Ateismi on huuhaata

Kukaan järkevä ihminen ei voi ryhtyä ateistiksi. Evoluutio on ateistien huuhaa tiedettä. Tosiasiat ja faktat on ihan muuta.
680
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

5. Moos. 23:1 "Älköön kukaan, joka on kuohittu musertamalla tai leikkaamalla, pääskö Herran seurakuntaan."

Tosiasiassa maailmankaikkeutta johtaa jumalaolento, joka oli kiinnostunut paimentolaismiehen palleista.

Äänestä

Ei ateistiksi tarvitse ryhtyä. Jokainen syntyy ateistina.

Äänestä

Raamatun faktaa jotka naurattaa:

- puhuva käärme
- Baabelin torni
- Nooan arkki
- Eliaan tulivaunut
- ja monet monet muut sadut.

Älä kerro satuja en mä jaksa kuunnella........ :)

Äänestä
  • Idea siitä, että tappaa itsensä uhrina itselleen. Näitä on niin lukuisia, että näistä saisi melkoisen paksun kirjasen koottua.

    Äänestä

...kaikki vanha rasittaa, tahdon uudempaa!

Se on homopappirock!

Sorry, en vonut vastustaa kiusausta :-D

Äänestä

Perustelut on 100nasta, niitä en harrasta.
- Raamatun ohje

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Turhat pulinat pois kirjoitti:

Kukaan järkevä ihminen ei voi ryhtyä ateistiksi. Evoluutio on ateistien huuhaa tiedettä. Tosiasiat ja faktat on ihan muuta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu