kristinuskoa ollaan heivaamassa maasta

ainakin palautekirjoitusten perusteella :)


http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288679724866.html

Hauskaa kirkostaeroamisviikkoa kaikille!
576
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

www.uskontojenuhrientuki.fi

Äänestä

Missä juhannus oli??

Äänestä

Onneksi kristinuskosta eroon pääsy ei rajoitu vain Suomeen vaan sama meno on jokseenkin kaikissa kehittyneissä maissa.

http://www.eroakirkosta.fi/

Äänestä
  • herätys se vaan jatkuu, ne tulee uskoon, jotka haluavat, luste ja nisu kasvavat rinnakkain ja sitten tulee ero.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Nasse. kirjoitti:

ainakin palautekirjoitusten perusteella :)


http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288679724866.html

Hauskaa kirkostaeroamisviikkoa kaikille!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu