miksi katselet ylipainoista?

hämmentynyt

Mies, miksi katselet ylipainoisen naisen perään? Oletko vain utelias vai kenties kiinnostunut? Kannattako sinulle tulla juttelemaan, vai onko naisen ylipaino niin ISO este että jätät homman katselutasolle?

Olen selvästi ylipainoinen, mutta kuulemma kaunis. En ole "omenamallia". Minne sitten menenkin, osa miehistä katselee minua vaikka heillä olisi tyttökaveri mukana. Yökerhossa jotkut hyvännäköisetkin miehet yrittävät pitää tiivistä katsekontaktia minuun, mutta välttelen heitä. Ihan selvin päinkin kaupoissa ja kahviloissa monet miehet katselevat minua.

Tilanne saa minut vaivaantuneeksi ja olen hämilläni. En ole aikoihin ollut kenenkään kanssa, koska olen niin paljon kuullut/ lukenut, että ylipainoinen nainen kelpaa vain seksiin. En halua pelkkää seksisuhdetta.

Jos te miehet katselette minua niin tiiviisti, oletteko aina vain uteliaita, tai pelkkää seksiseuraa hakemassa? Onko ylipainoisella naisella mitään mahdollisuutta saada pysyvää parisuhdetta enää nykyaikana? Miksi katselette minua, jos olen niin ällöttävä läski, ettette koskisi minuun pitkällä tikullakaan? Tunnistan kyllä ne miehet, jotka eivät ollenkaan ole kiinnostuneita minusta, koska he "katsovat ohitseni". Yleensä he ovat erittäin urheilullisia ja hyvännäköisiä tai/ ja ylimielisen oloisia. Minua katselevat lähinnä ihan tavalliset miehet. Onko minulla siis jotakin oikeita mahdollisuuksia iskeä minua kiinteästi katseleva mies, vai turhaa mennä yrittämäänkään?

6

445

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sgfgsfsgdsd

      Oletpa epäitsenäinen lammas. Vastaukset ulkopuolelta, vastuu kaikesta muiden harteille.

      • ap- pääsiäispaisti

        Jaa - heti tuli miinusta. Mietin, laitanko tämän miehen logiikka-palstalle vai tänne. Minun on vaikea ymmärtää teidän miesten ajatuksenjuoksua, kun joka puolella pauhataan, että ylipainoista naista ei huoli kukaan, mutta livessä ainakin minua moni mies katselee. Olisi kiva tietää, katsotaanko minua kuin sirkuseläintä, vai voiko joku ihan oikeasti olla kiinnostunutkin.

        Kyllä tässä vuosien mittaan on itsetunto rapissut miesten suhteen ja jos se sitten tulkitaan lammasmaiseksi luonteeksi, niin siitä vaan tulkitset. Vastuunotto kai olisi sitten sitä, että menen kaikille minua katsoneille juttelemaan, ruokakaupassakin? Olen ollut itsevarmempi, kun olin suht normaalipainoinen. Silloin menin baarissa juttelemaan miehille, mutta ei niistä koskaan vakavia suhteita syntynyt. Jos en normaalipainon rajoissa löytänyt parisuhdetta, kynnys lähestyä miehiä ylipainoisena on kyllä niin korkea etten siihen yletä.


    • Ite kyl kattelen pulskempaa (rehevää) naista ja ihan suhteeseenkin :) Enkä yleensä edes katso pitempään ellei nainen kiinnostaisi jollain tapaa, joten kyl tuossa on perää et kiinnostavaksi kokee.

      Mutta tuo sitten että mistä erottaa ne jotka on vaan sen perässä nii on aika hankalaa. Ehkä siitä et kun on halukas tutustumaan paremmin ja vähän kauemmin ennen sinne sänkyyn asian viemistä :)

    • Itse katselen kauniita naisia ja myös moni selvästi ylipainoinen nainen on kaunis.
      Kauniit naiset kiinnostaa ja siksi heitä katsellaan.
      Rumien katseleminen tuskin kiinnostaa ketään.

    • 6r76r8ilil

      Katsos kun se kauneus ei ole vartalossa vaan kasvoissa :)
      Seksikkyys on sitten asia erikseen.

      Harvoinhan sosiaalisessa mediassakaan on koko vartalo esillä kuvissa, kasvot vain, ja kehuja tulee ulkonäöstä.

    • llmnbbjoiijhgiikbbvk

      Tottakai miehet katselevat ei omenavartaloista ylipainoista koska korostuvat oikeat paikat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      78
      4119
    2. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      202
      3342
    3. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      47
      3026
    4. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      81
      2722
    5. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      381
      2445
    6. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      181
      2092
    7. Miksi mediheli

      Mitä on tapahtunut ku poliiseja ja ambulanssi pyöri aamusta keskustassa
      Kiuruvesi
      38
      1623
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      78
      1615
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1418
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      39
      1402
    Aihe