http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014050218260049_uu.shtml
ei noin käydä saisi, mutta hyvä nyt että reippaasti sentään myöntävät ryssineensä pahemman kerran.
kyllä kansalaisen pitäisi voida odottaa, että poliisi käyttäytyy ammattimaisesti tilanteessa kuin tilanteessa. jos tunteet pääsee pintaan, kannattaa harkita alan vaihtoa.
ei noin käydä saisi, mutta hyvä nyt että reippaasti sentään myöntävät ryssineensä pahemman kerran.
kyllä kansalaisen pitäisi voida odottaa, että poliisi käyttäytyy ammattimaisesti tilanteessa kuin tilanteessa. jos tunteet pääsee pintaan, kannattaa harkita alan vaihtoa.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Vasuri-kommunistien hakkaamisesta pitäisi ihan vakiona myöntää poliisimitali teon tehneille.
Jos se tapahtuu vielä vaarallisen Vapun ajan mellakointina, niin mitali on annettava tammenlehvien kera.
hakkaaminen. oikeistolaisen ratkaisu kaikkeen.
Jos ei mielisairas roskaväki muuten usko niin pitää opettaa niin kuin isä lapsiaa eli piiskaamalla löytyy kuri. Parasta olisi jos vasemmistoapinat painuisivat hevon hlvettiin Suomesta kun täällä ei kommareita enää tarvita. Suksikaa sinne Pohjois-Koreaan rakentamaan onnelaanne prkleen pellet.
Kokkareiden juntta jyrää. Köyhät kyykkyyn!
Voi pikku idealisteja , olisivat edes liehuttaneet punalippua oikein kunnolla . Ihan nyhveröitä .
Kommentointi täällä muistuttaa Natsi-Saksan aikaa. Ymmärrän kyllä ettei vasemmistopolitiikka ole mieleen, mutta kyllä suomalaisilla on arvot pahasti pielessä. Kai sananvapaus kuuluu demokratiaan?
Kapitalismi-markkinatalous ei kuulu demokratiaan!
Kapitalismi-markkinatalous on pyramidihuijaus!
Painu hlvettiin sossu pummi nilkki.
Vähintään 50 000 euroa korvausta jokaiselle, jonka Vapun poliisit pilasivat. Lisäksi rikollisesta toiminnasta vastuulliset poliisit on erotettava tehtävistään välittömästi. Jos ei eroteta, täytyykö kansan ennen seuraavaa Vappua tehdä se itse lopullisesti, etteivät samat rikolliset poliisit taas käy kimppuun? ...Toivottavasti viranomaiset eivät itse tahallaan halua ajaa asioita siihen pisteeseen. ...Eli irtisanomisilmoituksia odotellaan.
Olet pelle.Pitäisikö meidän rehellisten veronmaksajien maksaa joillekkin anarksiti sioille korvauksia.Verorahoista nuo kaikki menee aina haloo.
Vasureille kaapinpaikka.
Ei siinä mitään ryssitty, näkeehän tuon selvästi minkälaisia lyömäaseita noilla oli mukanaan. Muistuttivat kovasti heinäseipäitä. Hullujen käsissä noilla on tehty paljon pahaa
juu. ja poliisilla ei ollutkaan sitten kuin glock, taser ja pamppu.
sekä luonnollisesti cs/oc-kaasu.
kun pippeli on pieni, lisävarusteilla on kiva juhlia!
No jos ne yksitttäiset pollarinyyskät on varmaan "vähän" istuneet "Facebookissa" ja lukeneet sieltä disinformaatiota, niin tuollaista tapahtuu... Mun mielestäni poliisiviroissa olevilta pitäisi kieltää jäsenyys sosiaalisiin medioihin, niin eivät olisi ensimmäisjä dissaamassa luulojensa perusteella niitä, joita eivät henkilökohtaisesti "pidä". On tosi mielenkintoista, kun itse ei ole Facebookin jäsen, että miten sitsofreenista porukkaaa jopa tuolla kaduilla on: joillekin ihmisten yksityisyyys ei merkkaa mitään, kamerat tanassa jossakin väkijoukossa, voi hyvät idiootit antakaa rauha olla!
Ihan pesäpallomailaan verrattavia astaloita. Pieni lipunrääpäle ikäänkuin hamäyksen vuoksi. Miksi anarkistipaskoja pitäisi kohdella sen kummemmin kuin muitakaan terroristeja? Ei kun pampulla van persuuskiin.
Siis eikö vihervasureita saa poliisi kouluttaa?
Suomen luottoluokitus voi pudota, jos punalippuja heilutetaan liian tiuhaan.