Persujen EU-meppiehdokkaiden ruppunarut tutkittava

Mistä me tiedämme, ettei esim. Halla-aho pasko sänkyynsä Brysselissä? Kaikkien perssumeppien ruppunarut on tutkittava ja annettava sen tiukkuudesta vaalikoneeseen numeroarvio 1-10.

Mitään sänkyynpaskojia ei saa päästää Brysseliin maatamme edustamaan, sehän on itsestään selvää.
3<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Hyvä havainto, kannatetaan!

Äänestä
  • Ruppunarujen tiukkuustesti pitää antaa luotettavuuden takaamiseksi puolueettomalle taholle. VTT lienee paras mahdollinen - sieltä löytyy mittauslaitteet ja tarvittava tietotaito.

    Äänestä

Voi hyvä tavaton!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kansan parhaaksi kirjoitti:

Mistä me tiedämme, ettei esim. Halla-aho pasko sänkyynsä Brysselissä? Kaikkien perssumeppien ruppunarut on tutkittava ja annettava sen tiukkuudesta vaalikoneeseen numeroarvio 1-10.

Mitään sänkyynpaskojia ei saa päästää Brysseliin maatamme edustamaan, sehän on itsestään selvää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu