Brittien ylläpitämä sivusto www.leatherhistory.eu ilmoittaa myyvänsä lukijoilleen Tom of Finland -postimerkkiarkkeja hintaan 5,50 puntaa (n. 6,60 €)! Arkin nimellishinta on 3 euroa. He väittävät, että tulee edullisemmaksi tilata heiltä kuin suoraan Itellan verkkokaupasta. Toinen väite on, että kannattaa tilata ja maksaa heille jo nyt, sillä ilmestymispäivänä arkkia ei luultavasti saa alle 10 punnalla.
"As soon as the stamps are issued we expect the value to exceed £10 plus postage a set!"
http://www.leatherhistory.eu/?p=6990
Brittisivusto tekee rahaa Tomilla
4
109
Vastaukset
- Huijauksen makua
Onhan toi selvää kusetusta. Luulisi, etteivät ihmiset ole niin pöljiä, että menevät lankaan, vaan tsekkaisivat ensin, miten Tomppa-merkkejä tilataan suoraan Suomesta. Ehkä kaikki eivät kuitenkaan viiitsi/osaa/halua.
- kansanedustajat huom
Hyvätavaton sentään. Nyt jo se kauhean vaarallinen postimerkki on kansainvälisessä myynnissä!
- Tomin systeri
kansanedustajat huom kirjoitti:
Hyvätavaton sentään. Nyt jo se kauhean vaarallinen postimerkki on kansainvälisessä myynnissä!
Niikko ja Hakkarainen ovat varmaan jo kirjoittamassa kirjettä kuningatar Elisabetille, jotta hän estäisi synnin levittämisen. Hassua, etteivät pojat osaa olla ylpeitä maailman kuuluisimmasta suomalaisesta. No, myönnettäköön, että kyllä Sibeliuksen, Räikkösen ja Nurmenkin nimet ovat aika tunnettuja maailmalla.
- TurhaHälinä
Kukas tää Tom oikein on? Eipä ole lähipiirissä moisia kuuluisuuksia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 854578
Haleja ja pusuja
Päivääsi kulta 🤗🤗💋❤️❤️❤️ kaipaan sinua Tänäänkin.. Miksikäs se tästä muuttuisi kun näin kauan jatkunut 🥺864416Onko mukava nähdä minua töissä?
Onko mukava nähdä minua töissä vai ei? Itse ainakin haluan nähdä sinut 🤭433759Oi mun haniseni
Mul on ihan törkee ikävä sua. En jaksais tätä enää. Oon odottanut niin kauan, mutta vielä pitää sitä tehdä. Tekis mieli173572Hei rakas sinä
Vaikka käyn täällä vähemmän, niin ikäväni on pahempaa. Pelkään että olen ihan hukassa😔 mitä sinä ajattelet? naiselle402977Kyllä mulla on sua ikävä
Teen muita juttuja, mutta kannan sua mielessäni mukana. Oot ensimmäinen ajatus aamulla ja viimeinen illalla. Välissä läm102784En kirjoita sulle tänne
Enään nainen. Olen kyllä kiltisti enkä ala mihinkään kuin tosirakkaudesta. Kanssasi sitten jos se on mahdollista ja pidä212711IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä.
IS:n tiedot: Toni Immonen irtisanottiin MTV:ltä Toni Immonen työskenteli pitkään MTV:llä. IS uutisoi torstaina Toni Imm392113Nainen, tunnusta että olet varattu ja tyytymätön suhteeseesi
Ja siksi pyörit täällä ikävä palstalla etsien sitä jotain jota elämääsi kaipaat. ehkäpä olet hieman surullinen, koska ta1581758Savon murteella viäntäminen asiakaspalvelussa?
Olin äsken tekemisissä puhelimitse rahoitusalan firman asiakasneuvonnassa. Tyyppi väänsi leveää savoa oikein perusteelli1101316