http://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/wahlroos-puolustaa-ja-ylistaa-paaministeri-kataista/3158646
Talousvaikuttaja Björn Wahlroos puolustaa pääministeri Jyrki Kataisen (kok.) lähtöä ja uskoo tämän tekevän jatkossakin työtä Suomen hyväksi.
– Pääministeri on sekä kantanut raskasta vastuuta että itseasiassa pyrkinyt viemään Suomea voimaperäisemmin oikeaan suuntaan kuin mitä on saatu toteutettua, ylistää Wahlroos.
Lisää kehua samassa haastatelussa
Wahlroos toteaa, ettei Jyrki Katainen ole velkaa Suomelle.
– Olen aivan varma, että Jyrki Katainen tulee tekemään tärkeää työtä isänmaan ja Suomen puolesta, missä hän ikinä uraansa jatkaa. Hän ei ole missään muodossa karkaamassa mistään, puolustaa Wahlroos.
Talousvaikuttaja Björn Wahlroos puolustaa pääministeri Jyrki Kataisen (kok.) lähtöä ja uskoo tämän tekevän jatkossakin työtä Suomen hyväksi.
– Pääministeri on sekä kantanut raskasta vastuuta että itseasiassa pyrkinyt viemään Suomea voimaperäisemmin oikeaan suuntaan kuin mitä on saatu toteutettua, ylistää Wahlroos.
Lisää kehua samassa haastatelussa
Wahlroos toteaa, ettei Jyrki Katainen ole velkaa Suomelle.
– Olen aivan varma, että Jyrki Katainen tulee tekemään tärkeää työtä isänmaan ja Suomen puolesta, missä hän ikinä uraansa jatkaa. Hän ei ole missään muodossa karkaamassa mistään, puolustaa Wahlroos.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Jyrki Katainen tulee tekemään tärkeää työtä isänmaan ja Suomen puolesta, missä hän ikinä uraansa jatkaa. Hän ei ole missään muodossa karkaamassa mistään, puolustaa Wahlroos
veljet toisiaan kehuu, hyöty on molemminpuolista.
kansan syvistä riveistä saattaa tulla täysin päinvastaista, jopa päin naamaa! kyykytetyt antavat palautetta!
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288337290416.html
.
Ryösti lapsilta, köyhiltä, sairailta,eläkeläisiltä ja työttömiltä miljardin yhtesöveroaleen!
Vielä kehtaa kehuaretostella sitä!
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288337290416.html
Persaukisen Suomen rahoja lainasi rekoittain hunsvottimaille. Nyt jo leikataan lapsilisiä siksi!
Nauraavat hihaansa Jykälleä!
Järkyttävä "apina".
Hahahahahhhaaaaa, en ole ennen kuullutkaan, että käpykaartilaiset ja rintamakarkurit olisivat nousseet kulttiasemaan, rrruuuuaaaaahhhhhhhhhahhahahhaaaaaa..............
kataisesta jää historiaan väärennökset , filosfin virtsan haistelu ja uran päättyminen hermoromahdukseen,
Mulla ainakin rupee housuissa kiristämään kun vain näenkin Jykken kuvan. On se mulle semmoinen kultuhahmo.
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288337290416.html
Lahjoittamalla rapautti Suomen talouden, EU-roistoille..
Saikin lempinimen käteinen..
Ei voi muuta kuin nauraa, ei ollutkaan naisten toivoma ja "täydellinen munamies" tämä käteinen, vaikka ulkonäköäkin on. Naisille kävi kalpaten. Mahtaa olla mukavaa , kun perheen möreä-äänisintä kuolaavat miehet?
Mikä vahinko, paremmissa piireissäkin joskus sattuu!
Ei toivo pahimmalle vihollisellekaan. Siinä on "saat...nallinen" selittely ja vuosien valehtelu, että selvitään kuiville vesille, "vonkaleen" kera. Hormoni-vetoisuus ei lopu edes 60:n iässä, joten helpotusta ei tule kovin pian. Korvaako miljoonien omaisuus nykyajan naisille "itsenäisyyden" menetyksen? Monia ei raha sitoisi, on niin kuvottava yhdistelmä "valtaa" ja "p...n puuhia".
Wahlroos haukkuu monia, mutta Kataista kehuu Suomen vberotuksesta huolimatta.
Kehuisin minäkin jos olisin hyötynyt vähääkään. Minulle ei tule eusta miljoonia eikä jyrki järjestä verohelpotuksia - mutta minähän saankin jopa 1600 euroa palkkaa joten kyllä siitä maksaa Jyrkin ja Nallen hyvinvoinnin vaatimat veronlisäykset.
Totta on katainen siirsi tavallisten suomalaisten omaisuutta Nallen kaltaisille koijareille ja Kreikkaan. Kyllä sitä kannatta kehua, jos on itsekin kähmijä luonteeltaan.
Voisi todeta, että ei kiitos kumpaakaan enää tekemään lisää hyvää Isänmaan hyväksi ja puolesta - tulee niin helvetin kalliiksi veronmaksajille. Varsinkin kun ne "rahakkaat", jotka saavat vain ja ainostaan kiittää veronmaksajien ja kansaa "rikkauksistaan ja edes mahdollisuudestaan riakstua" lähtevät karkuun vastuutaan naapurimaihin - Nallelle voi todeta, haista sinä ja mieluusti siellä Ruotsissa sitten pysyt, Suomi selviää ilman sinua, ja viellä varmemmin jos päästään Kataisesta eroon, kuin sinä ilman Suomea :)
Joopa joo ja Jyrki Kataisen hyvät työt Suomelle...
Kuulehan Wahlroos, kysyisitkö toisin päin, Suomen veronmaksajien ostama komissaarin virka Kataiselle. Jos 50 mrd:n euron veloilla ei saa ostettua kultinomaista hehkua ja loistoa siihen, että tällä äijällä on munaa ja se pystyy ostamaan vaikka koko Euroopan, niin millä summalla sitten pystyy?
Jätkä on kylvänyt kaiketi "euroherrojen käskystä velkarahaa" ja lähtee nyt lätkimään, 300 000 irtisanottua jää taakse ja teollisuus menee kovana maailmalle. Kataisen vallan aikana nimenomaan pankeille suunnattu valtava rahallinen tuki, ilmankos pankkiiri kehuskelee.
Talous 17.4.2014 klo 16:39 | päivitetty 17.4.2014 klo 16:39
Suomalaisyrityksiä lisää ulkomaille, henkilöstömäärät laskivat
http://yle.fi/uutiset/suomalaisyrityksia_lisaa_ulkomaille_henkilostomaarat_laskivat/7196645
Kauppa ei käy: Synkimmät ennusteet toteutumassa
http://keskustelu.kauppalehti.fi/5/i/keskustelu/thread.jspa?threadID=239770&tstart=0
Talous 17.4.2014 klo 17:46 | päivitetty 17.4.2014 klo 17:46
EU:n energia- ja ilmastopaketille hintalappu
http://yle.fi/uutiset/eun_energia-_ja_ilmastopaketille_hintalappu/7196875
Suomalaiset laskun maksajat tekivät hyvän työn, kun herra pääsi pääministeriksi? Näin päin se meni, eiks' vaan?
Kokoomusporukka on jotenkin aina väärillä jäljillä. Miksi Kataiselle ei annettu Euroopan neuvoston puheenjohtajan paikkaa, vaan sen vei Jari Vilen (aika tuntematon)?
Nyt pikkukiho saa korkeapalkkaisen pestin ja suomi maksaa edelleen miljardia, että käteiselle jostain järjestyisi kansainvälinen johtajan paikka. Puolue ei ole tilannetajulla. Siitä olisi muutamalle johtajan toimi irronnut, nyt suuri tuntemattomuus nosti huippupaikan pystymetsästä!
Politiikka 18.4.2014 klo 9:00 | päivitetty 18.4.2014 klo 9:00
Vilén: Euroopan neuvosto voi auttaa Ukrainaa perustuslain laadinnassa
http://yle.fi/uutiset/vilen_euroopan_neuvosto_voi_auttaa_ukrainaa_perustuslain_laadinnassa/7194063
Kokoomuksella varaa jaella näitä korvamerkittyjä työpaikkoja. Onko niitä tulossa niin paljon, että varaa on? Euroopan kuninkaat?
Kokoomus eurovaalien suosikki