Olen harrastanut seksiä nykyistä poikaystävääni aijemmin kahden miehen kanssa, ja on varmaa ettei kelläkään heistä ole ollut seksitauteja. Nyt kuitenkin seksin jälkeen emättimessä on tuntunut epätavallista arkuutta ja aivan sietämätöntä polttelua ja kutinaa häpyhuulissa. Mistä saattaisi johtua, mitä voin tehdä?
Seksin jälkeen - ongelmaa alapäässä
3
262
Vastaukset
- HJÄLPAMIG
Ja niin, kutina yltyy välillä niinkin paljon että tiukkojen farkkujenkin pitäminen polttelee, tuskallista
- ,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
"on varmaa ettei kelläkään heistä ole ollut seksitauteja."
Et voi koskaan olla täysin varma. Kutina viittaisi vahvasti ainakin hiivatulehdukseen. Voi iskeä uuden kumppanin kanssa, kun bakteerit sekoittuvat ja emättimen tasapaino sillä tavalla horjuu. Kokeile hakea apteekista puikot ja voide, ei kannata niitä suun kautta otettavia yhden tabletin pakkauksia ostaa, ne ovat kerralla liian vahvoja. Itellä toiminu kolmen/viiden päivän kuuri.
Ennaltaehkäisyyn kannattaa syödä paljon hyviä bakteereja, intiimialueen luonnolliseen hyvinvointiin sopii esim. omenat ja karpalovalmisteet. Kreikkalainen jogurtti kuulemma sopii joillakin ehkäisemään hiiva-infektioita. Etenkin antibioottikuurin aikana kannattaa syödä. Tavallista on myös jos antibioottikuurin jälkeen iskee hiiva.
Kannattaa vielä varmistaa oman ja kumppanin taudit testeissä, jos ei jo tehty.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
YLE Äänekosken kaupunginjohtaja saa ankaraa arvostelua
Kaupungin johtaja saa ankaraa kritiikkiä äkkiväärästä henkilöstöjohtamisestaan. Uusin häirintäilmoitus päivätty 15 kesä881755Euroopan lämpöennätys, 48,8, astetta, on mitattu Italian Sisiliassa
Joko hitaampikin ymmärtää. Se on aivan liikaa. Ilmastonmuutos on totta Euroopassakin.2721625Asiakas iski kaupassa varastelua tehneen kanveesiin.
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/33a85463-e4d5-45ed-8014-db51fe8079ec Oikein. Näin sitä pitää. Kyllä kaupoissa valtava2901399Martina lähdössä Ibizalle
Eikä Eskokaan tiennyt matkasta. Nyt ollaan jännän äärellä.1731330- 57925
- 49900
Jos ei tiedä mitä toisesta haluaa
Älä missään nimessä anna mitään merkkejä kiinnostuksesta. Ole haluamatta mitään. Täytyy ajatella toistakin. Ei kukaan em67889- 66884
Miksi mies tuntee näin?
Eli olen mies ja ihastuin naiseen. Tykkään hänestä ja koskaan hän ei ole ollut minulle ilkeä. Silti ajoittain tunnen kui40871Se nainen näyttää hyvältä vaikka painaisi 150kg
parempi vaan jos on vähän muhkeammassa kunnossa 🤤48838