Esimerkki palstakeisarismista

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014050318252457_uu.shtml

"Nainen puolusti kirjoituksissaan maahanmuuttajien oikeuksia ja haluaa levittää aiheesta faktatietoa.

Maahanmuuttoa vastustavat eivät hyväksyneet naisen ahkeraa kirjoittelua. Kun naisen puolituttu tunnisti tämän nimimerkin takaa, hän levitti naisen oikeita henkilötietoja netissä."

26

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • KunTaasSanoit

      Esimerkki palstakeisarismista KTS : )

      • sitäkin odotellessa

        KunTulitSanoneeksi, tunnettu palstahäirikkö ja jihadisti, palearabien nuoleskelija ampui taas itseään tussarillaan oikeaan jalkaansa. Edellinen meni omille m*nilleen ja nähtäväksi jää koska se tussari räjähtää silmilleen, loppuunjauhetut purukumipalat, ruosteiset paperiliittimet ja kaikki ne tylsät piikit, koko ylilataus

        http://www.mtv.fi/uutiset/ulkomaat/artikkeli/kymmenettuhannet-pakenevat-taisteluja-ita-syyriassa/3340492

        I : Kymmenettuhannet ihmiset ovat paenneet kodeistaan Syyrian itäosassa.

        Deir Ezzorin maakunnassa on viime päivät käyty kovia taisteluja kahden islamistiryhmittymän välillä. Ne eivät ole totelleet al-Qaida-johtajan käskyä lopettaa taistelut.

        Kodeistaan on paennut ainakin 60 000 ihmistä. Useat seudun pikkukaupungit ovat käytännössä tyhjentyneet asukkaista, kertoi Syrian Observatory of Human Rights -aktivistiryhmä. : I


      • : D HYVÄ ?

        Suomi24-palveluissa ei saa : D HYVÄ ?

        Kehottaa ketään rikokseen tai väkivaltaan
        Käyttää rasistista tai muuten toisille ihmisille vahingollista tai haitallista kieltä : D HYVÄ

        Esittää laitonta tai loukkaavaa materiaalia
        Linkittää sivuille tai tiedostoihin, jotka sisältävät ihmisiin tai eläimiin kohdistuvaa väkivaltaa

        Kirjoittaa, kuvata tai linkittää pornografista tekstiä, kuvia tai videoita (poislukien Seksi-keskustelut ja Seksichat)
        Tarjota tai tiedustella seksipalveluita
        Julkaista viestiä, jossa on pelkkä linkki

        : D Massapostittaa viestejä useille eri palstoille
        Antaa vääriä tietoja rekisteröitymisen yhteydessä koskien sukupuolta, kotipaikkaa tai omaa kuvaa
        Markkinoida tai mainostaa tuotetta tai käyttää palvelua kaupallisiin tarkoituksiin ilman Suomi24:n lupaa
        Hyökätä toisia käyttäjiä vastaan tai uhkailla toisia käyttäjiä
        Esittää asiattomia ja loukkaavia kommentteja muista käyttäjistä
        Esittää perättömiä väitteitä : D HYVÄ

        Keskustella yksittäisestä luotsista, hänen toimistaan tai hänen poistamistaan viesteistä : D
        Julkaista omia tai muiden yhteystietoja kuten osoitetta, puhelinnumeroa tai sähköpostiosoitetta (poislukien Suomi24 Tori ja tutkimusaineiston keruu keskusteluista)
        Käyttää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia ja kopioida suoraa tekstiä muista julkaisuista
        Myydä, ostaa tai kierrättää laittomia piraattikopioita tai väärennettyjä merkkituotteita

        : D Rikkoa tai yllyttää muita rikkomaan Suomen lakia
        http://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_perustuslaki#2._luku_.E2.80.93_Perusoikeudet

        http://fi.wikipedia.org/wiki/Sananvapaus

        http://www.suomi.fi/suomifi/suomi/asioi_verkossa/tietosuoja/index.html?toid=65 : D HYVÄ


    • Pontifex maXimus PX

      KirkkoisätTekevätSaastutusta, tiedätkö että roomalaiskatolisten paavilla on monia Rooman keisarilta perittyjä arvonimiä, kuten Pontifex maXimus, auringonpalvonnan ylipappi, ja myöskin Länsi-Rooman keisarin asema, jonka Konstantinopoliin siirtynyt keisari luovutti Rooman piispalle?

      Matteuksen evankeliumi:
      2:2 ja he sanoivat: "Missä on se äsken syntynyt juutalaisten kuningas? Sillä me näimme hänen tähtensä itäisillä mailla ja olemme tulleet häntä kumartamaan."
      27:11 Mutta Jeesus seisoi maaherran edessä. Ja maaherra kysyi häneltä sanoen: "Oletko sinä juutalaisten kuningas?" Niin Jeesus sanoi: "Sinäpä sen sanot."
      27:29 ja väänsivät orjantappuroista kruunun, panivat sen hänen päähänsä ja ruovon hänen oikeaan käteensä, polvistuivat hänen eteensä ja pilkkasivat häntä ja sanoivat: "Terve, juutalaisten kuningas!"
      27:37 Ja he olivat panneet hänen päänsä yläpuolelle hänen syynsä julki, näin kirjoitettuna: "Tämä on Jeesus, juutalaisten kuningas."

      Johanneksen evankeliumi:
      19:15 Niin he huusivat: "Vie pois, vie pois, ristiinnaulitse hänet!" Pilatus sanoi heille: "Onko minun ristiinnaulittava teidän kuninkaanne?" Ylipapit vastasivat: "Ei meillä ole kuningasta, vaan KEISARI."

      19:19 Ja Pilatus kirjoitti myös päällekirjoituksen ja kiinnitti sen ristiin; ja se oli näin kirjoitettu: "Jeesus Nasaretilainen, juutalaisten kuningas."
      19:21 Niin juutalaisten ylipapit sanoivat Pilatukselle: "Älä kirjoita: 'Juutalaisten kuningas', vaan että hän on sanonut: 'Minä olen juutalaisten kuningas.'"

    • punaniska-SS

      SuomenSisu SS vastustaa maahanmuuttoa, se on peruSSuomalaisten äärijärjestö, jonka Johtaja on roomalaiskatolinen Timo Soini. Saattavat olla tätä peruSSuomalaisten sportabtailungia ne maahanmuuttokriittiset.
      Nyt täytyy laittaa iso ruksi seinään, kun KTS jolla on selviä sidoksia Rooman kirkkoon, nostaa haloon tästä tapahtuneesta rasismista, johon Puolue voi olla sekaantunut.. ai jaa, nyt käsitän, ne maahanmuuttajat olivat islamilaisia, somaleja tai ehkäpä Syyriasta paenneita palearabeja, kun rauhanuskonnon eri moskeijakunnat siellä selvittelevät rynnäkkökivääreillä, vyotäröpommeilla ja hermokaasulla kummanko mielipiteet lähinnä vastaavat kuraanin 15 eri version oikeaoppista sovellutusta siitä katkaistaanko varkaalta ensin käsi vai kaula.
      Mutta tuohan on kauheaa, että netissä levitellään jonkun oikeita henkilötietoja, ellei sitten henkilö ole politiikassa mukana tai itse kirjoittele niitä sinne työkseen.

      • VERI FANI ?

        No en jaksa selata sitä sekavaa ja sisällötöntä ketjua loppuun asti, mutta sieltä alkupuolelta löysin tälläisen repliikin, kun tulit sanoneeksi, niinhän ne shiat ja sunnit siellä ratkovat opillisia kysymyksiään, ja aina pakolaiset tulee tänne, Syyriasta, Irakista, Libanonista, Sudanista, Somaliasta... ja pian tännekin siirtyy nämä rauhanuskonnon erimielisyyksien ratkonnat. Oli muuten osuva kuva se tanskalaisen piirtämä turbaanipommi, varsinainen aikapommi

        >>KTS (Ei kirj.)
        25.4.2014 17:47
        0
        Sulje
        Tää on parasta tässä:

        "He, jotka ovat jäljellä rikkaissa maissa yrittävät paeta köyhimpiin maihin, jotka eivät ole vahingoittuneet. Siellä heitä kohdellaan niin kuin me kohtelemme heitä täällä, eivätkä ole halukkaita ottamaan meitä vastaan."

        Ääriuskonnolliset rasistilössit saavat maistaa omaa lääkettään!

        HAHAHAHA!>>


      • sympaatti

        Niin, KTS on tarkoin varonut levittelemästä mitään oikeita tietoja täällä palstalla ja aavistan millainen järkytys hänelle on kun netissä julkaistaan oikeitakin tietoja. Sehän vetää pohjan pois koko vuosikausien myyräntyöltä, kalvamiselta ja tunnelienkaivuulta, voi raukkaa, kauhea työ menee hukkaan..
        Voisiko palstanvahti järjestää KTS:lle kriisiapua ja terapiaa, ehkä tapaaminen psykiatrin kanssa ja vahvempi lääkitys?


      • Hell'vetin Hellarit

        Timo Soiniko Suomen Sisun johtaja? Ohhoh.

        Tulipas taas perätön väite helluntaipalstalta. Mutta teiltähän tämä käy. Te luotatte niihin helluntaipoliiseihinne, jotka tekevät kaikkensa, ettei teitä vedetä oikeuteen rikoksistanne.

        Mutta viimeisellä tuomiolla ovat asiat toisin: te menette Hel'vettiin, yhdessä rikoksianne salailleiden helluntaikyttienne kanssa.
        .


      • Sport-Abtailung
        Hell'vetin Hellarit kirjoitti:

        Timo Soiniko Suomen Sisun johtaja? Ohhoh.

        Tulipas taas perätön väite helluntaipalstalta. Mutta teiltähän tämä käy. Te luotatte niihin helluntaipoliiseihinne, jotka tekevät kaikkensa, ettei teitä vedetä oikeuteen rikoksistanne.

        Mutta viimeisellä tuomiolla ovat asiat toisin: te menette Hel'vettiin, yhdessä rikoksianne salailleiden helluntaikyttienne kanssa.
        .

        Hohoh, onko teillä "HelvetinHellareila" varmaa tietoa siitä, että SuomenSisun kansanedustajat eivät ole enää Soinin johdossa? Onko käynyt niinkuin IRA:n aseellinen siipi irrottautui näennäisesti poliiittisesta siivestä? Mistä tiedät, oliko siitä jo uutisista, vai onko se "metsästySSeuran" salaista sisäpiiritietoa?

        ""Vuoden 2011 eduskuntavaaleissa valittiin perussuomalaisten ehdokkaina kansanedustajiksi Suomen Sisun jäsenistä Jussi Halla-aho Helsingistä sekä Juho Eerola Kotkasta, James Hirvisaari Asikkalasta ja Olli Immonen Oulusta.""

        http://fi.wikipedia.org/wiki/Suomen_Sisu
        http://en.wikipedia.org/wiki/Sturmabteilung

        The Sturmabteilung (SA) (German pronunciation: [ˈʃtʊɐ̯mʔapˌtaɪlʊŋ] ( listen); Storm Detachment or Assault Division, or Brownshirts) functioned as the original paramilitary wing of the Nazi Party. It played a key role in Adolf Hitler's rise to power in the 1920s and 1930s. Their main assignments were providing protection for Nazi rallies and assemblies, disrupting the meetings of the opposing parties, fighting against the paramilitary units of the opposing parties (especially the Rotfrontkämpferbund) and intimidating Slavic and Romani citizens, unionists and Jews (e.g. the Nazi boycott of Jewish businesses).

        The SA was the first Nazi paramilitary group to develop pseudo-military titles for bestowal upon its members. The SA ranks were adopted by several other Nazi Party groups, chief amongst them the Schutzstaffel (SS), itself originally a branch of the SA. SA men were often called "brownshirts" for the colour of their uniforms (similar to Benito Mussolini's blackshirts). Brown-coloured shirts were chosen as the SA uniform because a large batch of them were cheaply available after World War I, having originally been ordered during the war for colonial troops posted to Germany's former African colonies.[1]

        The SA became disempowered after Adolf Hitler ordered the "Blood purge" of 1934. This event became known as the Night of the Long Knives. The SA was effectively superseded by the SS, although it was not formally dissolved and banned until after the Third Reich's final capitulation to the Allied powers in 1945.


    • gmui7i

      Esimerkki palstakeisarismista = aloittaja itse. Aivan uskomatonta trollaamista miltei kaikilla sivustoilla. Ainoana sanomanaan terroristien kannattaminen ja homot, sekä uskovien mitätöinti ja Israelin viha. Voi luopua nikistään. Sanomasta tunnetaan.

      • Palstan sotkija=KTS

        Joo, aivan, sitä minäkin olen mieltä, ei voi tuolla tyylillä olla oikeasti uskomassa Raamattuun ja Jeesukseen, kun noin kauheesti valehtelee ja panettelee, täytyy olla joko islamisti tai roomalaiskatolilainen jesuiitta "tarkoitus pyhittää keinot" ja sen tarkoitus on selvästi sotkea ja estää kaikki oikea keskustelu Raamatusta täällä helluntailaisten palstalla.


      • häiriöpersoona

        Olen täysin varma siitä, että KTS pysyy täällä nikkeineen aina eläkeikäänsä saakka, eikä takuulla luovu nikistään, eikä niistä muistakaan, eikä varmaan enää pystykään, kun ei muista mikä hänen varsinainen persoonansa oikein olikaan ?


      • Kiinni on !

        Tein mielestäni merkittävän havainnon juuri äsken, kun palsta käyttäytyy aivan omituisesti, katsokaapa miten ketjun otsikko toimii:

        Esimerkki palstakeisarismista
        http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014... puolusti kirjoituksissaan maahanmuuttajien oikeuksia ja...
        08:16 KTS 10 -2

        Noin en ole nähnyt aikaisemmin minkään aloituksen otsikon käyttäytyvän, eikä tuota voi tehdä kukaan muu kuin ylläpito, joka järjestelee näitä kirjoituksia oman mielensä mukaan. Täten tuli lopullisesti varmaksi, että KTS on kuin onkin palstakeisari, joka itse istuu ylläpidossa, sotkemassa kaiken keskustelun.


      • SuomenSisu=SS
        Kiinni on ! kirjoitti:

        Tein mielestäni merkittävän havainnon juuri äsken, kun palsta käyttäytyy aivan omituisesti, katsokaapa miten ketjun otsikko toimii:

        Esimerkki palstakeisarismista
        http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014... puolusti kirjoituksissaan maahanmuuttajien oikeuksia ja...
        08:16 KTS 10 -2

        Noin en ole nähnyt aikaisemmin minkään aloituksen otsikon käyttäytyvän, eikä tuota voi tehdä kukaan muu kuin ylläpito, joka järjestelee näitä kirjoituksia oman mielensä mukaan. Täten tuli lopullisesti varmaksi, että KTS on kuin onkin palstakeisari, joka itse istuu ylläpidossa, sotkemassa kaiken keskustelun.

        Tuosta tulikin mieleeni perSSu-Soini, Puolueen ehdoton yksinvaltias joka haukkui kaikki muut lyttyyn tässä taannoin, ja on samassa ryhmässä Italian Gorillan kanssa, jonka Puolueessa "kansanedustajat" ovat yksinvaltiaan Grillon pelkkiä sätkynukkeja. Kaikkea hyvää kaikille lupaavat populistit ennen vaaleja, mutta kun vaalit on käyty niin kupla puhkeaa ja Timo Takinkääntäjän EU-myönteisyys on jo paljastunut Rooman keisarin uusiksi vaateiksi.


    • ....
    • Hellarit lakien ylä-

      ...puolella.

      No, nyt sattui käymään rikos näin päin.
      Tietenkään kenenkään, edes omia henkilötietoja ei saa levittää netissä.

      Tämä foorumi rikkoo tätä sääntöä jatkuvasti. Täällä on jaeltu nimiä, osoitteita ja puh.numeroita, tosin väittäen ne omiksi, mutta sekin on kiellettyä. Aina kun osoite on ilmaantunut, on ollut mukava vilkaista taloa google earthiltä. Tajuavatko osoitteidensa antajat, että hänen kotiinsa katsotaan välittömästi, ihan uteliaisuudestakin, mutta jotkut jopa rikollisessa aikeessa?

      Helluntailaiset uskovat, että he jonain muita ylempänä rotuna, jumalankansana ovat kaikkia maallisia lakeja ylempänä, joten maan ja foorumin lakeja ja sääntöjä saa rikkoa vapaasti. Täällä on myös ilmaistu muidenkin henk.tietoja. Näinhän tapahtuu myös Netmissiossa, tuossa korkeamman rodun kehdossa, jotka eivät laeista piittaa.
      .

    • tunnistintuttupuolen

      Saitko HYVÄt vibraatiot EUroviisuista kun siellä partanaamainen söpö tyttöpoika sai suvaitsevaisen nuorison äänet esiintymiselleen DRAG on SHOWssa?
      Mutta Vladimir Putin taisi vetää monta hernettä syvälle nenäänsä, kun heidän ihan oikeasti söpöt ihan oikeat tyttönsä eivät voittaneet, vaikka lauloivat ja esiintyivät minun mielestäni ihan oikeasti paljon kauniimmin kuin se DRAG on QUEEN. EUnuoriso taitaa vielä itkien katua "suvaitsevaa" äänestystään, ehkä jo tässäkin ajassa, mutta viimeisellä tuomiolla se taitaa olla jo myöhäistä.

      Mitäs jos ihan avoimesti vetäisisit samaten Soffiinasi kanssa hameet korviisi ja tulisit mekko hampaissa poikamiehenä uloskaapista, niin saisit olla ihan oma itsesi, eikä tarvitsisi jakautua moneksi sivupersoonaksesi ihan niin usein?

      Taitaa olla rasittavan vaikeaa muistaa kuka milloinkin pitäisi olla olevinaan, kuten Savon Arolakin aina välillä kiihtyessään kadottaa tekolatinomurteensa epähuomiossa vai onko liikaa tullut otettua mehua viinin sekaan, KukaTietääSenkin?

      • Tätä se on se lähimmäisen ja uskovaisen rakkaus.

        Uskaltaako sulle ees vastata..keksit minusta uuden kohteen tolle helvetilliselle raivollesi.


      • sarisusannass73 kirjoitti:

        Tätä se on se lähimmäisen ja uskovaisen rakkaus.

        Uskaltaako sulle ees vastata..keksit minusta uuden kohteen tolle helvetilliselle raivollesi.

        Aivan SariSusanna. Täytyy kyllä sanoa, että katupojat ja moottoripyöräjengiläiset käyttäytyvät paremmin kuin nämä kaikkein aggressiivisimmat ja vihan vimmoissaan riivatut uskonnolliset otukset lahkoissaan...


      • He rne ne näSSä
        KTS kirjoitti:

        Aivan SariSusanna. Täytyy kyllä sanoa, että katupojat ja moottoripyöräjengiläiset käyttäytyvät paremmin kuin nämä kaikkein aggressiivisimmat ja vihan vimmoissaan riivatut uskonnolliset otukset lahkoissaan...

        (( Hell'vetin Hellarit poista kirosanafiltteri

        17.5.2014 16:17
        0 Sulje

        Timo Soiniko Suomen Sisun johtaja? Ohhoh. Tulipas taas perätön väite helluntaipalstalta. Mutta teiltähän tämä käy.
        Te luotatte niihin helluntaipoliiseihinne, jotka tekevät kaikkensa, ettei teitä vedetä oikeuteen rikoksistanne. Mutta
        viimeisellä tuomiolla ovat asiat toisin: te menette Hel'vettiin, yhdessä rikoksianne salailleiden helluntaikyttienne kanssa. ))
        .

        Ovatko Hell*vetinHellerit SuomenSisun moottoripyöräkerho, MC-Red neckS'S? Ette ole liian hyvissä väleissä sinivuokkojen kanssa, siltä kuulostaa?
        Tekivätkö ratsian ja veivät kovalla työllä Saksasta haetut pirit? Paljonko sait, vuoden vai kaksi?


      • feikki-jytky
        KTS kirjoitti:

        Aivan SariSusanna. Täytyy kyllä sanoa, että katupojat ja moottoripyöräjengiläiset käyttäytyvät paremmin kuin nämä kaikkein aggressiivisimmat ja vihan vimmoissaan riivatut uskonnolliset otukset lahkoissaan...

        Soini-ilmiön todellinen olemus on populistinen kupla, näennäisesti valkoinen, mutta raaputettaessa alta paljastuu mustaa ja punaista, ja täällä helluntailaisten palstalla uskollisena Puolueelle, KTS kantaa uskonnollisesti ristiään.. hakaristiä.

        http://www.youtube.com/watch?v=U68FXLJ1EkY
        http://fi.wikipedia.org/wiki/Suomi-ilmiö


      • TUHKAMUNIA

        Mitähän taas Euroopan tuhkaläjästä mahtaa tällä kertaa nousta? 1.HITLER 2.EU 3.ANTIKRISTUS vai

        ( : Kiseljov on myös hyökännyt ohjelmissaan kovasanaisesti homoseksuaaleja vastaan. Hän on sanonut muun muassa, että tapaturmaisesti kuolleiden homojen sydämet pitäisi polttaa tai haudata maahan, koska ne eivät kelpaa elinsiirroissa jatkamaan kenenkään muun elämää.
        http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288693081165.html?pos=ok-nln

        Uutistoimisto AFP kertoo Venäjän poliitikoiden jyrkistä reaktioista Conchita Wurstin voittoon.
        AFP siteeraa venäläisen televisiokanavan Rossija 1:n haastattelua, jossa äärikansallinen poliitikko Vladimir Žirinovski kommentoi parrakkaaksi naiseksi kutsutun Conchitan viisuvoittoa.
        - Paheksunnallamme ei ole rajaa. Tämä on Euroopan loppu.

        http://fi.wikipedia.org/wiki/Feeniks

        Se on muuttunut villiksi. Siellä ei ole enää miehiä ja naisia. Siellä on "niitä". 50 vuotta sitten Neuvostoliiton armeija miehitti Itävallan. Teimme virheen, kun vapautimme sen. Meidän olisi pitänyt jäädä sinne, hän sanoi haastattelussa.
        Myös muut Venäjän päättäjät ovat tulistuneet voitosta. Varapääministeri Dmitri Rogozin twiittasi aiheesta.
        - Euroviisut näyttivät Euroopan yhtenäisyyden tukijoille heidän tulevaisuutensa – parrakkaan tytön, Rogozin kirjoitti Twitterissä.
        http://www.iltasanomat.fi/euroviisut/art-1288687588211.html?pos=ok-trm-ervi

        Conchita Wurstilta kysyttiin heti viisuvoiton jälkeen lehdistötilaisuudessa, mitä hän sanoisi Vladimir Putinille, joka on tunnettu homovastaisista toimistaan ja mielipiteistään.
        - En tiedä, katseleeko Putin tätä, mutta sanoisin hänelle suoraan: Me olemme pysäyttämättömiä! : (
        http://www.iltasanomat.fi/euroviisut/art-1288687388338.html?pos=ksk-trm-ervi-ostu

        http://www.youtube.com/watch?v=BCNN1JAgWqk


      • PUNAKONEET
        TUHKAMUNIA kirjoitti:

        Mitähän taas Euroopan tuhkaläjästä mahtaa tällä kertaa nousta? 1.HITLER 2.EU 3.ANTIKRISTUS vai

        ( : Kiseljov on myös hyökännyt ohjelmissaan kovasanaisesti homoseksuaaleja vastaan. Hän on sanonut muun muassa, että tapaturmaisesti kuolleiden homojen sydämet pitäisi polttaa tai haudata maahan, koska ne eivät kelpaa elinsiirroissa jatkamaan kenenkään muun elämää.
        http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288693081165.html?pos=ok-nln

        Uutistoimisto AFP kertoo Venäjän poliitikoiden jyrkistä reaktioista Conchita Wurstin voittoon.
        AFP siteeraa venäläisen televisiokanavan Rossija 1:n haastattelua, jossa äärikansallinen poliitikko Vladimir Žirinovski kommentoi parrakkaaksi naiseksi kutsutun Conchitan viisuvoittoa.
        - Paheksunnallamme ei ole rajaa. Tämä on Euroopan loppu.

        http://fi.wikipedia.org/wiki/Feeniks

        Se on muuttunut villiksi. Siellä ei ole enää miehiä ja naisia. Siellä on "niitä". 50 vuotta sitten Neuvostoliiton armeija miehitti Itävallan. Teimme virheen, kun vapautimme sen. Meidän olisi pitänyt jäädä sinne, hän sanoi haastattelussa.
        Myös muut Venäjän päättäjät ovat tulistuneet voitosta. Varapääministeri Dmitri Rogozin twiittasi aiheesta.
        - Euroviisut näyttivät Euroopan yhtenäisyyden tukijoille heidän tulevaisuutensa – parrakkaan tytön, Rogozin kirjoitti Twitterissä.
        http://www.iltasanomat.fi/euroviisut/art-1288687588211.html?pos=ok-trm-ervi

        Conchita Wurstilta kysyttiin heti viisuvoiton jälkeen lehdistötilaisuudessa, mitä hän sanoisi Vladimir Putinille, joka on tunnettu homovastaisista toimistaan ja mielipiteistään.
        - En tiedä, katseleeko Putin tätä, mutta sanoisin hänelle suoraan: Me olemme pysäyttämättömiä! : (
        http://www.iltasanomat.fi/euroviisut/art-1288687388338.html?pos=ksk-trm-ervi-ostu

        http://www.youtube.com/watch?v=BCNN1JAgWqk

        ""Znaroks seurasi peliä aitiosta, jossa oli hänen lisäkseen muun muassa Venäjän kiekkoliiton johtaja Vladislav Tretjak ja useita muita venäläisiä kiekkovaikuttajia. Znaroksista otetuissa kuvissa näkyy, että hänellä oli koko ajan käytössään mikrofoni, josta hän lähetti komentoja vaihtoaitioon.

        - Hyllyttämisen jälkeen olin rauhallinen, mutta sitten aloin pikku hiljaa hermoilla. Koko aitio oli sokissa, kun he kuuntelivat, kuinka olin yhteydessä kavereihin ja kerroin, mitä ja kuinka heidän pitäisi tehdä, Znaroks kertoi radioyhteydenpidostaan apuvalmentajiinsa pelin aikana.

        Venäjän mediassa ei ole millään tavalla asetettu kyseenalaiseksi Znaroksin keksimää kiertotietä, vaan hänen mikrofonitempustaan on kerrottu ylpeillen. Yleissävy jutuissa on se, että Znaroks hyllytettiin täysin aiheetta finaalista, koska maailmalla on ”ennakkoluuloinen ja puolueellinen asenne Venäjää vastaan”.

        - Znaroks joutui olemaan poissa finaalista rangaistuksen vuoksi. Tapaus on ennenkuulumaton. Valitettavasti me joudumme kohtamaan tällaisia esimerkkejä ennakkoasenteista, emme voi sille mitään, mutta sitä vahvemmiksi me tulemme, sanoi esimerkiksi KHL-sarjan johtaja Aleksandr Medvedev R-Sportille.""

        http://www.iltasanomat.fi/mmkiekko/art-1288693571115.html?pos=ok-nln

        http://www.iltasanomat.fi/mmkiekko/art-1288693734361.html?pos=ok-nln

        http://www.youtube.com/watch?v=qT8YCUaXBv8


    • Tietosuojavaltuutetu

      (( Tärkeimpinä perusoikeuksina nousevat esille ihmisten yhdenvertaisuus lain edessä, oikeus elämään ja ihmisarvoon, rikosoikeudellinen laillisuusperiaate sekä uskonnon- ja omantunnonvapaus. Nämä oikeudet muodostavat niin sanotun perusoikeuksien ytimen, jota ei voida rajoittaa edes poikkeusoloissa.

      Perusoikeuksiin luetaan perustuslaissa perinteisten poliittisten perusoikeuksien (esimerkiksi yhdistymis-, kokoontumis-, sanan- ja uskonnonvapaus)

      Toisaalta sananvapaus suojaa kustantamoa, joka toimii kirjoittajien sananvapauden kanavana. Uskonnonvapautta ihmiset toteuttavat suurelta osin uskonnollisten yhteisöjensä kautta, ja useimmiten yhdistymis- ja kokoontumisvapautta harjoitetaan aatteellisien yhdistysten piirissä.

      Sananvapaus tarkoittaa oikeutta ilmaista ja vastaanottaa tietoja ja mielipiteitä kenenkään sitä ennakolta estämättä. Sananvapaus sisältää vapauden pitää mielipiteitä sekä vastaanottaa ja levittää tietoja ja ajatuksia alueellisista rajoista riippumatta ja viranomaisten siihen puuttumatta. Länsimaisissa demokratioissa sananvapauden ydinsisällöksi on usein mielletty ennakkosensuurin poissaolo. Laissa on kuitenkin tiettyjä rajoituksia sananvapaudelle silloin, kun sen käyttö loukkaa jotain toista oikeushyvää.

      Jokaisella on sananvapaus. Sananvapauteen sisältyy oikeus ilmaista, julkistaa ja vastaanottaa tietoja, mielipiteitä ja muita viestejä kenenkään ennakolta estämättä. Tarkempia säännöksiä sananvapauden käyttämisestä annetaan lailla. Lailla voidaan säätää kuvaohjelmia koskevia lasten suojelemiseksi välttämättömiä rajoituksia.

      Ennakkosensuurin poissaolo on länsimaisissa demokratioissa usein mielletty sananvapauden ydinsisällöksi. Julkaisutoiminnalle ei saa olla ennakollista estettä, julkaisija on kuitenkin rikosoikeudellisessa vastuussa sisällöstään.))

      : D Ihmisten toiminnasta jää jälkiä ja merkintöjä esimerkiksi sähköisessä asioinnissa, ostotapahtumien yhteydessä ja liikkuessa. Näitä tietoja voidaan koota erilaisiin rekistereihin.

      Kansalaisten yksityisyyden ja oikeusturvan takia on tärkeää, että henkilötietojen käsittely on asianmukaista. Yksityisyyden suoja koskee henkilötietojen käsittelyä, esimerkiksi tietojen luovuttamista. Henkilötietolain mukaan rekisterinpitäjän on muun muassa suojattava keräämänsä henkilötiedot niin, etteivät ulkopuoliset pääse niihin käsiksi.

      Henkilötietoja ovat kaikki sellaiset tiedot, jotka voidaan yhdistää henkilöön tai tämän perheeseen. Tällaisia ovat esimerkiksi nimi, henkilötunnus ja osoite.

      Henkilötietojaan ei kannata antaa, ellei tiedä, miksi tietoja kerätään, mihin niitä käytetään ja kuka niitä kerää. Kansalaisesta kerättyjä tietoja saa käyttää vain siihen tarkoitukseen, jota varten ne on kerätty. Arkaluonteisia tietoja voidaan kerätä vain henkilötietolaissa säädetyillä erityisillä edellytyksillä.
      Henkilötietojen käsittely ja luovutuskiellot

      Kansalaisella on yleensä oikeus saada tietää, mihin tarkoitukseen rekisterinpitäjä hänen tietojaan käyttää tai luovuttaa. Rekisterinpitäjän on ilmoitettava jo tietoja kerätessään tiedot kansalaisen tiedonsaantioikeuksista ja niiden toteuttamisesta. Kansalaisella on myös oikeus tarkastaa rekisteriin talletetut tietonsa. : D HYVÄ

      RIKOSILMOITUS ON POLIISILLE TEHTY JO 2013 ALUSSA, JA SUPO TARKKAILEE TÄTÄKIN KESKUSTELUPALSTAA TIETYISTÄ SYISTÄ .

      • KTS (ei kirj.)

        " Ihmisten toiminnasta jää jälkiä ja merkintöjä esimerkiksi sähköisessä asioinnissa, ostotapahtumien yhteydessä ja liikkuessa. Näitä tietoja voidaan koota erilaisiin rekistereihin."

        Onko sulla vaikeuksia ahtaa kaikkea imuttamaasi koneesi kovalevylle ...Osta isompi kone!


      • HAU HAU !
        KTS (ei kirj.) kirjoitti:

        " Ihmisten toiminnasta jää jälkiä ja merkintöjä esimerkiksi sähköisessä asioinnissa, ostotapahtumien yhteydessä ja liikkuessa. Näitä tietoja voidaan koota erilaisiin rekistereihin."

        Onko sulla vaikeuksia ahtaa kaikkea imuttamaasi koneesi kovalevylle ...Osta isompi kone!

        KoiraTaiSusi älähti, kun kalikka kalahti ; ) KTS, ei kirjava, vaan tasaisen harmaa, on jälkeenjäänyt ainakin kymmenen vuotta tekniikassa. Heitetään KTS:lle uusi tikku,
        MUISTITIKKU, niin saadaan taas katsoa, kuinka tessu säntää, innolla perään.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      119
      1652
    2. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1478
    3. Lasten hyväksikäyttö netissä - Joka 3. nuori on saanut seksuaalisen yhteydenoton pedofiililtä

      Järkyttävää! Lapsiin kohdistuva seksuaalinen hyväksikäyttö verkossa on yhä pahempi ongelma. Ulkolinja: Lasten hyväksikäy
      Maailman menoa
      36
      891
    4. Multa sulle

      Pyörit 24/7 mielessä, kuljet mun mukana, mielessä kyselen sun mielipiteitä, vitsailen sulle, olen sydän auki, aitona. M
      Ikävä
      29
      849
    5. Kumpi vetoaa enemmän sinuun

      Kaivatun ulkonäkö vai persoonallisuus? Ulkonäössä kasvot vai vartalo? Mikä luonteessa viehättää eniten? Mikä ulkonäössä?
      Ikävä
      38
      791
    6. Nainen, olen tutkinut sinua paljon

      Salaisuutesi ei ole minulle salaisuus. Ehkä teimme jonkinlaista vaihtokauppaa kun tutkisimme toisiamme. Meillä oli kumm
      Ikävä
      50
      776
    7. Mies, eihän sulla ole vaimoa tai naisystävää?

      Minusta tuntuu jotenkin, että olisit eronnut joskus, vaikka en edes tiedä onko se totta. Jos oletkin oikeasti edelleen s
      Ikävä
      43
      728
    8. Okei nyt mä ymmärrän

      Olet siis noin rakastunut, se selittää. Onneksesi tunne on molemminpuolinen 😘
      Ikävä
      56
      718
    9. Olet myös vähän ärsyttävä

      Tuntuu, että olet tahallaan nuin vaikeasti tavoiteltava. En tiedä kauanko jaksan tätä näin.
      Ikävä
      37
      710
    10. Onko sulla empatiakykyä?

      Etkö tajua yhtään miltä tämä tuntuu minusta? Minä ainakin yritän ymmärtää miltä sinusta voisi tuntua. En usko, että olet
      Ikävä
      37
      680
    Aihe