Virtsan väri?

Olen mies 60v ja olisin vaan tiedustellut, kun pissani on nykyään melko keltaista, vaikka olen muistavinani, että nuorempana se oli melkein läpinäkyvää. Tosin aamuisin se eka kerralla saattoi kellertää.
355
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Jospa syy on siinä että et juo nesteitä niin paljon kuin nuorena. Mikäli niin virtsa on sakeampaa.

Äänestä

Juoppa vetta 1-2 litraa päivässä, niin haljakaksi menee.

Äänestä

Ruokakin voi vaikuttaa osaltaan, esim. punajuuri värjää pissan punertavaksi ja siinä ei ole mitään vaaraa. Jos selvästi epäilet että lirissä on verta, niin silloin kannattaa lopsia tohtoriin. Myös tulehdukset värjäävät, mutta silloin on jo muitakin oireita, hajua ja kipuja.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


värivirhe kirjoitti:

Olen mies 60v ja olisin vaan tiedustellut, kun pissani on nykyään melko keltaista, vaikka olen muistavinani, että nuorempana se oli melkein läpinäkyvää. Tosin aamuisin se eka kerralla saattoi kellertää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu