Taisi olla Vapun A-studiossa, jossa näytettiin Sarah Palinin puhe jossain suuressa yleisötilasuudessa. Hän kommentoi USAn terroristien kuulusteluissa käytämää laitonta vesikidutusta: "Jos minulta kysytään niin se on vain meidän tapamme kastaa terroristit (kristinuskoon).
Eli kidutus ei riitä Sarahille, pitää uskonnovapauskin riistää, laitonta sekin.
No pakkokastetaanhan Suomessakin vauvoja ihan luvan kanssa, että eipä ole hurraamista Suomenkaan vakaumuksenvapauden toteutumisessa.
Eli kidutus ei riitä Sarahille, pitää uskonnovapauskin riistää, laitonta sekin.
No pakkokastetaanhan Suomessakin vauvoja ihan luvan kanssa, että eipä ole hurraamista Suomenkaan vakaumuksenvapauden toteutumisessa.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Yritin etsiä ohjelmaa, mutta en vaan löytänyt. Auttaisitko?
Se olikin ku neula heinäsuovassa, ihan lyhyt puolen minuutin pätkä A-stidiossa, ohjelmaan perinteisesti kuuluva ns. kolmen A:n luokitus, AAA, joka tällä kertaa meni Palinille hänen tämänkertaisesta aivopierustaan.
http://areena.yle.fi/tv/2160132
Kohdasta 47min 34 sek alkaen.
"If I were in charge...", Palin aloittaa. Onneksi hän ei ole päätämässä. Puhujapöntössä oli kirjaimet NRA, eli asehullujen järjestö.
Jos enemmän kiinnostaa kunnella ja haistella Palinin aivorupsuja, niin Youtubessa on tuostakin puheesta eripituisia klippejä esim. haulla "PALIN WATERBOARDING", puheessa on paljon muutakin "mielenkiintoista" asehulluutta.
Haulla Sarah Palin varmaan vaikka millä mitalla tollouksia.
Huh huh. Vai kidutus onkin kastetta?????
@fgdg
No johan pomppasi. Ne eivät yksinkertaisesti tajua oikeusvaltion konseptia.
Ja nimenomaan kuulijakuntana tuollekin typeryydelle NRAn ylipainoiset t-paitajuntit. Onkohan Palinilla edes omia mielipiteitä, kun ne tuntuu sen näkemykset vastaavan liiankin tarkkaan aina kuulijoiden mielipiteitä. Populisti mikä populisti. Väittää junteille käyvänsä hirvimetsällä, mutta eräässäkin videossa sen ampumataito ei kyllä vakuuttanut. Piti haulikkoa väärin käsissä ja oli vähällä lentää selälleen kun nojasi niin vahvasti eteen. Vaikea uskoa että se kiväärillä osuisi ladon seinäänkään. Ja sehän vastustaa aserajoituksia kouluissa. Sarahin näkemysten mukaan kouluissa ei koskaan tapahtuisi ammuskeluja, jos kaikilla olisi aseet. Pidän todennäköisempänä, että ammuskeluja ei tapahtuisi jos koulun alueella ei kellään ois asetta.
Jenkkilän Päkä taas vauhdissa...
"Jos minulta kysytään niin se on vain meidän tapamme kastaa terroristit (kristinuskoon)."
No sehän on vain jatkoa kristikunnan synkälle historialle vääräuskoisten kiduttamisessa ja pakkokäännyttämisessä.
Sarah on minun ehdoton youtube-suosikki. Juuri kun luulet, että tyhmempi ei enää voi olla, vetää Sarah uudet pohjat. Se oli kans riemuisa, kun se ekana päivänään fox newsin 'asiantuntijana' sanoi suorassa lähetyksessä, kuin hienoa on että on kanavia joissa konservatiivit voi tuoda politiikkaansa esille. Busted! Foxhan aina väittää itseään puolueettomaksi, ja kyllä uutisankkurilla ilme venähti ja tuli kiire vaihtaa aihetta. :-D
Kyllä se akka on sellanen arkki-idiootti, että tekee oikein pahaa katella. Eihän tollasia pitäs olla olemassakaan, mutta on vaan!
Vetää ihan sanattomaksi...
Tässä alussa Cleesen hersyvä nauru ja sitten perään Palinin pölpötyksiä:))
http://www.youtube.com/watch?v=blesmzddd38
fgdg
>>>vesikidutus..."Jos minulta kysytään niin se on vain meidän tapamme kastaa terroristit (kristinuskoon).
Sarah Palin myös kiistää ihmisen aiheuttaman ilmastonmuutoksen sillä perusteella, että hän uskoo kristinuskon jumalan säätävän maapallon ilmastoa.
Jaha. Miksi jumala sitten ei säädä kaikkea optimaalisesti?
Koska kyse on mielikuvitusolennosta, jota ei oikeasti ole olemassa.
Kyllä minä sen tiedän, mutta monet miljoonat ihmiset eivät tiedä, tai eivät ole edes ajatelleet asiaa.
Silti vaan puhuvat niistä totena ja pomot käärivät rahat taskuunsa:)
Sarah Palikka, sanon minä.
Tuossa tuo pätkä:
http://www.upi.com/Entertainment_News/2014/04/30/Jon-Stewart-on-Sarah-Palins-waterboarding-baptism-comment-Huh/4461398873776/
Vielä enemmän kuin pili-Palinin tollous huolestuttaa, että hänellä on niinkin paljon yhtä toloja tai jos mahdollista vieläkin tollompia kannattajian. Mitä tyhmempää Palin sanoo, sitä enemmän ne huraavat.
Toinen tollo on MICHELE BACHMANN, "Teekutsuliikkeen kuningatar", republikaani totta kai.
Youtubessa on paljon klippejä hänenkin aivorupsuistaan.
En tiedä kumpi on tyhmempi Palin vai Bachmann.