Separatistit valtasivat televisioyhtiön Donetskissa
Venäjä-mieliset separatistit ovat vallanneet valtiollisen televisioyhtiön alueellisen päämajan Donetskissa Itä-Ukrainassa.
http://www.iltalehti.fi/ukrainan-kriisi/2014042718245811_uk.shtml
Venäjä-mieliset separatistit ovat vallanneet valtiollisen televisioyhtiön alueellisen päämajan Donetskissa Itä-Ukrainassa.
http://www.iltalehti.fi/ukrainan-kriisi/2014042718245811_uk.shtml
Vastaukset 12
Vanhimmat
Venäläiset rajalla asevoimineen ja venäläiset kansanseassa separastistineen. Kansalle ei tule apua mistään.
Profeetallinen aloitus.
No kaikkea muuta. Se on jo tapahtuneen asian toteamista.
separistit sen televisioaseman suoraan Moskovan alaisuuteen ja sieltä aletaan lähettää sitten "ukranalaista" lähetystä ja onhan Venäjällä jo Janukovits antamassa sitä presidentillistä venäläismielistä näkemystä. Varmaan lähetyksissä on paljon ajankohtaista Ukrainasta ja kielenä vain venäjä.
lähetyksessä varmaan ylistetään Venäjää pelastajana ja Ukrainan esivalta esitetään fasisteina ja kaikkia länsimaalaisia NATO:n agenteina.
Moskova käskyttää koko ajan tavalla jos toisellakin, soluttautuu ja kärkkyy sopivaa aikaa hyökätäkseen ja poistaa Ukrainan valtioiden joukosta.
Sitten se juhlii onnistunutta valloitustaan ja jatkaa seuraavaan maahan, kuten ex- avustajansa raportoikin.
Tämä on profetiaa.
Mikä olikaan seuraava valtio listalla listittäväksi? Venäläiset varmaan itsekin ihmeissään, minne seuraavaksi pitää hyökätä? Vai onko se verissä!
Tästä tulee profetiaa...
Yksi profetia on raamatussa, että karhu herää ja sillä on kolme luuta suussa.
Ajankohta epäselvä, mutta Viro ja Suomi jollakin aikavälillä tulee kokemaan kovia. Viro menee ja Suomi osittain. Nyt Suomi tarvitsee tehostettua rukousta maamme puolesta.
Sokea Reettakin tajuaa, mistä kysymys. Miksi kansaa pidetään tyhmänä?
Lisää profetioita mm. Tukholman profetia.
Odessassa tilanne päällä:
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288684107471.html?pos=navnow
Toistuvatko Odessan portaat ja Sergei Eisensteinin lastenvaunujen kolinkolinkolin mukkelismakkelis:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Panssarilaiva_Potemkin_(elokuva)#mediaviewer/Tiedosto:Potemkinmarch.jpg
:O)
Melkoista peliä, sillä Venäjä kieltää Ukrainan hallitusta separatistien poistamista valloittamistaan taloista. Ikään kuin Ukraina ei olisikaan itsenäinen valtio.