Leena olit kyseisellä laivalla 27.04-28.04,lapsuudenystäväsi kanssa juhlimassa hänen syntymäpäiviään.Teillä oli hytti kannella 9,kun taas meillä oli hytti kannella 10.Olit vaalea ja sinulla oli silmälasit, ja ikäsi oli 54 vuotta ja kerroit että sinulla on 25 vuotias poika.Ystäväsi oli punatukkainen nainen, hänelläkin oli silmälasit.Kerroit olevasi Helsingistä ja ammatiltasi johdon assari,ystäväsi oli kenkämyyjä joka kiinnostui minun 49 numeron kengästäni.Minusta tuntuu että meiltä jäi jotain kesken,tuskin sinua täältä kuitenkaan tavoitan mutta kuitenkin on aivan pakko yrittää,sillä niin palavasti jäit mieleeni ja teit minuun lähtemättömän vaikutuksen,minä kaipaan sinua ja tuoksuasi,Meillä kun jäi numerot vaihtamatta,me kun saavuimme Helsinkiin aivan liian pian,jostain kumman syystä.Mutta jos näät tämän viestin niin ota rohkeasti yhteyttä,olisi kiva tavata uudestaan.Ja jos oikea Leena löytyy niin sitten saat numeron ja sähköpostiosoitteen,niin ehkä voisimme sopia uudet treffit,tai muuten vaan vaihtaa kuulumisia.Ja epäselvyyksien välttämiseksi olen se kaljupää Lahdesta, jonka kanssa tanssit aamuun asti.Ja veljeni tanssitti ystävääsi,jatkot oli teidän hytissä ja rokki soi.
M/S Silja Europa ja Leena 27.04-28.04
Mika Lahdesta
2201
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Onko sulla oikeesti 49 kenkä ? Sun pitää olla sitten parimetrinen jätkä ? Kyllä te Lahtelaiset ootte iso jalkasii. Toivottavasti oikean Leenan vielä löydät.
Kiitos, minäkin toivon löytäväni kyseisen daamin.Ihan kahta metriä en ole mutta lähellä kuitenkin, ja kyllä kenkä on 49 tai 50 riippuu kengästä.Eikä toi nyt vielä mitään ole,palomies kaverilla on 54 kenkä,että koita siinä nyt saappaita ettiä.Mutta koitetaan pärjätä.