wwnet.fi/users/veijone/

http://wwnet.fi/users/veijone/juutalaissodan_historia.htm


Kesäkuun seitsemäs 2004 kalenterimme mukaisesti Israelin ns. kuuden päivän sodasta, tarkemmin sanottuna sen huipentumasta, Jerusalemin juutalaisille valtauksesta, oli kulunut päivälleen 37 vuotta. Päivän otsikkoni oli: Kolme vuotta ajankohtaan 40 vuotta. Sinä päivänä tekstiäni tuli internetsivulleni go.to/veijonen lukemaan 1300 eri vierasta! Pääsenkö koskaan teksteineni painetun kirjan sivuille? Toivottavasti en, enkä varsinkaan tällä aiheella, sanoisi mieluusti se juutalalainen, joka hermostui internetissä keskustelustani, että vielä olisi jäljellä yksi juutalaissota ennen Messiaan näkyvää paluuta.

Noilla sanoilla aloitin käsikirjoitukseni otsikolla JUUTALAISSODAN TULEVAISUUS.

Mikäli sinulla on järkevää sanottavaa aiheeseen,
tarjoa tänne tai sivujeni
http://wwnet.fi/users/veijone/
kautta sähköpostiini niin saatat päästä
teksteinesi kirjan sivuille tai ainakin
käsikirjoitukseen mukaan. Kiitos!

http://wwnet.fi/users/veijone/

6

330

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KTS

      Tämä lappeenrantalainen veijonen sai aikoinaan potkut paikallisesta helluntaiseurakunnasta kajahtaneiden mielipiteidensä takia. Tämä itseään "Suomen ainoaksi oikeaksi profeetaksi" kehuva tyyppi kuvittelee olevansa ns. "hyvä siemen" Suomi-neidon vaginassa eli Kymijoessa kun taas Aura-joen varrella istuva arkkipiispa on kuulemma Suomi-neidon perseessä.

      Että tälläinen tapaus tiedoksi annettakoon...

      • rasismia vastaan

        niin monet tänne kirjoittavat natsisivustoilta tekstinsä ammentavat "kristityt"?
        Muuten kristittyjen keskeiset haukkumiset eivät tänne kuulu.


      • KTS
        rasismia vastaan kirjoitti:

        niin monet tänne kirjoittavat natsisivustoilta tekstinsä ammentavat "kristityt"?
        Muuten kristittyjen keskeiset haukkumiset eivät tänne kuulu.

        Ei ole, ellei arabivastaisuutta kutsuta antisemitismiksi. Veijonen menee sinusta reippaasti oikealta ohi ääriänkyräisraelilaismielisenä täysin yksisilmäisenä tollona.


      • HVi

        Hyvin sanottu!

        Olen tuosta KTS:stä sivuillani kerran
        maininnut, että hän on kristittynä
        esiintyvä antikristillinen antisemitisti
        ja suoraan arkkipiispan istuimelta
        välittää sen PORTON PÄÄN mielipiteitä.
        KTS:n tuntien tiedämme Paarmankin ajatukset.
        Kiitos!


      • pelle
        KTS kirjoitti:

        Ei ole, ellei arabivastaisuutta kutsuta antisemitismiksi. Veijonen menee sinusta reippaasti oikealta ohi ääriänkyräisraelilaismielisenä täysin yksisilmäisenä tollona.

        Hyvin lohkaistu KTS. Jauhot suuhun tuolle antiluterilaiselle antiugristille joka pelleilee herra suvaitsevaisuutta a la Gideon Bolotowsky (äärioikeisotolainen natsi, jonka ainoa pelastus siltä ettei häntä kutsuta natsiksi on se, että sattuu olemaan juutalaisen seurakunnan silmäätekeviä). Jälleen hyvä osoitus siitä, kuinka antiseemiteiksi toisia hakkuva on itse sitä pahimmasta päästä (varsinainen palestiinalaisten joukkoteurastaja). Ja sitten vielä kysyy mitä on ns. perisynti (tunnetustihan psykopaattiset narsistit eivät koskaan näe tukkia omassa silmässään).


      • pelle
        HVi kirjoitti:

        Hyvin sanottu!

        Olen tuosta KTS:stä sivuillani kerran
        maininnut, että hän on kristittynä
        esiintyvä antikristillinen antisemitisti
        ja suoraan arkkipiispan istuimelta
        välittää sen PORTON PÄÄN mielipiteitä.
        KTS:n tuntien tiedämme Paarmankin ajatukset.
        Kiitos!

        Taisi sattua osuvasti? se koira älähtää johon kalikka kalahtaa. HA HAAA


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p
      Maailman menoa
      45
      5130
    2. Onko Sanna menossa Ukrainaan viettämään vuosipäivää?

      Kun on bongattu Varsovan lentokentältä?
      Maailman menoa
      119
      1626
    3. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      15
      1459
    4. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      50
      1376
    5. Aleksi Rytilä

      Räppäri saa haluamaansa julkisuutta.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      13
      1183
    6. Kulukusuunnat

      Eikö kuhmolaiset iha oikiasti tiiä kumpi o vasen ja kumpi oikia? Tuolla ku liikennemerkissä näkyy nuolet ylös ja alas, v
      Kuhmo
      4
      1070
    7. 81-vuotias Frederik avoimena - Ei omasta mielestä kelpaa tästä syystä realityihin: "Veemäinen..."

      Junttidiscon kuninkaana tunnettu Frederik, 81, on esiintymislavoilla suvereeni tekijä. Mies on viihdyttänyt ympäri Suome
      Suomalaiset julkkikset
      17
      1037
    8. Muusikko yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan

      Karu epäily: Muusikko, 32, yritti tappaa kaksiviikkoisen vauvan Oulussa. IS:n selvityksen perusteella miestä ei ole syy
      Maailman menoa
      76
      999
    9. Tynkä Eläintarha ei ole enää visiitin väärti

      Ähtärin MesiZoo on vajonnut alas. Näytillä olevien eläinten määrä on romahtanut lähemmäs -40%. Paikat ovat päässeet pah
      Ähtäri
      60
      817
    10. Junan alle

      Kuka päätti tai yritti päättää päivänsä jäämällä junan alle ja aiheutti sen takia veturikuskille ja muille traumat..?
      Kajaani
      27
      793
    Aihe