Russakat ovat mielisairaita;
Ei parane enää.
1672
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 16
Vanhimmat
mielisairaat Siperiaan. Pitäisikö nyt tehdä samoin ?
Järjetöntä menoa ja naurettavia perusteluita kuten jo Krimin valloituksessakin oli. Järki ei venäläisjoukkojen ja niiden johtajien päätä pakota.
venäläisen toimintaa on ällöttävää...soluttautuvat toisten maihin (nyt Urkainaan)....kiihottavat venäjänkielisiä venäjämielisyyteen....levittävät propagandaansa ihan niinkuin on kuulema tapahtunut alkaessaan sodan Suomea vastaan.....heidän avainsanansa on propaganda=valhetieto!
ETYJ-tarkkailijoiden laiton pidätys oli esimerkki kuinka Venäjän johto rikkoo kansainvälisiä sopimuksia.
Mihinkäs KGB:n sotakoira karvoistaan pääsisi? Kommunismi kuoli, mutta eivät kommunistit.
KGB käänsi vain takkinsa ja vanha konspiraasi jatkui.
minä muistelen tämän alkaneen niin että joku terroristiryhmä
hyökkäsi Ukrainan vaaleilla valittua presidenttiä ja hallitusta
vastaan, korottaen sitten itsensä pressaksi, pressan paikalle,
joka nimitti uuden hallituksen, ilman äänestystä.
Onko tämä demokratiaa?
Jos on niin eikö mekin voisi toimia näin,demokratian nimissä?
Minä haluaisin toisenlaiset johtajat maahamme, ja niin ymmärtääkseni haluaa moni muukin.
Valtion kassan omalle veroparatiisi tililleen tyhjännyt roisto pitääkin panna kiipeliin.
itämaaalla työllistetään nyt,ei ne muuta osaa eikä tuotakaan. uskomatonta,kuinka onnetonta minkään kehitys heillä on. on hirvittävästi koskematonta kairaa,mutta himo ajaa muitten maille,jotta saisi maailmassa edes hieman huomiota. tuskallisen lapsellista.
käskisi ns. omat pois ukrainasta ja jäljelle jää jotka siellä haluaa asua. näin sopu säilyy....jos säilyy kun idiootit taipaleella.
Kukahan MIELISAIRAS SODANLIETSOJA tämän ketjun aloitti ja ohjaa peukutuksia. Kun painaa miinusta Venäjän haukkujille, ei tapahdu mitään, mutta kun painaa plussaa Venäjän haukkujille, tulee kerralla kaksi plussaa.
Koskapa tätä palstaa valvovat vakavasti mielenterveysongelmaiset sotahullut, niin eipä ole väliä täällä sontiasten seassa keskustella. Sinä joka manipuloit ja vääristelet mielipiteitä, HAKEUDU HOITOON!
Väännetään tyhmälle hieman rautalankaa; jos miinuspeukkusi muuttuu kahdeksi plussaksi, niin siinä välissä kun olet klikannut aloitus, on kolme muuta antanut sille plus-peukun.
Ylläpito nollaa sen mielestä liian provosoiviin aloituksiin tulleet liiat peukut.
Koitas katsoa yöllä, kun änkyrät heräävät, niin kommunismia puoltavat aloitukset saavat kymmenittäin peukkuja. Päivällä kapitalismi on suositumpaa ja Venäjän arvostelijoita enemmän, jos kohta ei yhtä sinnikkäitä saman viestin spämmääjiä kuin russofiilit ja antisemitistit.
Kukahan se nyt on tyhmä? En väittänyt, että miinuspeukku muuttui kahdeksi plussaksi. Sinä väität.
Johan sen huomasi tässä(kin) ketjussa selvästi. Kun painoin Ntomyönteisiä miinuksella, vain peukuttaminen tuli estetyksi, mutta luvut pysyivät samoina. Kunpeukutin Natomyönteisiä plussalla, tuli näkyyviin saman tien plussa tuplana.
Eikähän keskusteluissa muiden peukutukset tule edes näkyviin silloin kun ketju on avattu luettavaksi. En ainakaan ole nähnyt kesken lukemisen peukkujen määrän muuttuvan ketjussa. Vasta kun palaa aihevalikkoon tai muuten päibittää sivun, tulevat muiden peukutukset näkyviin. Tuskinpa on kovin montaa, jotka vähnkään enemmän peukutuksia harrastaneena eivät olsi huomanneet tavoitehakuista manipulointia.
Kun lukee pitkään ketjua ennen kuin vastaa johonkin, on peukut ehtineet muuttua ja vastauksen tai päivityksen jälkeen muuttuu kerralla. Voihan niitä laittaa vaikka satoja itselleen tai pois toisilta jos viitsii nähdä vaivaa. Pois joutaisi koko peukutus.
Miksi vääristät asiaa? Peukuttaa voi yhtä kommenttia vain kerran istunnolla, ei satoja kertoja.
Ja sanoin jo, että muiden peukutukset päivittyvät vasta oman vastauksen jälkeen, ei sen aikana. Juuri siksi muiden vaikutus ei voi näkyä kahtena plussana välittömästi, kun painaa plussaa. Eikä myöskään pluspeukku voi muuttua samassa miinukseksi. Kyse voi olla joko ohjelmavirheestä tai tahallisesta manipuloinnista.
Älä luule, että peukkuja ei saa annettua mielin määrin. Katso vaikka EI Natolle VAS.L postauksia, yksi lukukerta ja 15 plus-peukkua. Vähän fiksummat osaavat laittaa satamäärin.
Hoitoni on tehotonta