miksi katselet ylipainoista?

hämmentynyt

Mies, miksi katselet ylipainoisen naisen perään? Oletko vain utelias vai kenties kiinnostunut? Kannattako sinulle tulla juttelemaan, vai onko naisen ylipaino niin ISO este että jätät homman katselutasolle?

Olen selvästi ylipainoinen, mutta kuulemma kaunis. En ole "omenamallia". Minne sitten menenkin, osa miehistä katselee minua vaikka heillä olisi tyttökaveri mukana. Yökerhossa jotkut hyvännäköisetkin miehet yrittävät pitää tiivistä katsekontaktia minuun, mutta välttelen heitä. Ihan selvin päinkin kaupoissa ja kahviloissa monet miehet katselevat minua.

Tilanne saa minut vaivaantuneeksi ja olen hämilläni. En ole aikoihin ollut kenenkään kanssa, koska olen niin paljon kuullut/ lukenut, että ylipainoinen nainen kelpaa vain seksiin. En halua pelkkää seksisuhdetta.

Jos te miehet katselette minua niin tiiviisti, oletteko aina vain uteliaita, tai pelkkää seksiseuraa hakemassa? Onko ylipainoisella naisella mitään mahdollisuutta saada pysyvää parisuhdetta enää nykyaikana? Miksi katselette minua, jos olen niin ällöttävä läski, ettette koskisi minuun pitkällä tikullakaan? Tunnistan kyllä ne miehet, jotka eivät ollenkaan ole kiinnostuneita minusta, koska he "katsovat ohitseni". Yleensä he ovat erittäin urheilullisia ja hyvännäköisiä tai/ ja ylimielisen oloisia. Minua katselevat lähinnä ihan tavalliset miehet. Onko minulla siis jotakin oikeita mahdollisuuksia iskeä minua kiinteästi katseleva mies, vai turhaa mennä yrittämäänkään?

6

438

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • sgfgsfsgdsd

      Oletpa epäitsenäinen lammas. Vastaukset ulkopuolelta, vastuu kaikesta muiden harteille.

      • ap- pääsiäispaisti

        Jaa - heti tuli miinusta. Mietin, laitanko tämän miehen logiikka-palstalle vai tänne. Minun on vaikea ymmärtää teidän miesten ajatuksenjuoksua, kun joka puolella pauhataan, että ylipainoista naista ei huoli kukaan, mutta livessä ainakin minua moni mies katselee. Olisi kiva tietää, katsotaanko minua kuin sirkuseläintä, vai voiko joku ihan oikeasti olla kiinnostunutkin.

        Kyllä tässä vuosien mittaan on itsetunto rapissut miesten suhteen ja jos se sitten tulkitaan lammasmaiseksi luonteeksi, niin siitä vaan tulkitset. Vastuunotto kai olisi sitten sitä, että menen kaikille minua katsoneille juttelemaan, ruokakaupassakin? Olen ollut itsevarmempi, kun olin suht normaalipainoinen. Silloin menin baarissa juttelemaan miehille, mutta ei niistä koskaan vakavia suhteita syntynyt. Jos en normaalipainon rajoissa löytänyt parisuhdetta, kynnys lähestyä miehiä ylipainoisena on kyllä niin korkea etten siihen yletä.


    • Ite kyl kattelen pulskempaa (rehevää) naista ja ihan suhteeseenkin :) Enkä yleensä edes katso pitempään ellei nainen kiinnostaisi jollain tapaa, joten kyl tuossa on perää et kiinnostavaksi kokee.

      Mutta tuo sitten että mistä erottaa ne jotka on vaan sen perässä nii on aika hankalaa. Ehkä siitä et kun on halukas tutustumaan paremmin ja vähän kauemmin ennen sinne sänkyyn asian viemistä :)

    • Itse katselen kauniita naisia ja myös moni selvästi ylipainoinen nainen on kaunis.
      Kauniit naiset kiinnostaa ja siksi heitä katsellaan.
      Rumien katseleminen tuskin kiinnostaa ketään.

    • 6r76r8ilil

      Katsos kun se kauneus ei ole vartalossa vaan kasvoissa :)
      Seksikkyys on sitten asia erikseen.

      Harvoinhan sosiaalisessa mediassakaan on koko vartalo esillä kuvissa, kasvot vain, ja kehuja tulee ulkonäöstä.

    • llmnbbjoiijhgiikbbvk

      Tottakai miehet katselevat ei omenavartaloista ylipainoista koska korostuvat oikeat paikat.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko kertonut jo muille tunteistasi?

      Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.
      Ikävä
      77
      4492
    2. Kesä, kesä!

      Veikkaan, ettet juuri nyt ikävöi minua, ehket enää koskaan? Näkemättömyys on laimentanut tunteet, ja katselet iloisena k
      Tunteet
      11
      2463
    3. Olisin ottanut sinusta akan itselleni

      Mutta olitkin aika itsepäinen ja hankala luonne.
      Ikävä
      172
      1635
    4. Miksi sanotaan että Suomella on suuri armeija, tykistö jne.

      Asioita tarkemmin seuranneet tietävät että tuolla Ukrainassa palaa kuukaudessa sen verran mitä Suomella on kokonaisuudes
      Maailman menoa
      243
      1496
    5. Ei sua pysty unohtamaan

      Ei vaan yksinkertaisesti pysty
      Ikävä
      124
      1390
    6. Pitikö mennä rakastumaan

      Oi kyllä, kyllä piti. Kiitos vaan sulle mies! Todella kiitän..
      Ikävä
      121
      1295
    7. Miksi nuori ottaa hatkat? Rajut seuraukset: seksuaalinen hyväksikäyttö, väkivalta, huumeet...

      Lastensuojelu on kriisissä ja nuorten ongelmat kasvussa Suomessa. Hatkaaminen tarkoittaa nuoren luvatta poistumista omil
      Maailman menoa
      72
      1219
    8. Shokki! Suuri seikkailu -kisassa todellinen jättiyllätys - Tämä muutos järkyttää varmasti monia!

      No nyt on kyllä aikamoinen ylläri, peli todellakin kovenee…! Lue lisää: https://www.suomi24.fi/viihde/shokki-suuri-seik
      Viihde ja kulttuuri
      9
      1211
    9. Mitä tai ketä kaivattusi

      muistuttaa?
      Ikävä
      74
      1180
    10. Hei, huomenta komistus

      Yllättääkö, että olet heti mielessä. Mukavaa päivää upea ❤️
      Ikävä
      35
      976
    Aihe