"HENKINEN KOTIMAASI ON
SLOVENIA
Sinulla on eniten hengenheimolaisia Sloveniassa."
Jaa, vai tälläista :)
http://yle.fi/uutiset/luulitko_olevasi_suomalainen_testaa/7207292
SLOVENIA
Sinulla on eniten hengenheimolaisia Sloveniassa."
Jaa, vai tälläista :)
http://yle.fi/uutiset/luulitko_olevasi_suomalainen_testaa/7207292
Vastaukset 23
Vanhimmat
HENKINEN KOTIMAASI ON
KREIKKA!!!!!
YES! YES!
henkisesti kreikkalainen.
tuossa testissä olla melkomoinen taituri tai lottovoittaja, että saapi henkiseksi kotimaakseen suomen. Kenties vain joku mamu onnistuu siinä!
Portugal!
Samoin täällä, muut lähellä olevat olivat Kreikka ja Itävalta.
Saksa. Schutstaffel.
HENKINEN KOTIMAASI ON NEUVOSTOLIITTO!
Da.
Minun kohdalla tämä osui ilmeisesti aika hyvin oikeaan. Henkinen koti on Itävalta.
Suku on molemmilta puolilta kotoisin Saksasta, 1 700 luvun alusssa äidin suku, ja samoihin aikoihin isän suku ovat muuttaneet Suomeen. Tuttujen mukaan sen jopa huomaa, minua pidetään Saksalaisen täsmällisenä, järkeen ja logiikkaan maailmankuvan perustavana. Älykkäänäkin pitävät, vaikka itse en ole aina ihan varma siitä.
Kauimpana minusta ovat Ruotsi ja Luxemburg. Sekin kuulostaa todelta, en todellakaan ihaile afrikkalaisia ja/tai muslimeja. Enkä myöskään veroparatiisi pankkiireja.
Henkisiä naapurreita ovat Portugali ja Malta. Siihen en osaa sanoa mitään, mutta ei näistä maista ainakaan mitään pahaa paljon ole kuulunut.
paska_maa ja se paskasakki mitä siellä on ovat periaatteessa arabeja.
Painu vittuun Suomesta
Tämänkö tasoista paskaa niillä meidän suomalaisten verorahoilla tuotetaan? Pitäisi YLElle saapuvia verotuloja leikata n 80%.
Joo, ihan hatusta tehty juttu. Harmi kun rahaa tuhlataan moiseen
Ei kai tuota kovinkaan monet nyt niin vakavissaan ota.
Mutta ei se ainakaan ihan täysin roskaa ole. Jutun lähteet: Eurostat, Eurofound, World Resources Institute, YK/FAO
Kai nuo ovat tehneet jotain tilastoja ja kyselyjä, joiden perusteella tuo on tehty.
Kyllä YLE on laittanut rahaa paljon turhempaankin, esimerkkinä vaikkapa mokutus ja homouden suosiminen. Sekä tietysti musta Mannerheim.
Ei kyllä oikein innosta YLE veron maksaminen.
Mina ola somalainen, ola hengesä mukana.
Luulin olevani!
Myykää isolla voitolla mökinne venäläisille ja ihmetelkää miksi joka puolella lähes joka päivä törmää venäjän kieleen. Itse olen lähes joka päivä törmänny tuohon älämölöö, kotipihalla, kaupassa ja terveyskeskuksessa. Ihmettelen vaan mistä noita sikiää.....
Lisäys tähän samaan kun nyt alettiin avautumaan niin miksi ei saman tien poisteta kouluista pakko ruotsi ja tilalle venäjän kieli pakolliseksi.
Liettua
öh
Jippii. Minä olen " Romanialainen". Henkisiä naapureita ovat Tsekki ja Bulgaria. Kaukaiset ovat : Ruotsi ja Luxenburg.
Älkää menkö lankaan. Tämä on taas YLEN monikulttuuripropagandaa. Tarkoitus on tällä "kyselyllä" häivyttää edelleen suomalaista identiteettiä. Varmaan kukaan ei saa tuosta kyselystä henkiseksi kotimaaksi Suomea. Kumma kun kaikki vaihtoehdot eivät ole Arikan maita tai muslimimaita.
Taattua YLEä. Suurin osa YLEn uutisoinnista tai mistä tahansa muusta liittyy jollain tavalla sen Suomivihaan ja monikulttuuriseen tai vasemmistolaiseen ideologiaan.
Jälleen kerran YLE, haista pitkä ruskea verinen hivin saastuttama paska ja tarttukoon ebola kaikkiin YLEn arrogantteihin vihervasemmistolaisiin propagantteihin. Vitun apinan ja sian sikiöt.
Henkinen kotimaani Suomi, naapurit Slovakia ja Viro.
Tällaisen tuloksen saa kunnollinen ja aito suomalainen, joka voi puhua ystävänsä kanssa englantiakin.
No nyt tuli sinulta vahvistus että YLEn kone on pelkkää sontaa. Eli kun on mahdollisimman sekaisin päästään ideologisesti, saa henkiseksi kotimaakseen Suomen. Eli ikäänkuin suomalaisuus on jotain epämääräistä vasemmistolaisuutta ja monikulttuurisuutta.
Vitsi kun YLE saa harjoittaa mielisairasta propagandaansa verovaroilla.
HAHAHAHAHAHAH ja vielä kerran HAH!!